Modernais bokss ir noslēpumains un vienkāršs, un tajā pašā laikā daudzveidīgs un serežģīts. Jau divas simtgades bokseri sacenšās ringā, amatieru un profesionālajā, šō cīņu noteikumi mainās līdz ar laiku, bet principi paliek nemainīgi. Cīņu veidu fani zin un atcerās dažādu austrumu cīņu veidu pamatlicējus, bet klasiskā boksa izgudrotāju (ja viņu tā var nodēvēt) ļaudis ir piemirsuši. Tomēr cilvēks, kurš lika pamatus modernā boksa noteikumos eksistēja. Šogad lords Kvinsberijs nosvinētu savu Jubileju!

Džons Šolto Duglass piedzima 1844. gada 20. jūlijā Florencē, Itālijā, skotu lorda, politiķa no konservātoru partijas, ģimenē. Uzreiz piedzimstot, Džons ieguva vikonta Dramplenriga titulu, bet pēc sava tēva Arčibalda nāves, 1858. gadā, iemantoja 9. Kvinsberijas marķīza titulu. Jaunais marķīzs pabeidza jūras skolu Londonas Grinvičā un vēlāk iestājās Kembridžā, bet absolvēt prestižo universitāti lordam nebija lemts. Džonu vairāk interesēja sports, tāpēc pēc diviem gadiem viņš studijas pameta. Džons spēlēja kriketu, piedalījās skriešanas krosos, aizrāvās ar jāšanu un medībām, kā ari interesējās par dūru cīņu, tā saucamo boksu, kurš sāka uzņemt popularitāti tā laika Anglijā, kā alternatīva karaļa aizliegtajām divkaujām.

1866. gadā sers Džons kļuva par vienu no dibinātājiem Amatieru Atlētiskajam Klubam, kurš šodoen ir pazīstams, kā Anglijas Amatieru Atlētiskā Asociācija. Gadu vēlāk klubā tika izdoti 12 boksa divcīņu noteikumi, kuri kļuva par pamatu šodienas boksa noteikumiem, kā amatieru, tā arī profesionālajiem. Pašus noteikumus sarakstīja bijušais Kembridžas students, sportists no Velsas, Džons Čemberss, bet izdoti šie noteikumi bija ar sera Džona finansiālo atbalstu un patronāžu, tāpēc tika nosaukti par Marķīza Kvinsberija noteikumiem.

Lords Kvinsberijs aizgāja aizsaulē 1900. gada 31. janvārī, 55 gadu vecumā. Būdams dzīvs sers Džons sarakstīja poēmu, kura sākās ar vārdiem "Kad es nomiršu, kremējiet mani...". Par ko bija šī poēma un kas lika lordam to sarakstīt, mums nav zināms, bet pēc lorda nāves viņa griba tika izpildīta. Viņa mirstīgās paliekas tika kremētas un apglabātas ģimenes īpašumos Skotijā. Šogad lords Kvinsberijs svinētu savu 170. Gadadienu!!!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­