Pērnā gada izskaņā no dzīves aizgājis izcils amerikāņu bokseris, pasaules un olimpiskais čempions, Hovards Deiviss.

Hovards Edvards Deiviss piedzima 1956. gada 14. februārī Glenkovā, Ņujorkā. Vecākais dēls desmit bērnu ģimenē, Hovards aizraujās ar boksu dokumentālās filmas par leģendāro Muhamedu Ali iespaidā. Sapņi par sporta virsotnēm, kas tiek papildināti ar smagu darbu, padara izstīdzējušo puišeli par vienu no visu laiku izcilākajiem bokseriem amatieru ringā!

Būdams tikai 18 gadus vecs, Deiviss uzvar 1. Amatieru Pasaules čempionātā Havanā, 1974. gadā, pusvieglajā (57 kg) svarā. Toreiz finālcīņā reti kurš ticēja jaunā amerikāņa panākumam, tomēr Hovards gūst pārliecinošu uzvaru pār olimpisko čempionu Borisu Kuzņecovu no PSRS. 1976. gadā, nacionālās zvaigžņotās ASV izlases sastāvā, kurā iekļuva tādas nākotnes zvaigznes, kā Rejs Leonards un brāļi Leons un Maikls Spinksi, Deiviss dodas uz Olimpiskajām Spēlēm Monreālā. Startējot vieglajā (60 kg) svarā, Hovards gūst piecas pārliecinošas uzvaras, bet finālā uzveic divkārtējo Eiropas čempionu Simionu Kucovu no Rumānijas. Iespaidoti ar Deivisa augsto meistarību un ātrumu, Starptautiskās Amatieru boksa asociācijas locekļi apbalvo bokseri ar Vela Bārkera kausu, kā labāko olimpiskā turnīra dalībnieku!

Protams, ka profesionāļos Deivisam paredz izcilu nākotni. Veselas trīs reizes Hovards centās izcīnīt pasaules čempiona titulu, bet katru reizi neveiksmīgi. Divas reizes viņš cīnījās par WBC jostu vieglajā (61.2 kg) svarā un abas reizes sīvā cīņā piekāpās gan skotam Džimam Votam, gan puertorikānim Edvīnam Rosario. Vienu reizi Deiviss izaicināja IBF versijas čempionu pirmajā pusvidējā (63.5 kg) svarā, amerikāni Badiju Makgērtu, bet arī piekāpās.

Vairākus gadus Hovards Deiviss apmācija boksam jaukto cīņas veidu sportistus, viens no viņa slavenākajiem audzēkņiem bija izcilais MMA čempions Čaks Lidels. Hovards arī komentēja boksa reportāžas televīzijā. 2015. gada vasarā Hovardam atklāja plaušu vēzi vēlajā stadijā. 30. decembrī Čempions aizgāja... Tikai pusotru mēnesi Hovards Deiviss nenodzīvoja līdz savai 60. Jubilejai!

Video galerija

MICHAEL MOORER- 50!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­