Šie jautājumi un atbildes tika paņemtas no rubrikas Jautājumi un Atbildes ar Roju Džonsu, HBO televīzijas portālā, 2013. gada aprīlī. Šajā intervijā leģendārais Rojs Džonss atbild uz dažādu cilvēku visdažādākajiem jautājumiem, par savu pagātni un tagadni, par boksu un bokseriem, un par vēl daudzām interesantām lietām ar šo tēmu saistītām.

J. Kurš ir labākais ordinārais sitiens, kuru jūs esat izpildījis savas karjēras laikā?

R.Dž. Labākais ordinārais sitiens bija labais pāri rokai cīņā pret Artu Servano 1992. gadā.

J. Esmu bokseris un gribu pajautāt, kādu taktiku labāk izvēlēties cīņā pret klasisku bokseri un kādu pret neprognozējamu pretinieku?

R.Dž. Presings. Sāc viņu presingot un viņš kļūs prognozējams.

J. Kas varētu ļaut parastam boksa fanam labāk izprast to atbildību un uzupurēšanos, kurai ir pakļauts bokseris uzsākot profesionālo karjēru?

R.Dž. Pavadi vismaz nedēļu zālē ar amatieru bokseriem.

J. Rigondo nepārprotami uzvarēja Donairi. Bet kā jūs varētu paskaidrot publikas neapmierinātību un intrigas trūkumu cīņas laikā?

R.Dž. Šis ir labs jautājums! Īstenās boksa mākslas princips ir iesist pretiniekam un nesaņemt sitienu pašam! Amerikāņu kino par boksu cīnītāji sit viens otru un uzvar tas, kurš iztur ilgāk. Tomēr īstā boksa māksla ir tas, ko jūs redzējāt cīņā Rigondo pret Donairi. Publika bija neapmierināta, jo ir izaudzināta uz šīm kino cīņām un kautiņiem, bet to nevienmēr var redzēt reālā boksa ringā, jo boksa ringā ir nepieciešama māka boksēties, nevis spēja kauties! Bredlijs, Provodņikovs, Rioss, Rigondo, Donaire, visi viņi ir pirmklasīgi bokseri, bet šeit ir viens BET... Es negribu apgalvot, ka kāds no šiem bokseriem neprot boksēt, jo Bredlijs to prot un arī Alvarado prot! Bet priekš televīzijas aizraujošākas cīņas ir tās, kurās viņi kaujās. Rigondo vienmēr ir apmācījuši boksēt. Kubiešu boksa skola vispār neparedz iesaistīšanos sitienu apmaiņā. Viņiem ir jāprot boksēt, savadāk viņi netiks nacionālajā izlasē. Jūs ļoti reti redzēsiet kubieti, kurš iesaistīsies atklātā sitienu apmaiņā. Tāpēc viņi ir tik sekmīgi Olimpiskajās Spēlēs. Viņu mērķis ir īstenā boksa māksla- iesit, bet nesaņem sitienu! Šodienas pasaules spēcīgākais bokseris Floids Meivezers ir spilgts šāda boksa piemērs!

J. Kas, jūsuprāt, ir visiespaidīgākais Rigondo boksēšanās stilā?

R.Dž. Viņa spēja koncentrēties. Nekatram izdodās izcīnīt olimpisko zeltu, nerunājot par diviem. Munuprāt, cilvēki nenovērtē pilnībā viņa sasniegumu nozīmi.

J. Kas būs nakošais preikš Rigondo?

R.Dž. Maress, vai arī revanšs pret Donairi.

J. Kāds bija jūsu treniņu režīms, kad bijāt vēl amatieris un trenējāties sava tēva vadībā?

R.Dž. Man bija ļoti stingrs režīms, kurš vairāk līdzinājās armijas režīmam.

J. Vai jūs vēl kāpsiet ringā? Ja jā, tad pret ko?

R.Dž. Jā, iespējams, ka es cīnīšos par titulu smagajā (90.7 kg) svarā. Potenciālais pretinieks ir Stīvs Kollinss. (25(18 KO)-2(1 KO)-1)

J. Vai jūs nodosiet savu meistarību jaunajiem bokseriem?

R.Dž. Jā. Kā jau esmu stāstījis, pašreiz Lasvegasā es strādāju ar Žanu Paskālu.

