Bernards Hopkinss ir viens no mūsdienu unikālākajiem bokseriem. Viņš ir bijis ilggadējs vidējā svara čempions, pasaules labākais pussmagsvars un ilgstošs P4P Nr.1 pasaulē. Šodien Bende, kā Bernardu ir iesaukuši, svin savu 50. Jubileju!

Bernards Hamfrijs Hopkinss jaunākais dzimis 1965. gada 15. janvārī Filadelfijā, Pensilvānijas štatā. 17 gadu vecumā Bernards tika notiesāts ar 18 gadu cietumsodu par 9 noziegumiem. Cietumā viņš iepazīstās ar boksu. Veiksmīgi ticis atbrīvots jau pēc pieciem gadiem, Hopkinss nolemj, ka turpmāk ar boksu saistīs visu savu dzīvi, tomēr savā pirmajā profesionālajā cīņā Bernards piedzīvo zaudējumu. Pirmais mēģinājums kļūt par pasaules čempionu arī beidzās ar neveiksmi. 1993. gada maijā Vašingtonā, par vakanto IBF vidējā (72.6 kg) svara titulu, Bernards pēc punktiem piekāpjās bijušajam olimpiskajam vicečempionam, uzlecošajai superzvaigznei Rojam Džonsam. Tomēr, šo pašu titulu Hopkinsam izdodās iekarot 1995. gadā, 7. raundā ar TKO pieveicot Segundo Merkado no Ekvadoras. Bernards saglabā šo titulu tieši 10 gadus, kas ir vidējā svara rekords, aizstāvot to 20 reizes, kā arī pievienojot vēl WBC, WBA un WBO jostas! Vēlāk Hopkinss aizvada vairākas beztitulu supercīņas supervidējā un pussmagajā svaros, pieveicot tādus, kā Antonio Tarvers, Ronalds Raits, Kellijs Pavliks, kā arī revanšējās Rojam Džonsam. Vienīgais no kā Bernards piedzīvo strīdīgu zaudējumu ir Džo Kalzage no Velsas. 2011. gada 21. maijā 46 g.v. Hopkinss kļūst par vecāko pasaules čempionu boksa vēsturē, labojot 1994. gada Džordža Formena rekordu. Monreālā viņš pēc punktiem pieveic 29 g.v. kanādieti Žanu Paskālu un izcīna WBC pussmagā (79.4 kg) svara jostu. Šobrīd Hopkinsa cīņu bilance ir 55(32 KO)-7-2, savu vecuma rekordu viņš ir uzlabojis jau divas reizes 2013. gadā, bet 2014-jā viņš piedzīvoja zaudējumu pēc punktiem no spēcīgā krieva, 31-gadīgā Sergeja Kovaļeva, titulus apvienojošajā cīņā. Šobrīd Bernards ir Golden Boy Promotion organizācijas līdzīpašnieks, kopā ar savu bijušo pretinieku ringā, leģendāro Oskaru De La Hoju, un par savu aiziešanu no sporta Hopkinss joprojām klusē. 15. janvārī Bendem ir Lielā Diena- 50 gadu Jubileja!

1917. gada 15. janvārī Rākulā dzimis visu laiku izcilākais igauņu bokseris Antons Rādiks. Rādiks kļuva par Eiropas čempionu amatieriem 1939. gadā Dublinā, vidējā (72.6 kg) svarā. 1940. gadā Antons uzsāk savas profesionāļa gaitas Maskavā, bet pavisam drīz pārvācās uz Zviedriju. 1946. gadā Rādiks migrē uz ASV, un apmetās Čikāgā. Amerikā Antonu iesauca par Trako Igauni, dēļ viņa bezbailības un cīņas spara. Rādiks izrādīja sīvu pretestību tādiem, tā laika, slaveniem čempioniem, kā Džeiks La Motta, Als Hostaks, Džordžijs Ābrams un Karls Bobo Olsons. Leģendāro francūzi Marselu Serdānu Rādiks sūta nokdaunā trīs reizes, tomēr roku paceļ francūzim. Visspīdošākā uzvara igauņa karjērā bija pār Eiropas un pasaules čempionu, grieķi Antonu Kristoforidi, Rādiks nokautēja viņu 8-jā. Kopējā Rādika cīņu bilance ir 35(24 KO)-24(8 KO)-1. Antons Rādiks nomira 1999. gadā Čikāgā, 82 gadu vecumā. 15. janvārī Igaunijas izcilākajam bokserim paliktu 98 gadi!

