Šī interesantā intervija ar bijušo absolūto pasaules čempionu supersmagajā svarā notika 2012. gada aprīlī Lasvegasā. Maiks stāsta par savu jaunības mīlestību Robinu Givensu, savu attieksmi pret šodienas boksu un labākajiem bokseriem, kā arī simpātiju pret MMA.

J. Maik, daudzi cilvēki atcerās dokumentālo filmu "Taisons", kura tika uzņemta tavas dzīves tumšajā posmā. Šī intervija taču nebūs tik bēdīga?

M.T. Nē, nē, šī būs viegla patīkama saruna, ceru, ka visiem,kas klausīsies vai lasīs to, tā patiks. Daudzi cilvēki, kuri klausīsies šo interviju, varētu būt mana vecuma, tāpēc, tai jābūt tādai, lai klausītājam vai lasītājam rodās iespaids, ka viņš sarunājās aci pret aci ar mani personiski.

J. Tev ir brīnišķīga humora izjūta. Kā tev liekās, cilvēki to apzinās, vai viņi būs izbrīnīti par tavu māku stāstīt un jokot?

M.T. Es nezinu. Reiz, mēs ar 50 Cent filmējāmies reklāmas rullim filmai Ielu Karaļi, un vēlāk cilvēki izprašņāja viņu par mani, "Kā ir atrasties viņam blakus? Vai viņš ir ok, varbūt viņš ir baiss? Vai viņš neuzmetās virsū un nenoēd tev kāju??" Un 50 Cent atbildēja, "Nē, viņš ir ļoti lādzīgs, patīkams cilvēks, interesants..." Un tad viņš teica man, "Tev jātiekās ar cilvēkiem, jārunā ar viņiem. Viņi tevi ir redzējuši, vai nu uz ringa, vai arī visās tajās nepatikšanās, kad tev ir dusmīga seja, kad tu esi bijis rupjš, un tāpēc viņiem ir tāds iespaids. Bet lietas ir mainījušās, tu esi filmējies "Paģirās", ticies ar prezidentu kandidātu Hermanu Keinu, teicis prezidenta vēlēšanu aģitācijas runu.." Tātad, katram cilvēkam esmu devis iespēju mainīt savu viedokli par mani, un tas mani, patiešām, priecē.

J. "Paģiras" patiešām atgrieza tevi publikai. Vai tevi apmierina tas, ka tu atkal slavens un aktuāls, kā agrāk? Vai tevi nepārsteidz tas, ka tāda epizodiska loma, šajā filmā, izmainīja atkal tavu dzīvi?

M.T. Klausies, es pat nevarēju iedomāties, ka Tods Filipss (režisors) ir tik traks! Viņš nepārtraukti mani pierunāja, sakot, "Tā būs forša filma, un pēc tās tu pats būsi foršs!" Es tajā laikā centos atālināties no visiem un atbildēju, "Tā filma tak ir pilnīgs sūds!" Un vēlāk, pēc filmas uzņemšanas, es pusdienoju vienā restorānā Ņjujorkā, vai Losandželosā, un kad nācu ārā no restorāna, jutos diezgan draņķīgi. Un pēkšņi visi šie ļaudis mani ievēroja, aplenca, slavāja, sauca, "Hej, čempion, iedod autogrāfu...", un tas notika tajā periodā, kad cilvēki baidījās mani fotogrāfēt, būdami ielas pretējā pusē. Lai nofotogrāfēt mani, viņi muka trīs kvartālus tālāk! Šīs pārmaiņas mani padarīja laimīgāku...

J. Pastāsti par Robinu Givensu. Visi grib zināt par jūsu attiecībām. Vai tiešām jūsu attiecības bija tik vētrainas, kā tas tika pasniegts Ņjujorkas presē? Vai arī, jūs tikāties lai nepārtraukti ķildotos un masu mediji par to rakstītu?

M.T. Mēs mēdzām strīdēties un kauties, bet to dara visi cilvēki, kad šķirās, itsevišķi, ja viņi ir jauni. Cilvēki kaujās, bet pēc tam mums bija sekss. Vienkārši, varbūt tas turpinājās pārāk ilgi, visi tie sūdi, kas ar to bija saistīti. Es biju pārāk jauns, viņa bija mana piektā, vai, varbūt, sestā draudzene, pirms es vispār aprecējos. Es nezinu, es biju pārāk stūlbs!

Visas tās šķiršanās periodā, mēs dzīvojām vēl kopā un es viņu joprojām mīlēju. Vienu rītu es pārnācu no treniņa, un skatos, liels limuzīns piebrauc un no viņa izskāpj Robina un tāds simpātisks čalis. Viņa izskatījās apjukusi un teica, "Čau, Maik..!", un tas čalis izrādījās Breds Pits! Viņš izskatījās labāk, kā viņa.. Un es tāds bēdīgs stāvu, bet viņš pienāk un saka "Čau!"

J. Un kāda bija viņa reakcija? Viņš nesastinga?

M.T. Viņš teica "Čau, veci!" Nē, viņš bija vēss. Visi pēc tam to tā pārveidoja, ka viņš esot bijis nobijies, un mēģināja slēpties aiz viņas muguras. Īstenībā, viņa bija nobijusies un pēc tam stāstija, "Breds bija nobijies, viņš šausmīgi nobijās..!", bet tā nav taisnība, tā nebija.

