Šodien, 16. oktobrī, savu Dzimšanas dienu svinētu visu laiku izcilākais Horvātijas un bijušās Dienvidslāvijas bokseris Mate Parlovs

Mate Parlovs dzimis 1948. gadā Horvātijas pilsētā Splitā. Viņš tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem pussmagā (81 kg) svara amatieru bokseriem, kā arī ir pirmais, bijušo socvalstu, pasaules čempions starp profesionāļiem. Parlovs ir atzīts par vienu no labākajiem Horvātijas un Dienvidslāvijas sportistiem.

Amatieros, kreilis Mate, aizvadīja 276 cīņas, kurās piedzīvoja tikai 19 zaudējumus. Astoņas reizes viņam izdevies kļūt par Dienvidslāvijas čempionu, bet 1968. gadā viņš pārstāv savu valsti Mehiko Olimpiādē, kur vidējā (75 kg) svarā aizkļūst līdz ceturdaļfinālam. Pirmo starptautisko panākumu viņš sasniedz gadu vēlāk, šajā pašā svarā kļūstot par Eiropas vicečempionu Bukarestē, finālā piekāpjoties krievam Vladimiram Tarasenkovam. 1971. gadā, Parlovs pāriet pussmagajā (81 kg) svarā un kļūst par Eiropas čempionu Madridē. 1972-jā, Minhenes Olimpiādē, Mate jau pārliecinoši dominē savā svara kategorijā un kļūst par čempionu, finālā nokautējot Gilberto Karijo no Kubas! 1973-jā izcīnīts otrais Eiropas čempiona tituls Belgradā, bet 1974. gadā, Parlovs triumfē pirmajā amatieru pasaules čempionātā Havannā. Finālā horvāts saskarās ar lielu problēmu, krieva Oļega Korotājeva persona, bet otrajā raundā Oļegam sāk stipri asiņot pārsistā uzacs un cīņa tiek apturēta ar tehnisko nokautu, par labu Parlovam.

1975-jā Mate pāriet profesionāļos. Jau pēc gada viņš kļūst par Eiropas čempionu 79.4 kg, un vēlāk 3 reizes aizstāv savu jostu. 1978. gadā janvārī, Milānā, Mate Parlovs kļūst par vienu no pirmajiem Austrumeiropas pasaules čempioniem profesionālajā ringā, 9-jā raundā nokautējot Migelu Anhelu Kuejo no Argentīnas, viņš tam atņem WBC jostu. Šo titulu Parlovam izdodās aizstāvēt tikai vienu reizi, pirms viņš to zaudē, šī paša, 1978. gada decembrī, Sicīlijā, amerikānim Marvinam Džonsonam, ar KO 10-jā raundā. 1979. gadā tiek ieviesta jauna svara kategorija, pirmais smagais svars (toreiz 86 kg). Parlovs cīnās par pirmo vakanto WBC jostu pret Marvinu Kemelu no ASV. Cīņa notiek Mates dzimtajā Splitā, bet neskatoties uz to, beidzas neizšķirti! Revanša cīņa notiek pēc četriem mēnešiem Lasvegasā, un šoreiz 15 raundos pēc punktiem uzvar amerikānis. Šī ir Parlova beidzamā cīņa, viņš pabeidz savu karjēru ar 24(12 KO)-3(1 KO)-2.

Ar ģimeni Mate pārvācās dzīvot uz Pulu, pilsētu Istrijas pussalā, un par nopelnītajiem honorāriem iegādājas savu restorānu Adrijas jūras krastā. 1984. gadā Parlovs ir Dienvidslāvijas izlases galvenais treneris Losandželesas Olimpiādē, viņš ir biežs viesis arī TV kanālos komentējot boksu. Mate Parlovs trīs reizes tika atzīts par Horvātijas un trīs reizes par Dienvidslāvijas gada sportistu, kā arī par Horvātijas 20. gadsimta sporta personību! 2008. gadā Matem tika diagnozēts plaušu vēzis, četrus mēnešus vēlāk viņš Parlovs aiziet... Šodien Mate Parlovs svinētu savu 65. Dzimšanas dienu!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­