27. janvārī, Arēnā Rīga, notiks, līdz šim, viss vērienīgākais profesionālā boksa pasākums mūsu valstī. Supersērijas pusfinālā, smagajā (90.7 kg) svarā, tiksies 33-gadīgais rīdzinieks Mairis Briedis pret 2012. gada Londonas olimpisko čempionu, 31-gadīgo ukraini Aleksandru Usiku. Abiem bokseriem šī būs, pagaidām, svarīgākā cīņa karjerā, jo galdā tiks likti abu čempiona tituli- Brieža WBC un Usika WBO jostas!

Briedis profesionālajā ringā cīnās kopš 2009. gada ar bilanci 23(18 KO)-0, savukārt Usiks kopš 2013-tā, viņa bilance ir 13(11 KO)-0, kā redzam, abiem pretiniekiem cīņu bilances ir perfektas. Tomēr, profesionālajā boksā ne vienmēr visu nosaka cipari un statistika!

Abu pretinieku spēcīgās puses. Briedis labi jūt distanci, ir apveltīts ar labu, tā saucamo, taimingu (izjūta, kad ir īstais brīdis izdarīt sitienu), kā arī nokautējošu sitienu, it sevišķi ar labo roku. Usiks nevainojami pārvietojās, pie tam nepārtraukti, kas nav īsti raksturīgi smagsvaram. Aleksandram ir ātras rokas un eksplozīvi uzbrukumi, un viņa galvenais trumpis ir augstā meistarība un bagātā pieredze cīņās pret dažādu klašu oponentiem.

Nepilnības. Ar līdzvērtīgu pretinieku Mairis necenšas saasināt darbības ringā, pārņemot iniciatīvu, kas bija redzams cīņās pret Huku un Peresu. Ar šādu manieri Briedis atdos grožus Usikam un atkarot savas pozīcijas būs ārkārtīgi sarežģīti. Rīdzinieks nelabprātīgi iesaistās sitienu apmaiņā, dodot priekšroku klinčam, kas atstās sliktu iespaidu uz sānu tiesnešiem. Un vislielākais mīnuss- Mairis joprojām neprot cīnīties pret kreiļiem, kāds ir ukrainis, to skaidri varēja novērot cīņā pret kubieti Peresu. Domājams, ka arī Usiks to cīņu būs kārtīgi izstudējis! Aleksandra vienīgais trūkums, pēc manām domām, ir nepietiekami spēcīgie (smagsvaram) ordinārie sitieni, kurus viņš aizvieto ar daudzu sitienu kombinācijām eksplozīvajos uzbrukumos!

 

PROGNOZE:

Lai uzvarēt šajā cīņā, Briedim jābūt skaidrai saprašanai un gatavam plānam, no pirmā līdz beidzamajam gongiem. Šis plāns būs jāīsteno neatkāpjoties no tā ne uz sekundi, tādā veidā piespiežot Usiku spēlēt pēc saviem noteikumiem. Ja Mairis stāvēs ukraiņa priekšā pēc principa "tad jau redzēsim", kā viņš to darīja beidzamajās divās cīņās, pārsteigt pieredzējušo Usiku meistarībā viņam neizdosies! Usikam jāizmanto savas kājas, uz kurām viņš var izgāzt Brieža uzbrukumus un zibenīgi iesaistīties savos, arvien jaunos, uzbrukumos. Protams, šeit visu var izšķirt viens sitiens, uz kuru, droši vien, cer latvietis, bet vai pieredzējušais ukrainis zaudēs koncentrāciju tik svarīgas cīņas gaitā?  Es liktu 7:3 uz Usiku!

Video galerija

Wilfredo Gomez- 60!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­