Šodien, 2. septembrī, vēl viens mūsu ēras izcilais bokseris, brits Lenokss Lūiss, svin savu Jubileju!

Lenokss Klaudijs Lūiss dzimis 1965. gada 2. septembrī Stratfordā, Londonas austrumu daļā. Kad Lenoksam paliek 12 gadi, viņa ģimene aizceļo un apmetās uz dzīvi Kanādā, kur nākotnes čempions arī uzsāk savu boksera karjeru. Visās amatieru boksa gaitās Lūiss pārstāv Kanādu, cīnoties arī divās Olimpiādēs, 1984.gadā Losandželosā viņš aizkļūst līdz ceturdaļfinālam, bet 1988.gadā Seūlā kļūst par olimpisko čempionu supersmagajā (+91 kg) svarā, finālā, ar redzamo pārsvaru, pieveicot citu nākamo pasaules profesionāļu čempionu, Ridiku Bouvu no ASV.

Pēc Olimpiādes Lenokss paraksta līgumu ar ietekmīgo promouteri Frenku Meloniju Anglijā, un kopš tā laika, profesionālajā ringā, pārstāv Lielbritāniju, kaut arī pārsvarā uzturas un trenējās Kanādā un Štatos, leģendārā trenera Emanuela Stjuarda pavadībā.

Profesionālajā ringā Lenokss Lūiss kļuva par pasaules čempionu 3 reizes un 13 reizes sekmīgi nosargāja savu titulu supersmagajā svarā, WBA, WBC un IBF versijās. Viņš ir cīnījies un uzvarējis 14 dažādus pasaules čempionus, tiek uzskatīts par vienu no visu laiku izcilākajiem supersmagās kategorijas čempioniem un par vienu no labākajiem, gan Lielbritānijas, gan Kanādas, sportistiem!

Savu beidzamo cīņu Lenokss aizvadīja 2003.gadā, kad ar tehnisko nokautu 6. raundā uzveica ukraini Vitāliju Kļičko. Viņa cīņu bilance ir 41 (32 KO)-2 (2 KO)-1.

Neticami, bet šodien Lenoksam Lūisam paliek 50 gadi! Viņam un viņa sievai, bijušajai Jamaikas vice-miss Violetai Čangai, ir četri bērni. ģĢimene, pārsvarā, uzturās Montegobejā, Jamaikā, kur Lūisam ir piešķirta Goda pilsonība!

                                                                

 

Vēl 2. septembrī savas Dzimšanas dienas svin tādi ievērojami bokseri, kā;

Vienīgais Dānijas olimpiskais boksa čempions (1924. gadā Parīzē, vieglajā (61.2 kg) svarā) Hanss Nilsens- 116 gadi!

WBA versijas pasaules čempions pirmajā pusvidējā (63.5 kg) svarā, argentīnietis Nikolino Lokke- 76 gadi!

Pirmais Kubas olimpiskais boksa čempions (1972. gadā Minhenē, pirmajā pusvieglajā (54 kg) svarā) Orlando Martiness- 69 gadi!

WBA versijas pasaules čempions pusvieglajā (57 kg) svarā, venecuēlietis Antonio Esparagosa- 56 gadi!

Divkārtējais Eiropas čempions, 2003. gada pasaules un 2004. gada Atēnu olimpiskais čempions amatieriem. Vēlāk WBA versijas pasaules čempions profesionāļiem supersmagajā svarā, krievs Aleksandrs Povetkins- 36 gadi!

Video galerija

MICHAEL MOORER- 50!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­