15. oktobrī, vairāk, kā 150 gadus atpakaļ dzimis pirmais pasaules boksa čempions Džons L. Salivans. Šodien savu Dzimšanas dienu svin vēl daži izcili bokseri.

Džons Lorenss Salivans piedzima 1858. gadā Bostonā, Masačūsetas štatā, īru migrantu ģimenē. 19. gadsimta 70.-80. gados Salivans ar vilcienu apceļoja Savienotās Valstis un piedāvāja cilvēkiem naudu par to, lai tie piedalās dūru cīņās pret viņu. Ir dati, ka Salivans uzvarējis vairāk, kā 450 tādas cīņas, viņš tika iesaukts par "Bostonas Stiprinieku". Uzveicis vairākus Amērikas spēcīgākos dūru cīnītājus, Salivans, 1887. gada 8. augustā, no Bostonas valstsvīriem saņem jostu, kura ir izrotāta ar ASV, Īrijas un Lielbritānijas karogiem un uzrakstu "Čempionu Čempionam Džonam L. Salivanam no Savienoto Valstu Pilsoņiem". Bet par īstu atskaites punktu profesionālā boksa vēsturē var uzskatīt 1889. gada 8. jūliju, kad notika pēdējā dūru cīņa bez cimdiem pēc kuras Salivans starptautiski tika atzīts par pasaules čempionu. Cīņa notika Hetīsburgā, Misisipi štatā, pret Džeiku Kilreinu no Anglijas, to klātienē novēroja 3000 skatītāju, bet cīņas formula bija 80 raundi pa 3 minūtēm. Izskatījās, ka Salivans cīņu zaudēs, it sevišķi, kad 44-jā raundā Džonam uznāca vēmiens, bet tad "Bostonas Stipriniekam" atvērās otra elpa, un Kilreina sekundanti izmeta dvieli 75. raundā! Savu titulu Salivans aizstāvēja tikai pēc 3 gadiem, 1892. gada 7. septembrī Jaunorleānā, Luizianas štatā, pret citu īru izcelsmes amerikāni, Džeimsu Korbetu. Šī cīņa notika jau cimdos un savāca 10 000 skatītāju. Korbets bija gados jaunāks un daudz tehniskāks par Salivanu, viņš dominēja visu cīņas laiku, līdz nokautēja Salivanu, ar spēcīgu kreiso, 21-jā raundā! Pēc boksera karjēras Salivans nodarbojās ar aktiermākslu, izmantojot savu popularitāti, piedalījās, kā goda tiesnesis, beisbola spēlēs, bija sporta reportieris un bāra īpašnieks. Džons L. Salivans nomira Bostonā 1918. gada 2. februārī, nepilnu 60 gadu vecumā. Šodien pasaules pirmais boksa čempions svinētu savu 156. Dzimšanas dienu!

Diks Maktagarts dzimis 1935. gadā Skotijas pilsētā Dandijā. Maktagarts ir visu laiku izcilākais Skotijas un viens no Lielbritānijas izcilākajiem amatieru bokseriem. 1956. gadā Melburnā viņš kļuva par olimpisko čempionu vieglajā (60 kg) svarā, finālā pieveicot Hariju Kuršatu no Vācijas. Maktagartam tiek pasniegts Vela Barkera kauss, kā Olimpiādes labākajam bokserim! 1960. gada Romas Olimpiādē, Diks izcīna bronzas medaļu, pusfinālā piekāpjoties nākamajam čempionam Kazimiržam Paždzioram no Polijas. 1961. gadā Belgradā, Maktagarts kļūst par Eiropas čempionu, bet 1964-jā, Tokijas Olimpiādē, cīnās pirmajā pusvidējā (63.5 kg) svarā, un ceturdaļfinālā pēc punktiem zaudē nākamajam divkārtējam olimpiskajam čempionam, polim Ježijam Kulejam. Maktagarts nekad, tā arī, nepārgāja profesionāļos, bet amatieros aizvadīja 634 cīņas, no kurām zaudēja tikai 24, kas patiesi ir unikāls rezultāts! Šodien Dikam Maktagartam paliek 79 gadi!

Čārlzs "Duncis" Brūers dzimis 1969. gadā Filadelfijā, Pensilvānijas štatā. 1997. gadā viņš izcīnīja vakanto IBF versijas pasaules čempiona titulu supervidējā (76.2 kg) svarā, kuru aizstāvēja trīs reizes. 1998. gada oktobrī, ar ļoti apstrīdāmu tiesnešu lēmumu, Brūers zaudē titulu vācietim Svenam Otkem. Divus gadus vēlāk notiek abu revanša cīņa un Čārlzs atkal zaudē, un atkal ļoti apstrīdāmi. 2002. gada aprīlī Brūers cīnās par WBO jostu, un pēc punktiem piekāpjās Džo Kalzagem no Velsas. Pabeidz savu karjēru Čārlzs Brūers 2005. gadā, aizvadot ringā 40(28 KO)-11(5 KO), šodien viņam paliek 45 gadi!

Entonijs Džošua, pilnajā vārdā Entonijs Oluvafemi Olaseni Džošua, dzimis 1989. gadā Londonā, nigēriešu vecāku ģimenē. 200 cm garais Džošua cīnās supersmagajā (virs 91 kg) svarā, un 2011. gada pasaules čempionātā Baku izcīna sudraba medaļu, finālā ļoti sīvā cīņā piekāpjoties Magomedrasulam Medžidovam no Azerbaidžānas. 2012. gada Londonas Olimpiādē, Džošua izcīna Lielbritānijai zeltu, finālā līdzīgā cīņā uzveicot olimpisko un divkārtējo pasaules čempionu, itāli Roberto Kamarelli. Šobrīd Entonijs Džošua cīnās profesionālajā ringā un jau ir ieguvis savu pirmo starptautisko čempiona titulu. Šodien Entonijam paliek 24 gadi!

Video galerija

MICHAEL MOORER- 50!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­