1. septembris ir ne tikai rudens un skolas pirmā diena, šajā dienā ir arī dzimuši daudzi pasaules izcilākie bokseri! Bet, Rīgā labi pazīstamajam trenerim un agrākajam čempionam, Andrejam Dolgovam, šodien ir Jubileja- 70 gadi!!!

Viens no labākajiem Latvijas bokseriem, rīdzinieks Andrejs Dolgovs, dzimis 1945. gadā toreizejā Rigas Maskavas forštatē. Amatieru ringā aizvadījis vairāk, kā 300 cīņas, 8 gadus pārstāvēja PSRS nacionālo izlasi, bija tās kapteinis un 1965. gadā izcīnīja Eiropas Kausu pirmajā pusvidējā (63.5 kg) svarā. Pirmais no Latvijas bokseriem, kuram tika piešķirts Starptautiskās klases sporta meistara nosaukums. Dolgovs ir uzvarējis vairākus savas paaudzes spēcīgākos bokserus, to starpā 3-kārtējo Eiropas čempionu, lietuvieti Ričardu Tamuli, 1968.gada Mehiko Olimpiādes vicečempionu, kubieti Enrike Rekeiferosu, 1972.gada olimpisko čempionu, Dīteru Kotišu no Vācijas, 1974.gada pasaules čempionu, Rolando Garbeju no Kubas. Kā treneris, Andrejs Dolgovs uzaudzināja un aizveda līdz 1996.g. Atlantas Olimpiādei smagsvaru Romānu Kukļinu. Šodien mūsu treneris svin savu 70. Jubileju! Apsveicam un novēlam stipru veselību un vēl daudzus gadus ringā!!!

Itāļu izcelsmes amerikānis Rokijs Marčiano, jeb pilnajā vārdā Rokko Frensiss Markedžano, piedzima 1923. gadā. Savu pasaules smagā (+79.4 kg) svara čempiona titulu saglabāja trīs gadus, no 1952. līdz 1955. g., aizstāvot to sešas reizes. Rokijs ir vienīgais smagā svara čempions, kurš vakantēja jostu tā arī nezaudējis to. Ringā aizvadīja 49 cīņas, visās guva uzvaras, 43 ar nokautu! Tiek uzskatīts par vienu no visu laiku izcilākajiem smagsvariem! 1969. gada 31. augustā gāja bojā avio katastrofā ar savu personisko lidmašīnu, tieši dienu pirms savas 46. dzimšanas dienas! Šī gada 1. septembrī Rokijs Marčiano nosvinētu savu 92. Dzimšanas dienu!

Džeimss "Džentlmenis Džims" Korbets, kļuva par otro boksa pasaules čempionu. Korbets piedzima 1866. gadā. Kļuva par pasaules čempionu, toreiz vienīgajā absolūtajā kategorijā, 1892. gadā Jaunorleānā, Luiziānas štatā, 21. raundā nokautējot un atņemot jostu Džonam Salivanam. Aizstāvēja titulu tikai 1 reizi, bet mēģināja to atgūt vēl vairākkārtīgi. Aizvadīja ringā 11 (5 KO)-4 (3 KO)-3 un 3 cīņas bez uzvarētāja noteikšanas. Džeimss Korbets nomira 1933. gadā Ņjujorkā, 66 gadu vecumā. Šogad Džentlmenis Džims atzīmētu savu 149. gadadienu!

1940. gada 1. septembrī, Maskavā, piedzima 1964. gada Tokijas Olimpisko Spēļu uzvarētājs pusvieglajā (57 kg) svarā, Stanislavs Stepaškins. Trīs reizes kļūdams par PSRS čempionu, divas reizes uzvarot Eiropas čempionātos, 1963. gadā Maskavā un 1965. gadā Berlīnē, savu triumfa stundu Stepaškins piedzīvoja 1964. gada Olimpiādē. Toreiz, Tokijas ringā, Stanislavs uzvarēja piecās cīņās, četrās no kurām ar nokautu. Pateicoties savam, tik tiešām, unikālajam asumam un ātrumam, Stepaškins spēja padarīt savus sitienus zibenīgus, kas, neskatoties uz viņa, salīdzinoši mazo svaru, deva iespēju Stanislavam bieži uzvarēt priekšlaicīgi. Stanislavu Stepaškinu uzskata par vienu no izcilākajiem amatieru pusvieglā svara bokseriem. Izcilais meistars aizgāja 2013. gada 4. septembrī, tikai trīs dienas pārdzīvojot savu 73. gadadienu. Šogad Meistaram paliktu 75 gadi!

Pieckārtējais WBC, IBF un WBO versiju pasaules čempions pirmajā pusvieglajā (55.3 kg), pusvieglajā (57 kg), pirmajā vieglajā (59 kg) un pirmajā pusvidējā (63.5 kg) svaros, meksikānis Ēriks Moraless dzimis 1976. gadā. Moraless tiek uzskatīts par vienu no visu laiku izcilākajiem Meksikas atlētiem, kā arī par vienu no labākajiem pusvieglo svara kategoriju čempioniem. Savus titulus Ēriks spēja nosargāt 14 reizes, un ringā iemantoja iesauku Bargais, dēļ savas bezkompromisa cīņas manieres. Beidzamo cīņu aizvadīja 2012. gada oktobrī, kad ar nokautu piekāpās amerikānim Denijam Garsijam. 1. septembrī Ērikam Moralesam paliek 39 gadi!

 

                                                                      
                                                                      

Video galerija

MICHAEL MOORER- 50!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­