Šodien, 7. septembrī, dzimšanas dienas svin vairāki izcili ringa meistari, bet divi no viņiem ir pelnījuši sevišķu uzmanību!

Šeins Moslijs piedzima 1971. gadā Linvudā, Kalifornijā. Nodarboties ar boksu uzsāka sava tēva vadībā. Džeks Moslijs nekad nebija bijis izcils bokseris, nebija aizvadījis nevienu cīņu profesionālajā ringā, bet ar laiku kļuva par vienu no pasaules atzīstamākajiem treneriem. Vēlāk Šeins samainīja vairākus labākos pasaules trenerus, bet viņa tēvs, no pirmās karjeras dienas, paliek par viņa menedžeri. Amatieru ringā Šeins 3 reizes kļūst par ASV čempionu, izcīna sudrabu pasaules junioru čempionātā 1989. gadā un bronzu 1990. gada Labas Gribas Spēlēs Sietlā, vieglajā (60 kg) svarā. Profesionālās cīņas- 46 (39 KO)-8-1, Moslijs nekad nav bijis nokautēts vai pieveikts pirmslaicīgi. Šeins ir kļuvis par pasaules čempionu WBA, WBC un IBF versijās četras reizes, trijos dažādos svaros- vieglajā (61.2 kg), pusvidējā (66.6 kg) un pirmajā vidējā (69.9 kg), nosargājis titulus 14 reizes un aizvadījis cīņas ar visiem izcilākajiem sava laika bokseriem. Šeins Moslijs tiek uzskatīts par vienu no labākajiem vieglā un pusvidēja svaru visu laiku bokseriem, viņa atšķirības zīme ir zibenīgs ātrums un viņa pretiniekiem neērtā cīņas maniere. Viņa beidzamā cīņa notika 2012. gada martā, kad pēc punktiem Šeins piekāpās jaunajai meksikāņu zvaigznei Saulam Alvarezam, par WBC jostu pirmajā vidējā svarā. Šodien Šeinam Moslijam paliek 42!

Donalds Kjurijs, jeb īstajā vārdā Donalds Sampls, dzimis 1961. gadā Fortvortā, Teksasas štatā. ASV izlases sastāvā Kjurijs kvalificējās 1980. gada Olimpiādei Maskavā, bet dēļ amerikāņu boikota Spēlēs tomēr nepiedalās. Profesionāļos Donalds divas reizes izcīnīja pasaules čempiona jostas WBA, WBC un IBF versijās, pusvidējā (66.6 kg) un pirmajā vidējā (69.9 kg) svaros, nosargājot savas jostas septiņas reizes. Donalda kontā ir cīņas pret vairākiem savas paaudzes pasaules spēcīgākajiem bokseriem. Kjurija cīņu bilance ringā ir 34(25 KO)-6(5 KO). Šī gada 7. septembrī Donaldam Kjurijam paliek 52 gadi!

Viens no mūsdienu ievērojamākajiem K-1 kikbokseriem Endijs Hugs piedzima 1964. gadā Sursī, Šveicē. Hugs bija karate pārstāvis un vairāk, kā desmit gadus cīnījās visos prestižākajos šī cīņas veida turnīros. Endijs izcīnīja Pasaules Kausu 1992. gadā un tika atzīts un cienīts prestižākajās Japānas karate skolās, kur viņu iesauca par Dzelzs Vīru. Vēlāk pārkvalificējies uz kikboksu, Hugs sāk cīnīties jaunizveidotajā K-1 turnīru sērijā un kļūst par pasaules čempionu 1996. gadā, finālā nokautējot Maiku Bernardo no Dienvidāfrikas. Vēl divas reizes Endijs aizkļūst līdz Grand Prix finālam, 1997-jā viņš piekāpās holandietim Ernesto Hūstam, bet 1998-jā Pīteram Artsam, arī no Holandes. 2000. gada augustā Endijam tika diagnozēta leikēmija, jeb asins vēzis. Viņa veselības stāvoklis strauji pasliktinājās un tikai nedēļu vēlāk Endijs Hugs nomira... Dzelzs Vīram bija nepilni 35 gadi! Endiju Hugu uzskata par vienu no visu laiku izcilākajiem karatistiem un par vienu no K-1 pirmssācējiem. Šogad, 7. septembrī, Endijam paliktu 49 gadi!

Andrē Direls dzimis 1983. gadā Flintā, Mičiganā. Viņš un viņa vecākais brālis Entonijs trenējās vectēva Leona Lousona vadībā. Amatieros Andrē guva vairāk, kā 200 uzvaru, bija 2-kārtējais ASV čempions, kā arī izcīnīja 2004. gada Atēnu olimpisko bronzu vidējā (75 kg) svarā, pusfinālā zaudējot amatieru un nākamajam profesionāļu pasaules čempionam, Genādijam Golovkinam no Kazahstānas. Profesionālajā ringā Andrē guva 18 uzvaras pēc kārtas, pirms Super Sešinieka sērijā (76.2 kg), par WBC pasaules čempiona jostu, ar strīdīgu tiesnešu lēmumu piekāpās anglim Karlam Fročam. Savā nākamajā cīņā Direls pārliecinoši ir vadībā pēc punktiem 10 raundus pār vācieti Artūru Abrahamu, pirms 11-jā, Direls paslīd un pakrīt slapjajā ringa stūrī, Abrahams, jau nokritušam Direlam, izdara nokautējošu sitienu, iespējams, neizdzirdot tiesneša komandu cīņu pārtraukt. Vācietis tiek diskvalificēts, bet Andrē šis incidents izsit no ierindas uz pusotru gadu! Šodien Andrē Direls ir atpakaļ ierindā un gatavojas jaunām cīņām par tituliem, kā arī svin savu 30. Jubileju!

Vēl viens olimpietis un pasaules čempions, Andre Berto, ir dzimis 1983. gada 7. septembrī Maijami, Floridas štatā. Berto izcīnīja bronzas medaļu 2003. gada pasaules čempionātā Bangkokā un jau gandrīz spēja kvalificēties Atēnu Olimpiskajām Spēlēm 2004-jā, kad tika diskvalificēts izšķirošajās kārtās. Tomēr, būdams nācis no Haiti migrantu ģimenes, Andre iegūst šīs valsts pilsonību un Olimpiādē piedalās pārstāvēdams Haiti. Profesionālajā ringā Berto iesauc par Zvēru, dēļ viņa milzīgā fiziskā spēka un agresīvās cīņas manieres. Andre divas reizes ir izcīnījis WBC un IBF versiju pasaules titulus pusvidējā (66.6 kg) svarā. Viņš joprojām ir aktīvs un viņa cīņu bilance ir 28(22 KO)-3(1 KO). Šodien Andre Berto svin savu 30. Jubileju!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­