Mūsu gads sākās ar septiņu izcilu amerikāņu un Austrumeiropas bokseru Dzimšanas dienu. 2. janvārī dzimušie- daži no šiem bokseriem ir sasnieguši virsotnes amatieros, daži profesionāļos, bet pilnīgi noteikti visi septiņi ir ierakstījuši savus vārdus boksa vēsturē.

Pernels Vitekers dzimis 1964. gadā Norfolkā, Virdžinijas štatā, ASV. Pernela iesauka ringā bija Saldais Zirnītis, bet pats viņš tiek uzskatīts par vienu no visu laiku pasaules izcilākajiem vieglā un pusvidējā svara bokseriem. Vitekeram bija spīdoša amatieru karjēra, viņš guva 201 uzvaru 214 cīņās. Vissīvākais Pernela pretinieks bija leģendārais kubietis, divkārtējais olimpiskais čempions Anhels Erera. Bokseri cīnījās 6 reizes, no kurām 4 uzvarēja Vitekers. Visnozīmīgākās viņu savstarpējās tikšanās bija 1982. gada pasaules čempionāta finālā Minhenē, toreiz uzvarēja Erera, un 1983. gada Panamerikas Spēļu finālā Karakasā, kur uzvarēja Vitekers. 1984. gada Losandželesas Olimpiādē, Pernels startēja, kā pilntiesīgs vieglā (60 kg) svara favorīts, bet tas, ka Losandželesas Olimpiādi boikotēja liela daļa socbloka valstu, tai skaitā arī Kuba, tikai atviegloja Vitekera ceļu līdz zelta medaļai. Pārliecinošas uzvaras piecās cīņās un Pernels Vitekers kļūst par olimpisko čempionu!

Profesionāļos Vitekers atšķīrās ar savu boksēšanās stilu. Nebūdams spēcīgs nokautētājs, kreilis, kurš, pārsvarā, darbojās ringā no aizsardzības, viņš lika saviem pretiniekiem aizrauties ar uzbrukumu, bet pats uzsāka zibenīgus pretuzbrukumus, Vitekeru uzskata par vienu no labākajiem aizsardzības taktikas bokseriem! Viņš izcīnīja pasaules čempiona kroni četras reizes, WBA, WBC un IBF versijās, četrās dažādās svara kategorijās, vieglajā (61.2 kg), pirmajā pusvidējā (63.5 kg), pusvidējā (66.6 kg) un pirmajā vidējā (69.9 kg), aizstāvot savus titulus 12 reizes! Savas 17 gadu garās karjēras laikā Vitekers cīnījās ar visiem pasaules spēcīgākajiem bokseriem savā svarā, un lielāko daļu no tiem viņš uzveica. Viena no dramatiskākajām cīņām bija pret Hulio Sezaru Čavezu 1993-jā. Slavenais meksikānis nebija piedzīvojis zaudējumu 87 cīņās pēc kārtas, bet šoreiz tiesneši piesprieda neizšķirtu, kaut gan lielākā daļa vērotāju par uzvarētāju nosauca Vitekeru. Pernels piedzīvoja zaudējumus savās beidzamajās trīs cīņās, bet vienā tika diskvalificēts jau pēc uzvaras, dopinga kontrole Vitekera urīnā atklāja kokаīnu. 2001. gadā Vitekers nobeidza savu karjēru ar cīņu bilanci 40(17 KO)-4(1 KO)-1. Patreiz Pernels ir profesionāls treneris un viņa slavenākais audzēknis ir vairākkārtējais pasaules čempions, Zabs Džūda. Šodien Pernels Vitekers svin savu 50 gadu Jubileju!

Nikolajs Linka piedzima 1929. gadā Blažas piepilsētas ciematā, Rumānijā. Linka ir pirmais un vienīgais rumāņu olimpiskais čempions boksā. Olimpisko zeltu Linka izcīnīja 1956. gadā Melburnā, cīnoties pusvidējā (67 kg) svarā. Būdams dzimtenē populārs atlēts jaunībā, vecumdienas Linka pavadīja visu aizmirsts, slims un nabadzīgs. 90-to gadu sākumā, Rumānijas medijos atskanējusī informācija par nožēlojamo olimpiskā čempiona eksistenci, rumāņu valdībai liek pieņemt likumu, kurš visus šīs valsts olimpisko medaļu īpašniekus nodrošinās ar stipendiju visas dzīves garumā. Nikolajs Linka nomira 2008. gadā Feisas ciematā, 79 gadu vecumā. Šodien viņam paliktu 85 gadi!

Bohumils Ņemečeks piedzima 1938. gadā Taborā, Čehijā. Ņemečeks kļuva par vienu no izcilākajiem Čehoslovākijas bokseriem kļūstot par 1960. gada Romas Olimpiādes uzvarētāju pirmajā pusvidējā (63.5 kg) svarā, finālā pārliecinoši uzvarot Klementu Kvorteju no Ganas. Bet 1967-jā, atkartoti Romā, Ņemečeks izcīna Eiropas čempionāta zeltu pusvidējā (67 kg) svarā, finālā sīvā cīņā uzveicot nākamo olimpisko čempionu, vācieti Manfredu Volki. Pēc karjēras beigšanas Bohumils pievēršās trenera profesijai un 70-jos pat vada Čehoslovākijas nacionālo izlasi. Bohumils Ņemečeks nomira 2010. gadā, 72 gadu vecumā. Šodien viņš svinētu savu 76. Dzimšanas dienu!

