Pagājušajā otrdienā, 16. decembrī, boksa pasaule atvadījas no vēl viena izcila ringa meistara, izcila smagsvara. Aizsaulē aizgāja WBA versijas pasaules eksčempions Ernijs Terells.

Ernests Terells piedzima 1939. gada 4. aprīlī Belzoni pilsētā, Misisipi štatā, ASV. Kļūstot par profesionālu bokseri 1957. gadā, Ernijam nācās sevi apliecināt veselus astoņus gadus, līdz viņam tika dota iespēja cīnīties par pasaules čempiona troni. 1965. gadā WBA versija (vienīgā prestižā uz to mirkli) atņem titulu Muhamedam Ali, kurš tā vietā lai cīnīties pret obligāto pretendentu Terellu, izvēlās cīņu pret Soniju Listonu. Par vakanto jostu Terellam jācīnās pret Ediju Mehenu. Abu cīņa notika 1965. gada 5. maijā Čikāgā, 15 raundos pēc punktiem uzvar Terells un kļūst par pasaules čempionu. Divu gadu laikā Ernijam izdevās nosargāt savu jostu divas reizes, bet 1967. gada februārī uz viņa titulu pretendēja pats Muhameds Ali. Vairākās intervijās līdz cīņai Ernijs sauca Muhamedu vārdā, kuru Ali iedeva piedzimstot- Kasiuss Klejs. Tas ļoti kaitināja un dusmoja Ali, kurš bija pieņēmis Islamu un nomainījis vārdu. Ali draudēja ringā izrēķināties ar Terellu. Viņu cīņa notika 6. februārī Hjustonā, Teksasas štatā. Ali dominēja visos 15 raundos, viņš centās pēc iespējas vairāk sasist Terella seju, izdarot trāpīgu sitienu Muhameds izkliedza, "Kā mani sauc? Kā mani sauc?" Skaidrs, ka atbildi viņš nesagaidīja. Ali uzvarēja pēc punktiem, nokautēt Terellu viņam neizdevās.

Ernijs nobeidza karjēru 1973. gadā ar cīņu bilanci 46(21 KO)-9(2 KO). Viņa jaunākā māsa Džīna Terella bija soliste toreiz Amērikā populārajā popgrupā The Supremes, viņa sacerēja un izpildīja hītu "Ernijs Terells un Smagsvari". Arī pats Ernijs iesaistījās šovbiznesā un kļuva par mūziķu producentu. Gandrīz visu savu dzīvi viņš nodzīvoja Čikāgā. 16. decembrī Ernija Terella sirds pārstāja pukstēt, viņam bija 75 gadi!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­