8. septembrī, piedzīvojot sirdslēkmi, pāragri aizgājis aizsaulē 2005. gada pasaules vicečempions amatieriem, viens no pēdējās 10-gades talantīgākajiem smagsvariem amatieru ringā, Romāns Romančuks.

Romāns piedzima 1979. gada 3. jūnijā Strijā, Ļvovas apgabalā, Ukrainā. 11 gadu vecumā sāka nodarboties ar kikboksu un pavisam drīz sāk izcelties ar savu talantu. 21 gada vecumā, 2000. gadā, pārcēlās uz dzīvi Maskavā un pārstāvot, nu jau, Krieviju, viena gada laikā, kļūst gan par Eiropas, gan par pasaules čempionu. Paralēli, Romāns uzvar arī Maskavas atklātajā boksa čempionātā, kur arī pievērš boksa speciālistu uzmanību. Romančuku uzaicina uz Krievijas nacionālo izlasi. Būdams gara auguma kreilis, Romāns ļoti labi pārvietojās ringā, izjūt distanci un, kas ir ļoti svarīgi, spēj spēcīgi sist. Pavisam drīz Romančuks pārtop par smagsvaru.

Romančukam divas reizes izdevās uzvarēt Krievijas čempionātā. 2005. gadā, Krievijas izlases sastāvā, viņš iegūst Pasaules komandu kausu. Šajā pašā gadā, Ķīnā, izcīna sudraba medaļu pasaules čempionātā supersmagajā svarā, pusfinālā uzveicot nākamo Olimpisko čempionu, itāli Roberto Kammarelli, bet finālā, sīvā cīņā, piekāpjoties Olimpiskajam čempionam Odlanieram Solisam no Kubas. 2006. gadā Romāns izcīna sudrabu Eiropas čempionātā Bulgārijā. 2008. gada sākumā, Maskavas čempionātā, Romančuks nokautē Rahimu Čahkijevu un kļūst par vienu no pirmajiem kandidātiem uz vietu olimpiskajā sastāvā. Bet, diemžēl, uz Olimpiādi aizbraukt Romānam nebija lemts. Zeltu Pekinā izcīna Romančuka nokautētais Čahkijevs!

2008. gada vasarā, Vladivostokā, vienā no pilsētas naktsklubiem izceļas kautiņš, kurā iesaistās Romančuks. Viens no kautiņa dalībniekiem pielieto ieroci. Romāns, cenšoties šo ieroci atņemt, saņem šāvienu galvā, tomēr to atņem un izdara šāvienu pats. Šāvējs no gūtā ievainojuma vēlāk slimnīcā mirst, Romāns smagā stāvoklī arī tiek nogādāts slimnīcā, viņām izdodas izdzīvot. Vēlāk Romančukam piespriež cietumsodu, viņš atsēž 1 gadu un divus mēnešus.

Iznākot brīvībā, Romančuks plāno atgriezties ringā, bet ievainojuma sekas to vairs neļauj. Romāns publiski atzīst, "Kā bokseris esmu miris!" 2016. gada 8. septembrī, Odesā, Romāna Romančuka sirds apstājās! Viņam bija tikai 37 gadi!

Video galerija

THE TRIBUTE TO MIGUEL COTTO

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­