Felikss Savons ir 3-kārtējais Olimpiāžu uzvarētājs, 6-kārtējais pasaules čempions un 14-kārtējais Kubas nacionālais čempions. Viņš ir smagsvars un viens no visu laiku izcilākajiem amatieru bokseriem uz mūsu planētas!

J. Feliks, pastāstiet ar ko jūs tagad nodarbojaties?

F. S. Viena no lietām ar ko nodarbojos pašreiz ir Kubas boksa attīstīšana, pienācīgas maiņas piemeklēšana Teofilo Stīvensonam un Feliksam Savonam. Cenšos izprast jaunatnes vērtības, sarunājos ar jaunajiem sportistiem, kā arī piedalos kinofilmas izveidē par manu dzīvi, kas sauksies, "Felikss Savons un viņa stāsts."

J. Jūs esat izcils bokseris, bet tagad esat kļuvis arī par mākslinieku! Kā jūs nonācāt pie gleznošanas?

F. S. Kad es pabeidzu savu boksera karjēru, jutos nedaudz apjucis, jo nebiju pieradis sēdēt bezdarbībā. Es vēroju savas boksera dienu fotogrāfijas un grimu nostaļģijā. Es uztriepu kurpju smēri vienai no fotogrāfijām, uz kuras biju ar savu ģimeni, ierāmēju to un nosaucu to Pazemīgais. Šī kolāža tika izgatavota bez iepriekšēja nodoma, un vienā dienā, kad šīs kolāžas rāmis salūza, es aiznesu to salabot. Kad cilvēki ieraudzīja to, viņi teica, ka man ir gleznošanas talants. Es gleznoju to, kam esmu izgājis cauri manās sportista gaitās, piemēram; brūces uz mana ķermeņa un sejas, iekšējie savainojumi, ja ieskatos sevī.

J. Jūs esat bijis pasaules čempions sešas reizes. Ir, taču, bijis pretinieks, kurš būtu ieviesis jums bailes? Kurš bija visbīstamākais?

F. S. Es jutu uztraukumu pirms katras no savām cīņām, jo man bija bail zaudēt. Bet tikko izdarīju pirmo sitienu, atgriezās pārliecība.

J. Kas bija jūsu psihologs, kurš palīdzēja tikt galā ar šo uztraukumu?

F. S. Labākais psihologs, ne tikai Feliksam Savonam, bet arī visai pasaulei ir Komandante Senjors Fidels Kastro. Vienmēr, kad devāmies uz Olimpiādēm, vai kādām citām lielām sacensībām, viņš atvadoties sarunājās ar mums un iedvesa mūsos patriotisma jūtas.

J. Ir kaut kas, ko jūs parasti teicāt pats sev dodotis ringā un juzdams uztraukumu?

F. S. Uztraukums bija, kā pieradums, un tad es sev teicu, "Ja tu jūties tā, tad tavs pretinieks ir pagalam nobijies, jo tu taču esi čempions! Tad ej un izdari to..."

J. Trīs reizes jūs esat kļuvis par olimpisko čempionu, un viens no jūsu dēliem ir izvēlējies iet jūsu pēdās. Vai jūs trenējat viņu?

F. S. Nē, es neesmu viņa treneris, bet vienmēr palīdzu viņam gatavoties cīņām, izmantojot savu pieredzi. Mēs skatāmies manu cīņu ierakstus un analizējam, kas bija pareizi un kas nē. Bet dažkārt jaunieši negrib lai viņus māca. Es domāju, ka 15-gadīgam zēnam nepiedien iet uz nakts ballītēm, pārāk aizrauties ar izpriecām, viņam jābūt apzinīgam un jāprot uzupurēties, lai kļūtu par īstu sportistu.

J. Tas ir noslēpums tam, kā kļūt par izcilu čempionu, kā Felikss Savons?

F. S. Tā ir tikai daļa no noslēpuma...

J. Un kāda tad ir noslēpuma otrā daļa???

F. S. Otra daļa nevar tikt atklāta pasaulei!

J. Feliks, ko Kuba nozīmē jums?

F. S. Kuba ir sirds, kurā esmu dzimis, tā ir mana paša sirds. Kuba nozīmē man visu, bez tās es nebūtu dzimis. Un ja nebūtu Kubas un tās revolūcijas, pasaule neuzzinātu par mani un jūs mani tagad neintervētu.

J. Feliks, vai čempioni kādreiz raud?

F. S. Jā, viņi raud, bet tikai dvēselē.

 

materiāls smelts no Cuba-Style

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­