Šodien, 13. septembrī, savu Dzimšanas dienu svin vieni no Latvijas izcilākajiem bokseriem

1963. gadā Vecmilgrāvī, Rīgā, dzimis Jurijs Vauļins. Vauļins tiek dēvēts par otro izcilāko Latvijas bokseri pēc Aloiza Tumiņa, kautgan starptautisko titulu viņam pieder vairāk, kā jebkuram citam mūsu valsts bokserim. 1982. gadā vācu Šverinā Jurijs kļūst par Eiropas junioru čempionu pussmagajā (81 kg) svarā, līdz medaļai pieveicot tādus izcilus nākotnes meistarus, kā 3-kārtējo Eiropas čempionu un 3-ju olimpisko bronzas medaļu īpašnieku, holandieti Arnoldu van der Lijdi un vairākkārtējo pasaules čempionu profesionāļiem, Ralfu Rokidžani no Vācijas. Pēc šī panākuma Jurijam tiek piešķirts Starptautiskās klases sporta meistara nosaukums. 1985-jā Vaulins izcīna PSRS kausu, 86-jā uzvar PSRS tautu Spartakiādē. Visspožākais Jurijam ir 1987. gads, kad viņš uzvar divos, tā gada, nozīmīgākajos pasaules turnīros. Itālijas Turīnē viņš kļūst par Eiropas čempionu, pusfinālā pieveicot nākamo pasaules čempionu profesionāļiem Markusu Botu no VFR, bet finālā, citu vācieti, Rene Rilu no VDR. Bet Dienvidslāvijas galvaspilsētā Belgradā Vauļins izcīna Pasaules kausu, pieveicot 2-kārtējo pasaules čempionu, kubieti Pablo Romero un olimpisko medaļnieku, horvātu Damiru Škaro. Vēlāk Jurijs pieveic arī tādas boksa leģendas, kā vācieti Henriju Maski un kubieti Feliksu Savonu! 1990. gadā Jurijs, kā viens no pirmajiem Padomju bokseriem, dodās iekarot profesionālo ringu uz Štatiem. Profesionāļos Vauļins aizvada 13(8 KO)-3(3KO) cīņas. Starp viņa ievērojamākajām cīņām ir zaudējums nākamajam WBO čempionam supersmagajā (+90.7 kg) svarā Tomijam Morisonam, ar TKO 5. raundā, un zaudējums viņa pēdējā cīņā par ASV čempiona titulu smagajā (86.6 kg) svarā, nākamajam IBF smagā svara čempionam, Artūram Viljamsam. Pabeidzot sportista karjeru Jurijs Vauļins nolemj apmesties ar ģimeni uz dzīvi Bruklinā, Ņujorkā, kur arī šobrīd strādā par treneri un miesassargu. Šodien viņš svin savu 49. Dzimšanas dienu!

1974. gadā Rīgā dzimis olimpietis Romāns Kukļins. Uz boksu Romāns pārnāk no kikboksa un uzreiz kļūst par līderi smagajā (91 kg) svarā, 5 reizes viņam izdodas kļūt par Latvijas čempionu šajā kategorijā. 1996. gadā viņš vienīgais no Baltijas valstu bokseriem kvalificējās Atlantas Olimpiādei, kur, diemžēl, izstājas jau pirmajā kārtā. 1997-jā viņš atgriežas kikboksa ringā un bez īpašām grūtībām uzvar pasaules čempionātā Milānā. 1998-jā Eiropas boksa čempionāta ceturdaļfinālā, Kukļins līdzīgā cīņā piekāpjas nākošajam turnīra uzvarētājam un pasaules čempionam starp profesionāļiem, itālim Džakobem Fragomeni. 1999. gadā Romāns vēlreiz dodas uz ASV. Hjūstonā, Teksasas štatā, notiekošajā pasaules boksa čempionātā viņš atkal iekļūst ceturdaļfinālā. Sōdien Romānam paliek 38 gadi!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­