30. septembris. Arēna Rīga. Smagā (90.7 kg) svara supersērijas trešā ceturdaļfināla cīņa, kurā 32 g.v. rīdzinieks Mairis Briedis centīsies aizstāvēt savu WBC versijas čempiona jostu pret ļoti bīstamo, Īrijā dzīvojošo kubieti, Maiku Peresu. Ko varam sagaidīt no šīs cīņas un kādas varētu būt prognozes?

 Par Briedi plašākai publikai viss ir vairāk vai mazāk zināms. Bet kas tad ir Ismaikels Peress Peress ar iesauku Partizāns?

Gandrīz gadu jaunāks par Briedi, dzimis 1982. gada novembrī Kubā. 2004. gadā kļuvis par jauniešu (līdz 18 g.v.) pasaules čempionu, vēlāk, 2007-jā, izcīnījis sudraba medaļu nacionālajā pieaugušo čempionātā, pēc kura veiksmīgi "aizmucis" no Brīvības salas un apmeties Korkā, Īrijā, kur arī parakstījis profesionālo līgumu ar vienu no Eiropas ietekmīgākajām organizācijām Matchroom Sport. Karjeru uzsācis supersmagajā svarā, kurā ļoti veiksmīgi progresējis. 2013. gadā, Ņujorkā, aizvadīja ļoti dramatisku cīņu pret dagestānieti Magomedu Abdusalomovu, uzvarot spēcīgo kaukāzieti 10 raundos pēc punktiem. Pēc šīs cīņas Abdusalomovs ar nopietnu smadzeņu traumu tiek nogādāts hospitālī, kur vēlāk piedzīvo insultu. Diemžēl, vēl joprojām krievu bokseris pilnībā nav atveseļojies no gūtajām traumām. Bet Peresa karjerā vēlāk seko neizšķirts pret kamerūnieti Takamu un zaudējums nākamajam pretendentam uz absolūto titulu, amerikānim Dženingsam, kurš, starp citu, piekāpās Vladimiram Kļičko tikai pēc punktiem! 2015. gada maijā Peress dodas uz Maskavu lai tiktos ar Aleksandru Povetkinu, kuram tiek uzskatīts par ļoti nopietnu oponentu. Viss sākas labi, bet tad Maiks nevajadzīgi sāk nolaist rokas un nonāk nokautā jau pēc 1 minūtes un 45 sekundēm. Pieviļ pašdisciplīna ringā!

Tātad, salīdzinām! Briedis ir nedaudz garāks augumā, Peress ir kreilis. Maira PLUSI- labs ātrums, nokautējošs sitiens un distances izjūta, un protams, dzimto sienu atbalsts! Peresam- neapšaubāma kubiešu meistarība, pieredze pret nopietniem oponentiem 10-12 raundu cīņās un, tā pat, kā Briedim, spēcīgi sitieni ar abām rokām!

MĪNUSI. Briedis ne pārāk ērti jūtas tūvcīņā, kā arī atklātā sitienu apmaiņā, kā pirmais, tā otrais būs neizbēgams, ja cīņa "ievilksies". Mairim nekad nav bijuši pretiniekos kreiļi, jo it sevišķi, šāda mēroga. Attiecībā uz Peresu. Kopš zaudējuma Povetkinam, gandrīz pirms pusotra gada, Maiks kāpis ringā tikai vienu reizi un tad tikai uz pusminūti, ko nevar uzskatīt par nopietnu cīņu. Šajā laika periodā kubietis ir nonācis uz vienu kategoriju zemāk, zaudējot vairāk, kā 20 kg! Tāpēc, gandrīz nebūdams ringā tik ilgu laiku, viņš vēl pats īsti nezin, kā spēs adoptēties cīņā ar jauno svaru, protams, ja tā, kā jau teicu, ievilksies.

PROGNOZE: Pēc manām domām Briedim vajadzētu uzsākt cīņu agresīvi, iespējams atkārtojot "Povetkina efektu", protams, jābūt ļoti uzmanīgam un koncentrētam, un jāmēģina Peresu pārsteigt, es to darītu ar kreiso, nevis ar labo roku! Jābūt uzmanīgam no kubieša kreisā pa ķermeni. Savukārt, Kubiešu Partizānam nevajadzētu atdot iniciatīvu ringa saimniekam un būtu jākāpina cīņas temps katrā raundā ar cerību, ka Briedis neizturēs presingu vēlākajos raundos, protams... ja Peress pats spēs šo augsto tempu noturēt! Jāsaka, ka manas prognozes ir diezgan līdzīgas. Par godu pašmāju publikai es atdotu 6:4 Briedim!

Video galerija

THE TRIBUTE TO MIGUEL COTTO

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­