17. janvāris ir diena, kuru varētu nosaukt par Bokseru Dienu, tik daudz izcilas boksa personības ir dzimušas šajā dienā. Bet visspilgtākā figūra bez šaubām ir bokseris, kuru sauc gan par Boksa Karali, gan, vienkārši, par Izcilāko- Muhameds Ali.

Kasiuss Marseluss Klejs jaunākais dzimis 1942. gadā Luisvillā, Kentuki štatā. Nepilnu 18 gadu vecumā viņš triumfē 1960. gada Romas Olimpiādē, kļūstot par čempionu pussmagajā (81 kg) svarā. Ceļā uz zeltu Kasiuss pieveic pieredzējušus pretiniekus, olimpisko čempionu, krievu Genādiju Šatkovu un 4-kārtējo Eiropas čempionu, poli Zbignevu Petšikovski. Pārgājis profesionāļos, Klejs izcīna absolūtā pasaules čempiona titulu smagajā svarā 1964. gadā, ar TKO 7-jā raundā pieveicot spēcīgo Soniju Listonu. Pēc šī panākuma Klejs pieņem Islamu un nomaina vārdu uz Muhameds Ali. Četras reizes kļuvis par WBA un WBC versiju pasaules čempionu, Ali aizstāv savas jostas 21 reizi. Ali pavada profesionālajā ringā 21 gadu, kuru laikā viņa cīņu bilance ir 56(37 KO)-5(1 KO). Viņš piedalījās vairākās cīņās, kuras ir iegājušas boksa un visa sporta vēsturē, kā 20. gs. spilgtākie notikumi sportā, cīņas pret izciliem čempioniem; Listonu, Patersonu, Frezeru, Formenu, Holmsu. 1974. gadā, pēc slavenās uzvaras pār Džordžu Formenu Zairā, Muhamedu Ali nosauc par pasaules gada sportistu. Pazīstamais žurnāls Sports Illustrated un kanāls BBC ir atzinuši Ali par 20. gs. Sportistu, kā arī par gadsimta populārāko personību. 17. janvārī Muhameds Ali svin savu 72. Dzimšanas dienu!

1908. gada 17. janvārī Bronksā, Ņjujorkā, dzimis viens no visu laiku izcilākajiem boksa treneriem un menedžeriem Kass, jeb Konstantīns D'Amato. Pats D'Amato savā mūžā nebija aizvadījis nevienu oficiālu cīņu ringā, bet par treneri kļuva jau 22 gadu vecumā, kad atvēra savu boksa zāli. D'Amato ir izaudzinājis un menedžējis vairākus izcilus čempionus, to starpā; olimpiskais čempions un pasaules čempions smagajā svarā, Floids Patersons, vidējā svara čempions Rokijs Graciano, pussmagā svara čempions, puertorikānis Hosē Toress. Bet par īsto D'Amato gara darbu un viņa pēdējo audzēkni kļuva Maiks Taisons. Kass atveda Maiku uz boksa zāli no policijas bērnu istabas un adoptēja, kā savu audžudēlu. D'Amato skaitās viens no "pikabū" boksēšanās stila attīstītājiem. Šis stils paredz bokserim turēt savas rokas paceltas sejas priekšā, tādā veidā aizstāvoties. Kass D'Amato nomira 1985. gadā, 77 gadu vecumā. Š.g. 17. janvārī viņam paliktu 106 gadi!

1955. gada 17. janvārī Semjanovicā-Sļonskā dzimis pirmais un vienīgais poļu pasaules čempions amatieriem, Henriks Šredņickis. Pasaules čempiona godu Šrednickis izcīnīja 1978. gadā Belgradā, vieglākajā (51 kg) svarā. Divas reizes polim izdevās kļūt arī par Eiropas čempionu, 1977-jā Hallē, Vācijā, visvieglākajā (48 kg) svarā, un 1979-jā Ķēlnē, jau vieglākajā svarā. Tāpat, divas reizes Henriks pārstāvēja Poliju olimpiskajās spēlēs, 1976. gadā Monreālā un 1980-jā Maskavā. Šogad Henrikam Šredņickim paliek 59 gadi!

Visu laiku izcilākais Nigērijas amatieru bokseris, 1978. gada pasaules čempions Belgradā, Deividsons Ande dzimis 1958. gadā Lagosā. Par pasaules čempionu 20-gadīgais Ande kļuva vieglajā (60 kg) svarā, pārliecinoši uzveicot savus piecus pretiniekus. Pārgājis profesionāļos, Ande izcīnīja Āfrikas čempiona titulu. 17. janvārī Deividsonam Ande paliek 56 gadi!

1964. gadā Brentvudā, Ņjujorkā, dzimis viens no šī brīža pasaules vadošākajiem boksa treneriem Badijs Makgērts. Pilnajā vārdā Džeims Valters Makgērts, divas reizes pats, kā bokseris bija kļuvis par pasaules čempionu, pirmajā pusvidējā (63.5 kg) svarā IBF versijā, un pusvidējā (66.6 kg) svarā WBC versijā, pieveicot jamaikieti Saimonu Braunu un itāli Patricio Olivu, bet zaudējot savu jostu izcilajam Pernelam Vitekeram. Kā treneris, Badijs ir strādājis ar tādām zvaigznēm, kā Antonio Tarvers, Arturo Gatti, Vernons Forests un Lamons Brūsters. 17. janvārī Badijam Makgērtam ir Lielā Jubileja- 50 gadi!!!

1987. gadā Simferopolē, Krimas pussalā, Ukrainā, dzimis 2012. gada Londonas Olimpisko Spēļu uzvarētājs smagajā (91 kg) svarā, Aleksandrs Usiks. Londonā Usiks pieveica pasaules vadošos smagsvarus; Eiropas un pasaules čempionu, krievu Artūru Beterbijevu, bet finālā divkārtējo pasaules čempionu, Klementi Russo no Itālijas. Vēl Usika kontā ir 2008. gada Eiropas čempiona tituls pussmagajā (81 kg) svarā un 2011. gada pasaules zelts no Baku. Pašreiz Aleksandrs Usiks ir pārgājis profesionāļos. 17. janvārī viņš kļūst 27 gadus vecs!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­