J. Un kā ar Donu Kingu? Vai tu pieminēsi viņu?

M.T. Dons ir daļa manas dzīves. Viņš man ir, kā brālis, un viņš zin, ka viņam jābūt pieminētam. Bet visu, ko teikšu, būs tikai un vienīgi taisnība!

J. Ir ļoti interesanti novērot, kā tu apstaigā boksa zāli. Nedaudz uzsit pneimatisko bumbieri, izdari dažus sitienus pa smago maisu. Vai tu esi kādreiz iedomājies par atgriešanos ringā?

M.T. Tikai ne cīnīties ar kādu. Nekādā gadījumā! Es novēroju dažus izcilus bokserus, kuri atgriežās, daži veiksmīgi, daži izgāžās, bet es pat negribu mēģināt. Es to vairs negribu, kā gribēju agrāk. Ja tev nav tās gribas un ticības, tu sāc šaubīties, kad tu šaubies, tu izdari kļūdas un tiec sasists!

J. Ja mēs runājam par atgriešanos un neveiksmīgu atgriešanos, vai tev nāk prātā kāds bokseris, kuru tu novēroji un nodomāji, "Tā bija viena nevajadzīga kļūda!"

M.T. Es atceros Ali cīņu pret Holmsu, arī pret Spinksu, toreiz tās rādija televīzijā. Man nepatika cīņa pret Holmsu, tā bija ļoti slikta, arī pret Berbiku, tā arī bija ļoti slikta cīņa...

Kad es tikko sāku boksēt, es nezināju, kam es līdzinos. Es nevarēju līdzināties Ali, vai Šugaram Rejam Leonardam, es biju pārāk neaptēsts. Bet kad es skatījos uz Duranu, es redzēju savu runas manieri, savas kustības, mežonību un manieres. Viņš runāja visādas trakas lietas un es peteicu, "Tas ir tas, kas man patīk!" Un 80-jos mēs iepazināmies ar Duranu, viņš bija īsts manjaks, un es biju tik laimīgs pavadot laiku kopā ar viņu. Tas bija īsts pavērsiena punkts manā dzīvē, kad jauneklis meklē savu vietu šajā pasaulē.

J. Maik, kas ir noticis ar smagsvariem? Tu ieviesi tādu ažiotāžu supersmagajā svarā. Tā pat, 60-jos, 70-jos, 80-jos gados bija vairāki izcili supersmagsvari. Kur viņi visi ir palikuši šodien?

M.T. Viņi, vienkārši, vairs negrib cīnīties! Tāpēc, tik bieži arī redzam, ka divi pretinieki tik ļoti atšķirās klasē, viens ir daudz labāks un spēcīgāks par savu pretinieku. Viņi vairs negrib cīnīties! Tas ir tas, kas notiek šodien...

J. Vai tev patīk MMA?

M.T. Ļoti! Skaties, kas notiek boksā... Vienam bokserim ir labas rokas, viņš brīnišķīgi kustās, viņš ir drosmīgs, viņš ir labāks par tevi, tu saņem mazāk naudas, kā viņš! MMA džeks prot boksēt, ļoti spēcīgi sit, bet tu viņu satver, nogāz gar zemi un vari viņu nožņaugt! Tev ir daudz vairāk iespēju uzvarēt...

J. Ja tu būtu jaunāks, vai apdomātu iespēju cīnīties MMA?

M.T. 100%! Es novēroju cīņas mākslas un esmu ļoti iespaidots ar MMA!

J. Bet vai bokss var atgūt savu iepriekšējo slavu?

M.T. Jā, tā tagad ir pagaisusi! Ja mēs skatamies uz vidējo svaru bokseriem, tur viss ir kārtībā, interesantas cīņas! Bet ja runājam par smagsvariem, tad jāatzīst, ka bokss ir sūdīgs. Tāpēc, ka cilvēkiem patīk vērot, kā divi līdzīgi pretinieki cīnās, viens sit, otrs krīt... Bet tagad priekš tā ir jāpaiet kādam laikam.

J. Tie ir tādi, kā cikli??

M.T. Jā, viss mainās, apmēram, 10-15 gados....

J. Jā, bet nu jau mēs gaidām ilgāk, kā jebkad iepriekš!?

M.T. Piekrītu, nu jau tas ir ievilcies...

J. Kurš šodien ir tavs iecienītākais bokseris? Teiksim, par ko tu samaksātu, lai paskatītos cīņu?

M.T. Viss ir atkarīgs no tā, kurš pret kuru cīnās!

J. Kā tev liekās, vai Meivezers kādreiz cīnīsies pret Pakjao? Un ja jā, tad, kurš uzvarēs?

M.T. Es nedomāju, ka šī cīņa kādreiz notiks. Kā jau es teicu, viņi vairs negrib cīnīties.

J. Bet vai tad bokss nav arī bizness? Vai tad viņi negrib nocelt liekus simts miljonus??

M.T. Šodien visa boksa ideja ir paglābties no zaudējuma, nodrošināt sevi pat no riska zaudēt! Mēs uzvaram, mums ir iespēja cīnīties atkal, mēs cīnamies atkal... Kuram par tevi ir interese, ja tu zaudē?? Es tiešām ilgojos pēc cīņām, bet es, vienkārši, vairs neesmu iekš tām! Klausies, tu taču gribētu redzēt divus izcilus bokserus, savas karjēras virsotnē, kas cīņā viens pret otru patiešām grib uzvarēt!? Tas ir forši, un tā tam būtu jābūt...

 

 

materiāls smelts no USAToday

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­