Viņš bija ātrs, spēcīgs un pārliecinošs. Viņam nebija līdzīgu 80. gadu beigās un 90. gadu sākumā. Viņš uzvarēja visu un visus, un droši vien būtu sasniedzis vēl vairāk, ja pāragri traģiski neaizietu no dzīves. Roberto Balado bija spēcīgākais supersmagā svara bokseris amatieru ringā.

Roberto Balado Mendezs piedzima 1969. gada 15. februārī Hobejanosā, Matancas provincē, Kubā. Roberto nebija īsta smagsvara cienīgu parametru (augums 185 cm, optimālais svars ap 100 kg), bet viņš bija apveltīts ar lielu ātrumu, ļoti viegli kustējās, spēcīgi sita un bija apguvis visu to labāko, ko varēja sniegt Kubas boksa skola. Pirmo nopietno panākumu Roberto guva 1987. gadā, pasaules junioru (līdz 18 g.v.) čempionātā Havannā. Smagajā (91 kg) svarā viņš uzveica visus savus pretiniekus ar nokautu un izcīnīja zelta medaļu. Pārejot pieaugušo konkurencē par sīvāko Balado pretinieku kļuva nākotnes kubiešu leģenda, trīskārtējais olimpiskais čempions Felikss Savons, viņš bija pieredzējušāks un augumā raženāks. Savā starpā viņi tikās četras reizes, visās uzvarēja Felikss. Roberto nolemj pāriet supersmagajā (virs 91 kg) svarā un nekļūdās. Balado piecas reizes kļūst par Kubas čempionu, 1991. gadā Havannā uzvar Panamerikas spēlēs, 1989-jā Maskavā, 1991-jā Sidnejā un 1993-jā Tamperē kļūst par pasaules čempionu, 1990-jā izcīna Pasaules Kausu Bombejā, bet 1992-jā uzvar Barselonas Olimpiskajās Spēlēs, un tiek apbalvots ar Vela Bārkera balvu, kā Olimpiādes labākais bokseris. Ar Eiropas čempionu Svilenu Rusinovu Balado ir ticies ringā ap 10 reizēm un ne reizi nav atstājis bulgāram ne mazāko iespēju. Bet nākotnes WBC pasaules čempions profesionāļiem Oļegs Maskajevs, pēc pirmā raunda nokauta, no Balado, pasaules čempionātā Tamperē, neiznāk uz 1994. gada Pasaules Kausa izcīņas finālcīņu Bangkokā, turnīrā, kurš izrādījās pēdējais Roberto karjērā.

1994. gada 2. jūlijā, kādā no Havannas dzelzceļa posmiem, vilciens uzskrēja automašīnai, kura šķērsoja pārbrauktuvi, visi automašīnas pasažieri gāja bojā. Viens no pasažieriem bija slavenais bokseris Roberto Balado, viņam bija 25 gadi! Kā tālāk risinātos Roberto karjēra tagad var tikai minēt. Viņš bija nepārspēts līderis supersmagajā svarā, pašos sportista brieduma gados. Ļoti iespējams, ka Balado izcīnītu vēl ne vienu vien pasaules un olimpiskā čempiona titulu. Šajā laika posmā sākās aktīva kubiešu bokseru pārbēgšana uz ASV un citām valstīm, kur viņi sekmīgi turpināja cīnīties profesionālajā ringā. Iespējams, tāds pats liktenis gaidīja arī Roberto. Jau pagājuši 20 gadi kopš izcilā boksera nāves, bet viņš joprojām ir titulētākais savas svara kategorijas čempions. 15. februārī Roberto Balado paliktu 45 gadi!

Trīskārtējais pasaules čempions profesionāļiem Nana Konadu, jeb pilnajā vārdā Nana Jou Konadu Jeboa, dzimis 1964. gadā Sunjani, Ganā. 1989. gadā Konadu izcīnīja WBC pirmā vieglākā (52.2 kg) svara pasaules čempiona titulu, pēc punktiem uzveicot meksikāni Gilberto Romanu. Nana zaudē savu jostu korejiešu zvaigznei Munam Sungkilam, kā arī piedzīvo zaudējumu viņu otrajā tikšanās reizē. 96-jā un 97-jā gados, Konadu divas reizes izdodās izcīnīt WBA jostu vieglākajā (53.5 kg) svarā, zaudējot to leģendārajam Džonijam Tapiai, 1998. gadā. Savu karjēru ganietis nobeidza 2001. gadā ar cīņu bilanci 41(32 KO)-5(2 KO)-1. 15. februārī Nana Konadu svin savu 50 gadu Jubileju!!!

Rejs Sefo, viens no pēdējo 15 gadu pasaules vadošākajiem K-1 supersmagāsvara kikbokseriem, dzimis 1971. gada 15. februārī Oklendā, Jaunzēlandē. Tīņa gados Rejs aizrāvās ar dažādām austrumu cīņām, bet priekšroku atdeva taizemiešu boksam muaj-tai. Kā profesionālis debitē 1995. gadā, un izcīnot vairākus pasaules čempiona titulus, pievēršās tieši K-1 turnīriem. Augstāko sasniegumu Sefo izcīna 2000. gadā, kad gada Pasaules Grand-Prix paliek otrais, finālā pēc punktiem piekāpjoties slavenajam holandietim Ernesto Hūstam. Vēlāk Rejs pievēršās arī profesionālajam boksam un MMA. Savu beidzamo cīņu Sefo aizvadīja 2012. gada martā, nocīnoties pret Mirko Krokopu Filipoviču, horvāta atvadu cīņā. Šobrīd Rejs Sefo ar ģimeni ir apmeties Lasvegasā, ASV, un, kā prezidents vada WSF (World Series of Fighting) organizāciju. 15. februārī Rejam paliek 43 gadi!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­