Naktī no 12. uz 13. aprīli, slavenajā Lasvegasas kazino MGM Grand notiks cīņa, kuru vēlāk, pilnīgi noteikti, varēs nosaukt par vienu no nozīmīgākajām 2014. gada boksa pasaulē. Viens no ietekmīgākajiem promouteriem Bobs Arums un viņa kompānija Top Rank organizē cīņu par WBO versijas jostu pusvidējā (66.6 kg) svarā, kurā tagadējais čempions, amerikānis Timotijs Bredlijs, centīsies nosargāt titulu pret pretendentu Meniju Pakjao no Filipīnām. Šī būs viņu otrā savstarpējā cīņa gandrīz pēc diviem gadiem!

Visiem boksa faniem vēl ir atmiņā palikusi šo divu čempionu pirmā cīņa 2012. gada jūnijā. Toreiz ar strīdīgu tiesnešu lēmumu roka tika pacelta Bredlijam. Tas, protams, izraisīja sensāciju. Daudzi boksa kritiķi bija pārsteigti par šādu tiesnešu lēmumu, nepiekrita tam un līdz pat šodienai turpina to kritizēt. Kā lai tur nebūtu, bet kopš tā brīža, kā saka, ir aiztecējis daudz ūdens un abi bokseri ir atrādījuši sevi ļoti neviennozīmīgi.

30-gadīgais Bredlijs jau savā nākamajā cīņā pret krievu Ruslanu Provodņikovu tika, maigi izsakoties, iekaustīts. Toreiz čempionu izglāba ringa tiesnesis Pats Rasels, kurš patvaļīgi neatskaitīja Bredlijam nepieciešamo nokdaunu, kas atņemtu Timotijam punktu, un līdz ar to uzvaru piespriestu Provodņikovam. Starp citu, Rasels, kopš tā laika, vairs nav manīts tiesājot prestižākās cīņas. Toties, pagājušā gada oktobrī Bredlijs skaisti un pārliecinoši apspēlē Pakjao visas karjēras lielāko pretinieku, meksikāni Huanu Manuelu Markezu, kas arī bija diezgan negaidīti.

Savukārt, 35-gadīgais Pakjao vēl 2012-jā piedzīvoja šokējošu sagrāvi ar smagu nokautu no Markeza, cīņā, kurā Menijs dominēja. Daudzi toreiz uzskatīja, ka Pakmena dienas ringā ir skaitītas. Bet, pagājušā gada novembrī, Pakjao atgriezās un guva viennozīmīgu uzvaru pār bīstamo nokautētāju Brendonu Riosu. Ar šo uzvaru Menijs atkal lika publikai rēķināties ar sevi.

PROGNOZE: Domāju, ka šajā cīņā, kā tas nereti gadās boksā, galveno lomu nospēlēs abu pretinieku individuālā psiholoģiskā sagatavotība. Bredlijs ir pārliecības pilns pēc uzvaras pār Markezu, bet vai uz viņu pārāk nespiedīs atbildības slogs un vēlme pierādīt, ka viņu pirmajā cīņā tiesnešu lēmums bijis pareizs, par ko pats Timotijs nebija toreiz pārāk pārliecināts. Pakjao viss ir atkarīgs no tā, cik viņš ir spējis psiholoģiski reabilitēties pēc zaudējuma Markezam un kā viņš spēs pārtvert iniciatīvu pret Bredliju. Citādi, esmu pārliecināts, mēs redzēsim ierasto šo divu meistaru boksu- Pakmena ātrumu, spēku un bezgalīgo koncentrāciju, kā arī Bredlija cīņas tempa negaidīto maiņu, neprognazējumu un spēju izdzīvot viskritiskākajos brīžos. Pieļauju, ka Menijs var nobeigt ar nokautu jebkurā cīņas stadijā, ja uzvarēs Bredlijs, tad tikai pēc punktiem. Nedomāju, ka šoreiz, strīdīga lēmuma gadījumā uzvaru atdos Bredlijam, jo Pakmena uzvara nozīmē savstarpējo neizšķirtu, tātad pieļauj viņu trešo izšķirošo tikšanos! Es liktu 60/40 uz Pakjao!

Video galerija

Tributo a Éder Jofre

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­