Tomijs Morisons piedzima 1969. gadā Gravetā, Arkanzasas štatā, ASV. 1990. gadā sanāca tā, ka Tomijs nospēlēja pats sevi nākotnē, sava drauga Silvestra Stallones filmā Rokijs V. 1991-jā, Morisons cīnās par WBO pasaules troni supersmagajā svarā, bet ar TKO 5. raundā piekāpjās Rejam Merseram. Par īstu Amerikas Balto Cerību Tomijs kļuva 93-šā gada jūnijā, Lasvegasā pārliecinoši pieveicot izcilo Džordžu Formenu un izcīnot vakanto WBO jostu. Fani iesauc Morisonu par Baronu. Bet jau oktobrī Barons zaudē titulu Maiklam Bentam, jau pirmajā raundā. 1996-jā, seko sensacionāla vēsts, ka Morisons ir inficēts ar HIV vīrusu, Tomijam atņem boksera licenci. Veselus 10 gadus vēlāk atkārtotās analīzes uzrāda, ka Morisonam nav HIV, viņš atgūst licenci un aizvada vēl trīs cīņas. Vēlāk sākās Tomija problēmas ar alkoholu, narkotikām un likumu, arī problēmas ar veselību arvien biežāk liek sevi manīt. Dažos štatos licenci Morisonam izsniedz, dažos atsaka. Morisona cīņu bilance ringā ir 48(42 KO)-3(3 KO)-1. 2013. gada 1. septembrī, dēļ vairākām veselības komplikācijām, Tomijs aiziet no dzīves Omahas, Nebraskas štata, slimnīcā. Morisonam bija 44 gadi. 2. janvārī Tomijam Morisonam paliktu 44!

Glens "Ielu Kareivis" Džonsons, jeb pilnajā vārdā Glengofs Donovans Džonsons, piedzima 1969. gadā Klarendonā, Jamaikā. 15 g.v. viņš pārvācās uz dzīvi Maijami, Floridā, kur tikai 20 g.v. sāk nodarboties ar boksu. Savu pirmo zaudējumu Glens piedzīvo tikai 33. cīņā, 1997. gadā, kad par IBF vidējā (72.6 kg) svara jostu piekāpjās Bernardam Hopkinsam. Džonsonu, ilgu laiku, promouteri un publika uztver, tikai, kā pretinieku, viņš tiek bieži negodīgi notiesāts. Par visnekaunīgākajām notiesāšanām pats Glens nosauc "zaudējumus" pret vācieti Svenu Otki, itāli Silvio Branko, kā arī neizšķirts un zaudējums pret angli Klintonu Vudsu. Džonsons vairākkārtīgi ir cīnījies par dažādu versiju čempiona tituliem supervidējā (76.2 kg) un pussmagajā (79.4 kg) svaros, ir izcīnījis divas IBF jostas, un uzvarējis tādas zvaigznes, kā Rojs Džonss, Antonio Tarvers un Montels Grifins. Glena bilance pašreiz ir 53(36 KO)-18(1 KO)-2 un viņš joprojām ir aktīvs. Glens Džonsons ir reāls mūsdienu neatlaidības, gribasspēka un ticības savam mērķim piemērs, šodien viņam paliek 45 gadi!

Romāns Karmazins dzimis 1973. gadā Kuzņeckā, Krievijā. Karmazins ir nepelnīti mediju uzmanības apdalīts savā dzimtenē, bet var tikt uzskatīts par vienu no izcilākajiem Krievijas bokseriem profesionālajā ringā. Pārvācies uz Sanktpēterburgu, gandrīz bez amatieru pieredzes, Romāns startē profesionāļos jau kopš 1996. gada. Aizvadot astoņus gadus maznozīmīgās cīņās Krievijā un Eiropā, tikai 2004-jā Karmazins dodās uz Savienotajām Valstīm, kur uzreiz nonāk pasaules vadošo pirmā vidējā (69.9 kg) svara bokseru ierindā. 2005. gada jūlijā Lasvegasā, Romāns kļūst par IBF versijas pasaules čempionu, uzveicot Kasimu Umu no Ugandas. Vēlāk sekoja vairākas cīņas par visprestižākajiem tituliem. Savu beidzamo cīņu Karmazins aizvadīja 2011. gadā un pabeidza karjēru ar 40(26 KO)-5(3 KO)-2 cīņu bilanci. Šodien Romānam Karmazinam paliek 41 gads!

Roberts Heleniuss dzimis 1984. gadā Stokholmā, vēlāk viņa ģimene nolemj pārvākties uz tēva dzimteni Somiju, kuru Roberts vienmēr arī pārstāvēs turpmāk. Iesaukts par Ziemeļu Murgu, Heleniuss ir, iespējams, labākais bokseris-profesionālis, jebkad cēlies no Somijas. Amatieros Roberts izcīnīja Eiropas čempionāta sudrabu supersmagajā (virs 91 kg) svarā, 2006. gadā Plovdivā. 201 cm garais soms profesionālo karjēru uzsāk Vācijā, viņš ir gara auguma, neērts un spēcīgi sitošs bokseris. 2011. gada beigās, Heleniuss izcīna vakanto Eiropas čempiona jostu, sīvā cīņā pēc punktiem pieveicot angli Deriku Čisoru. Iepriekš nokautēti trīs bijušie pasaules čempioni- amerikānis Brūsters, nigērietis Pīters un baltkrievs Ļahovičs. Šobrīd Robertam ir 19 uzvaras 19 cīņās, 11 no kurām ar KO! Šodien Ziemeļu Murgam Jubileja- 30 gadi!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­