Vairāki sporta izdevumi, kā arī Sporta žurnālistu asociācija ierindo viņu izcilāko pasaules bokseru pirmajā desmitniekā. Roberto Durans ir apdziedāts panamiešu tautas dziesmās un amerikāņu reperu tekstos, viņš ir prototips Holivudas filmu varoņiem. Akmens Dūres, kā viņu ir iesaukuši, patiesi uzskata par vienu no izcilākajiem Latīņamerikas sportistiem.

Roberto Durans Samanjego dzimis 1951. gada 16. jūnijā Elčorijo pilsētas nabadzīgākajā nostūrī, Akmens Māju ielā, Panamā. No šejienes arī cēlusies viņa iesauka ringā- Manos de Piedra, vai Akmens Dūres. Pirmo reizi Roberto ienāca boksa zālā, kad viņam bija 8 gadi. Savam vecumam neraksturīgi, puisēns atšķīrās ar lielu drosmi un gribu uzvarēt, viņš aizvadīja sparingcīņas ar daudz vecākiem un pieredzējušākiem bokseriem. 1968. gadā, 16 gadu vecumā, Roberto debitē profesionālajā ringā. Gūstot 28 uzvaras pēc kārtas, 1972. gadā Ņujorkā, Durans izcīna WBA pasaules čempiona jostu vieglajā (61.2 kg) svarā, 13-jā raundā nokautējot pieredzējušo skotu Kenu Bukananu. Kopumā Durans ir izcīnījis WBA un WBC jostas četrās dažādās svara kategorijās. Pēc vieglā svara sekoja tituli pusvidējā (66.6 kg), pirmajā vidējā (69.9 kg) un vidējā (72.6 kg) svaros. 33 gadus garajā (unikāli!!!) karjērā, divpadsmit reizes Roberto veiksmīgi nosargāja savas jostas. Viņš ir aizvadījis cīņas pret tādiem atzītiem ringa meistariem, kā; zaudējums un uzvara pret puertorikāni Estebanu De Hesusu, uzvarējis japāni Gatsu Išimatsu, amerikāņus Lū Bizaro, Deiviju Mūru, Airanu Bārkliju, divas reizes ticies ar slaveno Hektoru Kamačo no Puertoriko. Un, protams, nedrīkst nepieminēt Durana leģendārās cīņas pret pusvidējā un vidējā svaru "zelta ēras" bokseriem- divas cīņas, zaudējums un uzvara, pret Vilfredu Benitezu, episkās kaujas pret Tomasu Hērnsu un Marvinu Hagleru, kā arī trīs tikšanās ar Šugaru Reju Leonardu, kurās katrs uzvarēja pa reizei, bet trešā izšķirošā cīņa notika par WBC čempiona titulu supervidējā (76.2 kg) svarā, tajā reizē pārāks bija Leonards.

Savu beidzamo titulcīņu Durans aizvadīja 1998. gadā, 47 gadu vecumā, par WBA jostu vidējā svarā. Toreiz, protams, uzvarēja daudz jaunākais amerikānis Viljams Džopijs. Durans nobeidza savu karjēru 2001. gadā, būdams 50 gadus vecs! Viņa bilance ringā ir 103(70 KO)-16(4 KO). Roberto Duranu ir atzinuši par 20. gadsimta labāko vieglā svara bokseri, kā arī par Panamas leģendārāko atlētu. 2013. gadā uz ekrāniem iznāks Roberto biogrāfiskā mākslas filma "Akmens Dūres", kurā lomas izpildīs tādas zvaigznes, kā Roberts De Niro un slavenais reperis Ašers. Bet šī gada 16. jūnijā Akmens Dūres svin savu, nu jau, 62. Dzimšanas dienu!

Metjū Saads Muhameds ir dzimis 1954. gadā Filadelfijā, Pensilvānijas štatā. Piedzimstot viņš tika nosaukts par Maksvelu Antonio Louču. Kad puisēnam bija 5 gadi nomira viņā māte un audzināšanu uzņēmās tante. Bet dzīvojot trūkumā un šausmīgā nabadzībā, tante nolemj tikt vaļā no liekās mutes, un neizgudrojot nekā labāka, vienudien vienkārši pamet bērnu kādā no milzīgās pilsētas parkiem. Par laimi, nabaga bērns nokļūst katoļu baznīcas patversmē, kur aukles nosauc to par godu Sv. Matīsam, bet uzvārdu dod par godu Bendžamīna Frenklina parkam, kurā puiku atrada policija. Tā nākamais čempions kļuva par Metjū Frenklinu!

1979. gadā nokautējot Marvinu Džonsonu un izcīnot WBC čempiona jostu pussmagajā (79.4 kg) svarā, Frenklins pieņem Islamu un nomaina vārdu, turpmāk pasaule viņu pazīs, kā Metjū Saadu Muhamedu. Metjū nosargāja savu jostu astoņas reizes, pirms zaudēja to Dvaitam Muhamedam Kavi, ar nokautu 10. raundā, 1981-jā. Pēc gada notika abu revanša cīņa, Metjū atkal tika nokautēts, šoreiz sestajā raundā. Metjū Saads Muhameds nobeidza karjēru 1992. gadā ar bilanci 49(35 KO)-16(8 KO)-3. Šī gada 16. jūnijā eksčempions kļūst 59 gadus vecs!

Video galerija

Wilfredo Gomez- 60!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­