54 gadi, 15. janvārī, paliek divkārtējam pasaules čempionam amatieriem Pablo Romero. Dzimis 1961. gadā Havannā, Kubā, Romero uzvar pasaules čempionātos pussmagajā (81 kg) svarā, 1982. gadā Minhenē un 1986. gadā Rino, ASV. Tāpat, divas reizes Pablo izdodās triumfēt Panamerikas Spēlēs, 1983. gadā Karakasā, Venecuēlā un 1987. gadā Indianapolisā, ASV. Maskavas pasaules čempionātā 1989-jā, Romero bija pārliecinošs līderis savā svarā, bet finālā, līdzīgā cīņā, piekāpās olimpiskajam čempionam un nākotnes pasaules čempionam profesionāļiem, vācietim Henrijam Maskem. Romero bija guvis uzvaras arī par leģendāro Evanderu Holifīldu un olimpisko čempionu, amerikāni Endrjū Meinardu, bet 1987. gada Pasaules Kausā Belgradē, pusfinālā, piekāpās latvietim Jurim Vauļinam. Pablo Romero nepaveicās ar Olimpiādēm. Kuba boikotēja 1984. gada Losandželesas un 1988. gada Seulas olimpiskās spēles, kur Romero būtu pilntiesīgs kandidāts uz zelta medaļu.

1970. gada 15. janvārī Buenosairesā, Argentīnā, dzimis WBC versijas pasaules čempions smagajā (toreiz 86.2 kg) svarā, Marselo Domingezs. Domingezs izcīnīja šo jostu 1996. gadā, 10-jā raundā piespiežot padoties Patrisu Aussī no Francijas. Divas reizes Domingezam izdodās šo titulu aizstāvēt, līdz 1998-jā viņš to zaudē kubietim Huanam Karlosam Gomezam. Kopējā argentīnieša cīņu bilance ir 41(22 KO)-7(1 KO)-1, viņš nobeidza karjēru 2006. gadā. 15 janvārī Marselo Domingezam paliek 45 gadi!

Tāpat, 1970. gada 15. janvārī ir dzimis turku izcelsmes vācu bokseris Oktajs Urkals. Urkals ir viens no rezultatīvākajiem vācu pirmā pusvidējā (63.5 kg) svara bokseriem. 1994. gadā Bangkokā viņš izcīnīja Pasaules Kausu, bet 1996. gadā kļuva par Eiropas čempionu Dānijas pilsētā Vejlē un izcīnīja sudraba medaļu Atlantas Olimpiādē, finālā piekāpjoties spēcīgajam kubietim Ektoram Vinentam. Profesionāļos Urkals pieņem iesauku Kasiuss, par godu Kasiusam Klejam, jeb Muhamedam Ali. Divas reizes Oktajam izdodās kļūt par Eiropas čempionu, pirmajā pusvidējā (63.5 kg) un pusvidējā (66.6 kg) svaros. Četras reizes Urkals mēģina izcīnīt pasaules spēcīgākā boksera titulu, bet vienmēr neveiksmīgi; viņš piekāpies krievam Kostjam Czju, divas reizes Vivjēnam Herisam no Gaijanas, un savā pēdējā cīņā, 2007. gadā, puertorikānim Migelam Kotto, ar TKO 11-jā raundā. Kasiusa cīņu bilance ir 38(12 KO)-4(2 KO). Šodien Oktajs Urkals ir profesionāls treneris, bet 15. janvārī viņš svin savu 45. Dzimšanas dienu!

Video galerija

Tributo a Éder Jofre

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­