30. oktobrī pāragri aizgājis no dzīves izcilākais Turcijas bokseris, čempions, kā amatieros, tā arī profesionālajā ringā, Sinans Šamilsams, jeb, kā viņu sauca ringā- Bosforas Bullis.

Sinans Šamilsams piedzima 1974. gada 23. jūnijā Vācijas pilsētā Frankfurtē. Tomēr bērnības gadus aizvadīja un sāka nodarboties ar boksu vecāku dzimtenē Turcijā. Deviņdesmito gadu sākumā Turcijā strauji aug boksa popularitāte, ar nacionālo izlasi strādā pieredzējušais treneris no Krievijas, Artjoms Lavrovs, viņa pavadībā Sinans arī attīsta savu boksera talantu.

1992. gadā Monreālā, Kanādā, Šamilsams kļūst par pasaules čempionu jauniešiem (lidz 18 g.). 1993-jā, jau startējot pieaugušo kārtā, Sinans izcīna Eiropas čempionāta sudrabu pussmagajā (81 kg) svarā, Turcijas pilsētā Bursā. Bet 1999. gadā, ASV pilsētā Hjūstonā, Teksasas štatā, Šamilsams, kā pirmais un līdz šim vienīgais turku bokseris, kļūst par pasaules čempionu, nu jau supersmagajā (virs 91 kg) svara kategorijā.

2000. gadā Šamilsams paraksta profesionālo līgumu ar, tā laika, Eiropas ietekmīgāko promouteru kompāniju Universum-Box Promotion Hamburgā, Vācijā. Pēc diviem gadiem Sinans izcīna Eiropas čempiona jostu ar tehnisko nokautu pieveicot poli Pržemislavu Saletu. Sinans ilgu laiku saglabā WBC versijas starptautiskā čempiona jostu, kas ierindo viņu starp galvenajiem pretendentiem uz pasaules čempiona titulu, bet divas reizes, kad kārotā cīņa jau ir pavisam tuvu, Šamilsams piedzīvo zaudējumus pretendentu finālcīņās, 2005-jā no nākamā pasaules čempiona, krieva Oļega Maskajeva, un 2007-jā no bijušā čempiona, amerikāņa Olivera Makkola, abas reizes pēc punktiem. Savu beidzamo cīņu Šamilsams aizvada 2008. gadā, kad otro reizi kļūst par Eiropas čempionu, pieveicot Paolo Vidosu no Itālijas.

Pēdējos gados strauji pasliktinājās Sinana veselība, sevi liek manīt senās aknu problēmas. Bokseris nonāk reanimācijā un pat pārcieš operāciju pēc kuras veselība sāk uzlaboties. Tomēr šī gada rudens sākumā stāvoklis strauji pasliktinās, ārstu diagnoze- aknu ciroze. 30. oktobrī Sinans Šamilsams aizgāja, Bosforas Bullim bija tikai 41!

Video galerija

THE TRIBUTE TO MIGUEL COTTO

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­