Šodien, 9. septembrī, 80 gadu Jubileju svin izcilajs puertorikāņu bokseris, vairākkārtējais pasaules čempions Karloss Ortiss.

Karloss Huans Ortiss dzimis 1936. gadā Ponsē, Puertoriko. Tīņa gados viņa ģimene pārceļas uz dzīvi ASV un apmetās Bruklinā, Ņujorkā, kur 19 g.v., 1955. gadā, Karloss kļūst par profesionālu bokseri. Viņš gūst uzvaras savās pirmajās 27 cīņās pēc kārtas, pirms tiek notestēts pa īstam, un izcīna savus pirmos pasaules čempiona titulus pirmajā pusvidējā (63.5 kg) svarā, 1959. gadā. Toreiz ar tehnisko nokautu 2. raundā viņš uzveic pieredzējušo Keniju Leinu. Vēlāk Karloss aizvada slaveno cīņu triloģiju pret izcilo itāli Dulio Loi, kurā izcīna vienu uzvaru un piedzīvo divus zaudējumus, 60-to gadu sākumā Ortiss nolaižās kategoriju zemāk un izcīna WBA un WBC jostas vieglajā (61.2 kg) svarā. Karloss tiekās ar visiem savas paaudzes izcilākajiem bokseriem- Džo Braunu, leģendāro filipīnieti Flešu Elordi, panamieti Ismaelu Lagunu, argentīniešu leģendu Nikolino Loče, kubieti Šugaru Ramosu. Visus šos bokserus Ortiss uzveic aizstāvot savas jostas. Savu beidzamo cīņu Karloss aizvada 1972. gadā, kad ar tehnisko nokautu 6-jā raundā piekāpjas Kenam Bukananam no Skotijas. 

Kopumā Ortiss ringā aizvada 61(30 KO)-7(1 KO)-1 cīņas, trīs reizes kļūstot par WBA, WBC, NBA, NYSAC un absolūtās versijas čempionu, nosargājot titulus 11 reizes! Neskatoties uz to, ka visu savu dzīvi Ortiss pārsvarā uzturās Štatos, viņa dzimtenē Puertoriko viņu vienalga uzskata par nacionālo varoni un par vienu no izcilākajiem šīs salas sportistiem. Viņš arī tiek uzskatīts par vienu no visu laiku izcilākajiem vieglā svara bokseriem un ir iekļauts Boksa Slavas Zālē. Karloss Ortizs joprojām dzīvo Ņjujorkā un šodien ir viņa Lielā Diena- 80!

                                              

Video galerija

Wilfredo Gomez- 60!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­