Viņš tika nepelnīti aizmirsts, iespējams tapēc, ka viņš bija čempions pavisam neilgu laiku un savu līderpozīciju saglabāja tieši starp divu izcilu čempionu, Džo Luisa un Rokija Marčiano, ērām. Bet neskatoties uz to, Džersijs Džo Valkots spēja ierakstīt savu vārdu boksa vēsturē ar trekniem burtiem un tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem smagā svara čempioniem.

Arnolds Reimonds Krims piedzima 1914. gada 31. janvārī Merčantvillā, Ņūdžersijas štatā. Viņš bija vecākais divpadsmit bērnu ģimenē un pēc tēva nāves, būdams 15 gadus vecs, sāka strādāt rūpnīcā, lai palīdzētu mātei. Šajā pašā laikā Arnolds uzsāka nodarboties ar boksu.

Ringā jaunais Krims pieņēma pseidonīmu par godu savam elkam, smagsvaram no Barbadosas, Džo Valkotam, un pievienoja vārdam arī sava štata nosaukumu, "Lai cilvēki zin no kurienes nāku...", vēlāk skaidroja pats Džersijs Džo. Veselus septiņpadsmit gadus Valkots aizvadīja ringā, līdz beidzot viņam tika dota iespēja cīnīties par pasaules čempiona jostu. 1947. gadā, Medisonskvērgārdenā, Ņujorkā, Valkots izaicināja smagā (virs 79.4 kg) svara čempionu, slaveno Džo Luisu. Džersijs Džo divas reizes sūtīja Luisu nokdaunā, bet tomēr, ar strīdīgu tiesnešu lēmumu, uzvaru piešķīra Luisam. Pēc pusgada abi pretinieki tikās vēlreiz, šoreiz Luiss uzvarēja 11-jā raundā. 1951. gada jūlijā, Pitsburgā, Pensilvānijas štatā, Valkots septītajā raundā nokautēja Ezardu Čārlzu un atņēma tam absolūtā pasaules čempiona titulu smagajā svarā. Džersijs Džo kļuva par vecāko pasaules čempionu boksa vēsturē, viņš bija 37 ar pusi gadus vecs! Šo rekordu uzlaboja leģendārais Džordžs Formens tikai 1994. gadā! Vienu reizi nosargājot savu titulu, 1952. gada septembrī Filadelfijā, Valkots zaudē to nākotnes zvaigznei, Rokijam Marčiano, ar nokautu 13-jā raundā. Cīņa tika nosaukta par gada labāko cīņu. Viņu otrajā tikšanās reizē Valkots piekāpās jau pirmajā raundā un nobeidza karjēru ar 51(32 KO)-18(6 KO)-2 cīņu bilanci.

Pēc boksera karjēras Valkots filmējās kino, kā tiesnesis piedalījās prestižākajos boksa mačos, un pat iesaistījās politikā, kļūstot par Kamdenas apkaimes šerifu Ņūdžersijā. Džersijs Džo Valkots ir uzņemts Boksa Slavas zālē. Čempions aizgāja no dzīves 1994. gada 25. februārī, 80 gadu vecumā! Šogad izcilajam bokserim paliktu 100 gadi!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­