Šodien, 19. septembrī daži no cīņu sporta veidu izcilākajiem atlētiem svin savu Dzimšanas dienu!

Konstantins "Kostja" Czju dzimis 1969. gadā Serovā, Krievijā (toreizējā PSRS), Urālu kalnu piekājē. Viņa tēvs ir pēc izcelsmes puskorejietis, pusmongolis, no kurienes arī nāk aziātiskais uzvārds un Kostjas āriene, māte krieviete. Amatieros Czju aizvada 270 cīņas, no kurām zaudē tikai 11. Uzvar 1986. gada Eiropas junioru čempionātā pusvieglajā (57 kg) svarā un kļūst par pasaules junioru vice-čempionu 1987. gadā vieglajā (60 kg) svarā. 1988. gadā, 19 g.v., viņš pārstāv PSRS izlasi Seūlas Olimiādē, kur aizkļūst līdz ceturdaļfinālam. 1989-jā kļūst par Eiropas čempionu piaugušajiem Atēnās, 1990-jā uzvar Labas Gribas Spēlēs Sietlā pirmajā pusvidējā (63.5 kg) svarā, bet 1991. gadā kļūst gan par Eiropas, gan par pasaules čempionu, Gēteborgā un Sidnejā attiecīgi. Uzturoties pasaules čempionātā, Kostja paraksta profesionālo līgumu Austrālijā, un pārejot profesionāļos, ar savu ģimeni pārceļās uz dzīvi Sidnejā, kur drīz kļūst arī par Austrālijas pilsoni. Par IBF versijas pirmā pusvidējā (63.5 kg) svara pasaules čempionu Czju kļūst jau savā 14-jā cīņā, ar tehnisko nokautu 6-jā raundā pieveicot puertorikāni Džeiku Rodrigezu. Savās profesionāļa gaitās Czju uzvar visus sava svara spēcīgākos bokserus, to skaitā; meksikāņu leģendas Migels Anhels Gonzalezs un Hulio Sezars Čavess, divas reizes amerikāni Šarmbeju Mičelu, lieliski nokautē "Super" Zabu Džūdu, kā arī Džesi Džeimsu Leihu. Tikai divi piedzīvotie zaudējumi ir no amerikāņa Vinsa Filipsa 1997-jā, ar tehnisko nokautu 9-jā raundā un Kostjas pēdējā cīņā no angļa Rikija Hatona, kad pēc 10. raunda Czju atsakās turpināt cīņu 2005-jā. Kostja ir aizvadījis ringā 31(25 KO)-2(2KO), un 1 cīņa bez uzvarētāja noteikšanas, izcīnījis 23 jostas WBA, WBC un IBF versijās. Viņš tiek atzīts par visu laiku izcilāko Krievijas profesionālo bokseri, un tiek godāts, kā nacionālais varonis arī Austrālijā. Šodien Kostjam Czju paliek 43 gadi!

Azuma Nelsons dzimis 1958. gadā Ganas galvaspilsētā Akrā. Amatieros aizvadījis 52 cīņas, kurās guvis 50 uzvaras, tai skaitā uzvarot arī 1978. gada Britu Sadraudzības spēlēs. Profesionāļos Azuma cīnās par WBC pusvieglā (57 kg) svara pasaules titulu Ņujorkā jau savā 14-jā cīņā, bet ar tehnisko nokautu 15-jā raundā zaudē meksikānim Salvadoram Sančezam. Vienalga, 2 gadus vēlāk viņš iegūst tieši šo pašu jostu 11-jā raundā nokautējot Vilfredo Gomezu no Puertoriko. Nākošajos 5 gados Nelsons nezaudē nevienu cīņu un iegūst vēl arī WBC pirmā vieglā (59 kg) svara jostu. 1990. gadā Lasvegasā, Azuma sīvā cīņā pēc punktiem zaudē neatkārtojamajam Pernelam Vitekeram, par WBC un IBF vieglā (61.2) svara tituliem. Bet vēlāk Nelsons atgriežās pirmajā vieglajā svarā un vēl vairākas reizes aizstāv savu jostu. Starp viņa ievērojamākajām cīņām ir tādas, kā; uzvara, zaudējums un neizšķirts pret izcilo austrālieti Džefu Feneku, uzvaras pār amerikāņiem Kelvinu Grouvu un Gabrielu Ruelasu, zaudējums meksikāņu izcelsmes amerikānim Henaro Ernandesam un neizšķirts un divi zaudējumi vēl pret vienu jeņķi, Džesi Džeimsu Leihu. Nelsons nobeidza savu karjeru ar 39(28 KO)-6(1 KO)-2 un 18 čempiona jostām. Azuma Nelsons tiek uzskatīts par visu laiku  izcilāko Āfrikas bokseri un par Nr.1 sportistu Ganā, kā arī par vienu no labākajiem pirmā vieglā (59 kg) svara čempioniem. Šodien Azumam paliek 54 gadi!

Un vēl vienam izcilam cīņu sporta veidu pārstāvim šodien ir Dzimšanas diena! Tas ir visu laiku izcilākais cīkstonis Aleksandrs Karelins! Karelins ir dzimis 1967. gadā Novosibirskā, Krievijā. Iesaukts par "Krievu Lāci", jo nāk no pašas Sibīrijas vidienes. Viņš ir uzvarējis trijās Olimpiādēs grieķu-romiešu cīņā smagajā 130 kg (vēlāk 120 kg) svarā- 1988. gadā Seulā, 1992. gadā Barselonā, 1996. gadā Atlantā, 2000. gadā Sidnejā viņš ieguva sudraba medaļu. Bez tā, Karelins ir uzvarējis 9 pasaules čempionātos un 12 Eiropas čempionātos! Viņš ir globāli atzīts par visu laiku izcilāko grieķu-romiešu stila cīkstoni, kā arī par vienu no izcilākajiem Krievijas un pasaules sportistiem. Šodien Aleksandram Karelinam paliek 45 gadi!

Video galerija

THE TRIBUTE TO MIGUEL COTTO

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­