Pagājušajā nedēļā veselas divas nozīmīgas zaudes skāra Dienvidāfrikas Republiku, 5. decembrī aizsaulē aizgāja leģendārais prezidents Nelsons Mandela, bet tikai divas dienas vēlāk nomira arī viens no izcilākajiem šīs valsts bokseriem un sportistiem kopumā, Mazulis Džeiks Matlala.

Džeikobs Matlala piedzima 1962. gada 8. janvārī Gotengā, Dienvidāfrikā. Ringa iesauku Džeikam ilgi gudrot nenācās, dēļ viņa tiešām ļoti mazā auguma, Džeiku iesauc par Mazuli. Augumā tikai 147 cm īsais Matlala joprojām ir uzskatāms par visīsāko pasaules čempionu boksa vēsturē. Mazulis Džeiks vairākkārtīgi izcīnīja un nosargāja valsts čempiona titulu, kā arī kļuva par pasaules čempionu mazāk prestižajās IBA un WBU versijās. Bet par visnozīmīgākajiem Džeika panākumiem ringā var uzskatīt divi WBO versijas pasaules čempiona tituli pirmajā visvieglākajā (49 kg) un visvieglākajā (50.8 kg) svaros. Visnozīmīgākās Matlalas uzvaras nāk pār diviem skotiem, Patu Klintonu un Polu Veiru, kā arī pār slaveno amerikāni Maiklu Karbahalu, 1997.gadā. Matlala pavadīja profesionālajā ringā 22 gadus un savu beidzamo cīņu aizvadīja 2002. gadā, 40 gadu vecumā. Savu čempiona jostu, izcīnīto pēdējā cīņā, Džeiks uzdāvināja savam draugam, prezidentam Nelsonam Mandelam.

Mazuli Džeiku Matlalu uzskata par vienu no visu laiku izcilākajiem Dienvidāfrikas sportistiem. 2004. gadā Dienvidāfrikas masu mediju korporācija ierindoja Džeiku Matlalu starp 100 visu laiku izcilākajiem dienvidāfrikāņiem. Šī gada 7. decembrī Džeiks Matlala aigāja no dzīves vienā no Johanesburgas slimnīcām. Oficiālais ārstu konstatētais nāves cēlonis ir sarežģījumi pēc plaušu karsoņa. Mazulis Džeiks bija tikai 51 gadu vecs!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­