Tā jau sanācis, ka šajā dienā, 22. septembrī, piedzimuši vairāki izcili ringa meistari- trīs olimpiskie čempioni un viens pasaules čempions profesionāļiem!

Felikss Savons dzimis 1967. gadā Sanvisentē, Gvantanamo provincē, Kubā. Ar boksu sāka nodarboties 13 gadu vecumā. Pirmie nopietnie panākumi nāk 1985. gadā, kad Felikss kļūst par pasaules čempionu junioriem, bet 1987. gadā viņš uzvar Panamerikas Spēlēs Indianapolisā. Kopumā, Savons ir kļuvis 14 reizes par Kubas čempionu, 3 reizes uzvarējis Panamerikas Spēlēs, 6 reizes kļuvis par pasaules čempionu (1999. gadā Hjūstonā Felikss iekļūst finālā, bet dēļ Kubas izlases boikota uz cīņu neiziet), un, kā viens no trijiem pasaules bokseriem, ir kļuvis par 3-kārtējo olimpisko čempionu- 1992. gadā Barselonā, 1996. gadā Atlantā un 2000. gadā Sidnejā! 1988. gadā Kuba boikotēja Seūlas Olimpiādi, tajā laikā Felikss jau bija pasaules čempions, tāpēc, iespējams, tā bija viņa iespēja kļūt par vienīgo vēstures četrkārtējo olimpisko čempionu. Ringā Savons cīnījās smagajā (91 kg) svarā, aizvadīja 383 cīņas, kurās guva 362 uzvaras. Felikss Savons tiek uzskatīts par vienu no visu laiku izcilākajiem amatieru bokseriem un nacionālo Kubas varoni. Viņš nekad nepārgāja profesionāļos, bet amatieru ringā bija uzvarējis ļoti daudzus nākošos pasaules čempionus profesionāļiem. Šodien Feliksam Savonam paliek 45 gadi!

Lasiet interviju ar izcilo Savonu mūsu sadalē INTERVIJAS

Norvels Lī dzimis 1924. gadā Īglrokā, Virdžīnijas štatā, ASV. Viņš bija smagā (virs 81 kg) svara amatieru bokseris. 1952. gadā devās uz Helsinku Olimpiādi, kā rezerves smagsvars ASV izlasei, bet tikai pāris dienu pirms turnīra sākuma no komandas vadības saņem piedāvājumu nostartēt pussmagajā kategorijā, aizvietojot saslimušo bokseri. Norvels piekrīt un divās dienās nomet vairāk, kā 6 kilogramus sava svara. Neskatoties uz zaudēto spēku, Lī gūst četras pārliecinošas uzvaras un kļūst par olimpisko čempionu, kā arī iegūst Vela Barkera balvu, kā labākais olimpiskā turnīra bokseris! Profesionāļos Lī nepāriet. Norvels Lī mira 1992. gada 19. augustā Betesdā, Merilendas štatā, nepilnu 68 gadu vecumā. Šodien viņam paliktu 88 gadi!

Marians Kaspšiks dzimis 1939. gadā Kilcē, Polijā. Viņš pārstāvēja Polijas 60. gadu boksa zvaigžņu izlasi trijās Olimpiādēs. 1960-jā Romā viņš izcīna bronzas medaļu pirmajā pusvidējā (63.5 kg) svarā, ceturdaļfinālā uzveicot olimpisko čempionu, armēni Vladimiru Jengebarjanu, bet pusfinālā neiziet uz cīņu dēļ smagas rokas traumas. 1964. gadā Tokijā, Kaspšiks kļūst par olimpisko čempionu otrajā pusvidējā (67 kg) svarā, finālā pārspējot 3-kārtējo Eiropas čempionu, lietuvieti Ričardu Tamuli. 1968-jā Mehiko, Kaspšiks cīnās pirmajā vidējā (71 kg) svarā, bet izstājas jau pirmajā aplī. Šodien Marianam Kaspšikam paliek 73 gadi!

Ingemars Johansons dzimis 1932. gadā Gēteborgā, Zviedrijā. 1952. gadā nepilnu 20 gadu vecumā viņš pārstāv Zviedriju Helsinku Olimpiādē, kur smagajā (virs 81 kg) svarā aizkļūst līdz finālam. Diemžēl, finālcīņā mazpieredzējušais Ingemars izvairās no atklātas cīņas pret fiziski spēcīgo amerikāni Ediju Sandersu, par ko arī ir diskvalificēts, bet jau šī paša gada izskaņā pāriet profesionāļos. 1956. gadā Johansons izcīna Eiropas čempiona jostu smagajā svarā, kuru vēlāk trīs reizes sekmīgi aizstāv. Bet īsta slava pie zviedra atnāk 1959-jā, kad Ņjujorkā viņš trešajā raundā nokautē slaveno Floidu Patersonu un kļūst par absolūto pasaules čempionu! Viņu revanša cīņā, gadu vēlāk, Ingemars zaudē titulu ar nokautu 5. raundā. Trešajā izšķirošajā cīņā, 1961-jā Floridā, Johansons atkal zaudē, šoreiz ar KO 6. raundā! Ingemars Johansons tiek uzskatīts par visu laiku Zviedrijas izcilāko bokseri! Viņš nomira 2009. gada 30. janvārī 76 gadu vecumā. Šodien Johansonam paliktu 80 gadi!

Video galerija

Tributo a Éder Jofre

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­