J. Roj, kā jūs tikāt galā ar bailēm pirms izkāpšanas ringā?

R.Dž. Bailes ir tas, kas jums ir jaiemācās kontrolēt to agrīnā stadijā. Ja jūs nespēsiet tikt pāri bailēm, jūs nevarēsiet sasniegt to, ko jums sagatavojis Dievs! Bailes ir šķērslis tiem mērķiem, kuri jums ir Dieva sarūpēti!

J. Kurš bija jūsu visviedākais pretinieks?

R.Dž. Visviedākais bija Rollins Viljamss 1990-jā.

J. Man ļoti patīk jūsu komentēšana HBO kanālā. Ir interesanti klausīties reāla boksera viedokli. Kā jums tas padodās?

R.Dž. Man patīk komentēt un es atvainojos tiem skatītājiem, kuri ir vīlušies klausoties manus komentārus. Donaire ir viens no maniem iecienītākajiem bokseriem, bet viņš neuzvarēja Rigondo, un es nekad neteiktu neko pretēju. Es pats uztraucos pirms tās cīņas, jo zināju, ka Nonito tā būs ļoti smaga cīņa, iespējams, viņa karjēras nozīmīgākā cīņa. Es cenšos vienmēr būt neitrāls un, pēc iespējas precīzāk, skaidrot jums , kas notiek ringā.

J. Kādu dzīves mācību jums ir sniedzis rings?

R.Dž. Ļoti daudz! Ja tu nonāc nokdaunā, tās vēl nav beigas. Celies! Tā ir galvenā mācība! Tevi pat var nokautēt, bet tev atkal ir jāpieceļās un jāatgriežās ierindā, vēl spēcīgākam un varenākam!

J. Vai jūs varētu aprakstīt sāpes, kuras izjūt bokseris nākamajā dienā pēc cīņas?

R.Dž. Ak vai! Jums sāp visas ķermeņa daļas, pat tās par kurām jūs neievērojāt, kā jums iesita. Jūs iemācaties daudz nākamajā dienā pēc cīņas. Jūs pat nezinājāt, ka jums ir kādas ķermeņa daļas, pirms pretinieks ar tām saskārās. Bet vēl sāpīgāk būs aiznākamajā dienā...

J. Kura no jūsu cīņām padarīja jūsu karjēru par to, kas tā ir šodien?

R.Dž. Cīņa pret Džeimsu Toniju.

J. Jūs pieveicāt Džeimsu Toniju ringā 1994. gadā. Kā, pēc jūsu domām, aizritētu jūsu cīņa astoņstūrī, toreiz vai tagad?

R.Dž. Es vienalga uzvarētu...

J. Bet ja jums nāktos būrī cīnīties pret Klinti (The Rock)?

R.Dž. Tā būtu sarežģīta cīņa! Ja viņam izdotos mani aizsniegt pirms es aizsniegtu viņu, tad varbūt viņam rastos iespēja.

J. Kuros, no šodienas jaunajiem bokseriem, jūs redzat iespējamās nākotnes boksa zvaigznes?

R.Dž. Ir daži puiši, piemēram Garijs Rasels jaunākais, vai puisis vārdā Dante Mūrs no Austrumu piekrastes. Ir vairāki progresējoši sportisti, kuri drīz liks par sevi runāt. Daudzi no viņiem demonstrē augstu meistarību, komplektā ar spēku un ātrumu. Un tas ir tas, ko es gribētu redzēt bokserī- stils ar nokautējošiem sitieniem no abām rokām!

J. Kas bija jūsu elks, kad bijāt pusaudzis?

R.Dž. Ali, Šugars Rejs Leonards, Salvadors Sančezs.

J. Kam, pēc jūsu domām, vajadzētu stimulēt labākos bokserus to ziedu laikos, cīnīties vienam pret otru? Piemēram, Meivezers pret Pakjao?

R.Dž. Nekas to nevar stimulēt. Abiem bokseriem ir jāgrib cīnīties vienam ar otru, savādāk šī cīņa nenotiks! Katram ir savas domas un savi motīvi. Meivezers negribēja cīnīties pret Pakjao, tapēc, ka tas neietilpa viņa plānos!

 

 

Materiāls smelts no www.connect.hbo.com

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­