2. oktobrī savas Dzimšanas dienas svin trīs izcili cīnītāji. Divi boksa pasaules čempioni un viens leģendārs cīkstonis. Vienam no šīs dienas gaviļniekiem ir Jubileja- 50 gadi!

Anhels Espinosa Kapo dzimis 1966. gada 2. oktobrī Olhinā, Kubā. Jau pusaudža gados Anhelam izpaudās spēcīga kreiļa-nokautētāja īpašības. 1983. gadā, Santodomingo, Espinosa uzvar junioru pasaules čempionātā, finālā nokautējot nākamo olimpisko čempionu un pasaules čempionu profesionāļiem, amerikāni Meldriku Teiloru. 1984. gadā, 18-gadīgais Espinosa ir pilnvērtīgs Kubas olimpiskās komandas loceklis, bet toreiz sociālistiskās valstis Olimpiādi Losandželosā boikotē.

Espinosas zvaigžņu stunda pienāk 1986. gadā, kad Rino, Nevadas štatā, ASV, viņš kļūst par pasaules čempionu pirmajā vidējā (71 kg) svarā. Toreiz Anhels guva trīs pārliecinošas uzvaras, bet finālā uzveica Eiropas čempionu, vācieti Enriko Rihteru. 1987. gadā Anhels pāriet vidējā (75 kg) svarā un uzvar Panamerikas Spēlēs. 1988. gadā, pirms Seulas Olimpiādes, Espinosa ir neapstrīdams vidējā svara favorīts un pirmais kandidāts uz "zeltu", bet šoreiz Kuba boikotē Spēles patvaļīgi. Starp citu, Seulā, Espinosas svarā, uzvar vācietis Henrijs Maske, kuru iepriekš Anhels ir pieveicis trīs reizes!

1989. gadā Espinosa dodās uz Maskavu, lai otro reizi uzvarēt pasaules čempionātā. Līdz finālam Anhels gūst trīs pārliecinošas uzvaras, bet izšķirošajā cīņā ceļu līdz zelta medaļai viņam šķērso jaunais padomju bokseris no Kirgīzijas, Andrejs Kurņavka. Šī finālcīņa tika uzskatīta par vienu no lielākajām Maskavas čempionāta sensācijām. Sudrabs!

Tomēr olimpiskajā ringā Espinosam kāpt ir lemts. Tas notika Barselonā'92, kur Anhels startēja pussmagajā (81 kg) svarā. Diemžēl, šī vairs nebija Espinosas Olimpiāde, un viņš izstājās jau ceturdaļfinālā. Pēc Spēlēm Anhels nobeidz karjeru. Šodien Anhels Espinosa ir migrējis uz ASV, kur Hajalijā, Floridas štatā, viņš trenē jaunos amatieru bokserus. Šogad Čempions svin savu Jubileju- 50!!!

 

Vēl Dzimšanas dienu šodien svin;

 

67 gadi paliek izcilajam uzbeku bokserim, četrkārtējam PSRS čempionam, 1974. gada pasaules čempionam Havanā un 1976. gada Monreālas olimpiskajam vicečempionam, Rufatam Riskijevam. Monreālā, cīnoties vidējā (75 kg) svarā, Riskijevs izcīna trīs pārliecinošas uzvaras līdz finālam, bet gūst nopietnus uzacu savainojumus. Šīs traumas neļauj bokserim pilnvērtīgi koncentrēties un aizvadīt izšķirošo cīņu pret amerikāni Maiklu Spinksu. Amerikānis uzvar ar tehnisko nokautu trešajā raundā. Vēlāk Spinkss kļūs par pasaules čempionu profesionāļiem divās dažādās svara kategorijās. 1997. gadā Riskijevs kļuva par pirmo starptautiskās klases profesionālo tiesnesi Vidusāzijas valstīs. Šodien Meistars svin savu Dzimšanas dienu!

52 gadi paliek leģendārajam krievu-osetīņu cīkstonim, 5-kārtējam Eiropas, 5-kārtējam pasaules čempionam, 1988-tā Seulas un 1992-rā Barselonas olimpiskajam čempionam, kā arī 1996-tā Atlantas vicečempionam, vienam no visu laiku izcilākajiem pasaules brīvā stila cīkstoņiem, Maharbekam Hadarcevam.  Šodien izcilais čempions ir Vladikavkazas pilsētas galva!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­