Šī intervija ar divkārtējo olimpisko čempionu, ukraini Vasiliju Lomačenko, notika 2014. gada janvārī Kalifornijas kalnienē, kur bokseris gatavojās savai pirmajai profesionālajai ciņai par titulu, WBO versijas jostu pusvieglajā (57 kg) svarā, pret esošo čempionu, meksikāni Orlando Salido.

V.L. Pašreiz mēs atrodamies Kalifornijas kalnienē, apmēram 2000 metru virs jūras līmeņa un 2 stundu braucienā no Losandželosas. Šeit es aizvadīšu trīs nedēļas ilgu treniņnometni, gatavojoties cīņai pret Salido.

J. Kā aizritēja tavs lidojums uz šejieni? Kas tevi sagaidīja lidostā, vai pats Bobs Arums? (promouters)

V.L. Nē, pats viņš neieradās. Viņam nav katru reizi jāsagaida mani treniņnometnēs. Pagājušā reize, kad atlidoju, bija sevišķa, jo ierados parakstīt līgumu. Šoreiz es esmu jau atbraucis uz darbu!

J. Salido ir diezgan pazīstama figūra pasaules boksā. Vai tas, ka jūsu cīņa nav vakara programmas nagla ir pietiekami cienīgi, pēc tavām domām?

V.L. Šim nolūkam ir noalgoti speciāli apmācīti cilvēki, kuri nodarbojās ar visām šīm blakuslietām, es domāju, šova organizāciju. Ja mūsu cīņa nav iekļauta, kā vakara nagla, tātad tam ir savi iemesli. Un ja paskatamies uz to objektīvi; Salido cīnīsies pret mazpazīstamu bokseri- pret mani. Šobrīd, profesionālajā ringā, mani maz kurš pazīst. Es nerunāju tagad par boksu kopumā, es runāju par publiku, kura vienkārši nāk paskatīties uz zvaigznēm. Par piemēru; Salido var uzskatīt par zvaigzni, un cīnīsies viņš pret mazpazīstamu pretinieku. Par vakara galvenajām cīņām kļūst tās, kurās savā starpā cīnās divas Zvaigznes!

J. Kāds ir Vasilija Lomačenko sapnis ārpus boksa?

V.L. Grūti tieši atbildēt uz šo jautājumu. Pašreiz mans sapnis ir kādu dienu nobeigt savu profesionālo karjēru neuzvarētam!

J. Kādu tu sevi redzi pēc karjēras nobeigšanas?

V.L. Es daudz laika veltīšu savai ģimenei un, pēc iespējas, nodarbošos ar saviem hobijiem.

J. Kādu literatūru tu lasi brīvajā laikā?

V.L. Godīgi, es vispār nelasu grāmatas.

J. Kādu mūziku tu klausies treniņu laikā?

V.L. Nav tā, ka es nepārtraukti treniņu gaitā klausos kādu mūziku. Piemēram, šeit man nav tādas iespējas. Mums ir divas treniņzāles, viena spēka treniņiem, kurā vienmēr ir daudz cilvēku, un otra boksa zāle. Sparinga laikā taču neklausīsies mūziku!? Mājās, zālē es klausos dažādus vecus kompaktdiskus, kurus vēl ierakstījuši čaļi pirms manis.

J. Kā tu vari raksturot savu sparingpartneru līmeni šeit, salīdzinot tos ar sparingpartneriem Ukrainā?

V.L. Šeit man ir bijuši tikai divi sparingpartneri līdz šim. Ukrainā mēs bijām daudz, man bija simtiem sparingu ar daudziem partneriem no dažādām svara kategorijām. Grūti spriest tikai pēc dieviem sparingpartneriem.

J. Ar ko tu te kalnos, konkrēti, nodarbojies?

V.L. Strādāju pie savas fiziskās sagatavotības. Es daudz skrienu, attīstu savu spēku un izturību. Kad atgriezīsimies no kalniem, strādāšu uz ātrumu un sparingošu.

J. Vai tu varētu sastādīt savu cīņu TOP 5?

V.L. Alberts Selimovs, 2008-jā Pekinā. Šīs pašas Olimpiādes finālcīņa pret francūzi Hedafi Dželhiru. 2008. gada Eiropas čempionāta ceturdaļfināla cīņa pret īru Deividu Oliveru Džoisu. 2009. gada pasaules čempionāta fināls pret krievu Sergeju Vodopjanovu. WSB (World Series of Boxing) cīņa pret itāli Domeniko Valentino. Un mana pēdējā cīņa pret meksikāni Hosē Ramirezu.

J. Tas pats, tikai visā boksa vēsturē!?

V.L. Gatti pret Vordu, Rojs Džonss pret Ruizu, Kastijo pret Koralesu, beidzamā cīņa Markezam pret Pakjao, un Šugars Rejs Leonards pret Marvinu Hagleru.

J. Kā aizrit tava sadarbība ar psihoterapeitu? Par ko jūs runājat?

V.L. Viņš ir izstrādājis speciālu sistēmu kosmonautiem dodoties kosmosā. Mēs attīstam manu uzmanību, spēju koncentrēties un domāšanas ātrumu. Mums jau ir pieredze sadarbībā, mēs kopā gatavojāmies 2011. gada pasaules čempionātam un Londonas Olimpiādei. Viņš ir augsta līmeņa speciālists un ļoti labs, kā cilvēks!

J. Vai pirms cīņas tu vēl iegriezīsies mājās, Ukrainā?

V.L. Nesanāks. Šeit es pavadīšu trīs nedēļas, līdz 2. februārim. Tad atliks pavisam maz laika, tikai vēl trīs nedēļas un cīņa...

 

 

Materiāls smelts no www.lomachenko.com

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­