Viņa dzīve iesākās traģiski. Augdams bez ģimenes un tuviniekiem, Džonijs agri saprata, ka visu šajā dzīvē viņam nāksies izcīnīt un iekarot tikai saviem spēkiem. Šī smaguma sajūta nepameta viņu visas dzīves garumā, viņš cēlās sporta sasniegumu virsotnēs un depresijas sagrauts krita narkotiskā reibuma dzelmē. Diezvai bija daudz cilvēku, kuri varēja iedomāties Džoniju Tapiu sirmā vecumā, tāds nu viņš bija cilvēks, visu darošs uz pilnu banku. Laikam arī pats viņš to apzinājās, iesaukdams sevi par Mi Vida Loca- Mana Trakā Dzīve!

Džons Lī Tapia piedzima 1967. gada 13. februārī Albukerkē, Ņūmeksikas štatā, ASV. Viņa tēvs tika noslepkavots, kad viņa māte Virdžīnija bija mātes gaidībās ar pašu Džoniju. Kad Džonijam bija astoņi gadi, viņa acu priekšā piekāva un nolaupīja viņa māti, zēns sauca pēc palīdzības pie kaimiņiem, bet tie puikam nenoticēja. Vēlāk Džonija māti atrada zvēriski noslepkavotu. Puiku audzināja vecāmāte. Kad Džonijam palika deviņi gadi, oma aizveda viņu uz boksa zāli.

18 g.v. Tapia uzvar ASV nacionālajā čempionātā, bet 1988. gadā nespēdams kvalificēties Seulas Olimpiādei, pāriet profesionāļos. Pirmo reizi par pasaules čempionu Tapia kļūst 1994-jā, dzimtajā Albukerkē 11. raundā ar TKO pieveicot Henriju Martinezu no Salvadoras, un izcīnot WBO pirmā vieglākā (52.2 kg) svara jostu. Viena no Tapias principiālākajām cīņām notika 1997. gadā Lasvegasā, kad viņš tikās pret IBF versijas čempionu šajā pašā svarā, Deniju Romero. Tapia un Romero bija ne tikai no vienas pilsētas, bet arī no vienas boksa zāles nākuši. Abu pirmais treneris bija Romero tēvs, Denijs seniors. Augot abu jauno bokseru konkurencei, Džonijs bija spiests mainīt treniņu zāli un treneri. Tagad, abi būdami pasaules čempioni, viņi tikās ringā. Sīvā un saspringtā cīņā, bet ar vienbalsīgu tiesnešu lēmumu, uzvarēja Tapia! Vēlāk Džonijs izcīnīja arī WBA un WBO jostas vieglākajā (53.5 kg) svarā, kā arī piedzīvoja pirmos divus  zaudējumus, abus no amerikāņa Pollija Ajalas. Lielākā daļa kritiķu, gan apšaubīja tiesnešu lēmumus. 2002-jā, Tapia kļūst par IBF versijas čempionu pusvieglajā (57 kg) svarā, pēc punktiem uzveicot meksikāni Manuelu Medinu, un aizvada megacīņu pret savu draugu, meksikāņu leģendu, Marko Antonio Bareru. Džonijs nobeidz savu karjēru 2011. gadā ar cīņu bilanci 59(30 KO)-5(1 KO)-2, četras reizes kļūstot par pasaules čempionu un 14 reizes savas jostas aizstāvot.

Ārpus ringa Tapia bieži aizraujās ar narkotikām un alkoholu, cenšoties izvairīites no depresijas, kura tiek izsaukta ar bērnībā gūtajām psiholoģiskajām traumām. Džoniju vairākas reizes "atpumpē" no klīniskās nāves, kokaīnu pārlietojušos. Bet viņš spēj atgūties, mobilizēties un atgriezties ringā, lai izcīnītu kārtējo uzvaru. Lielu atbalstu Džonijs gūst no savas sievas Terēzas, kura kļūst arī par viņa psihoterapeiti un menedžeri. Tomēr arī viņai neizdodās pasargāt Džoniju pilnībā... 2012. gada 27. maijā Džonijs tika atrasts miris savās mājās Albukerkē, blakus viņa ķermenim atradās kuņģa darbību stabilizējošas tabletes. Viņš bija 45 gadus vecs! Būdams aktīvs sportists, Tapia sarakstīja un izdeva savu autobiogrāfiju- Mana Trakā Dzīve. Jau vairākus gadus Holivudā izskata ideju uzņemt filmu par šā leģendārā sportista dzīvi un gaitām. 13. februārī Džonijam Tapiai paliktu 47 gadi!

Eiropas un pasaules čempions amatieriem Dorels Simions dzimis 1977. gadā Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē, čigānu ģimenē. Sava tēva un trenera vadībā Dorels uzvarēja 1997. gada pasaules čempionātā Budapeštā un 1998. gada Eiropas čempionātā Minskā, pirmajā pusvidējā (63.5 kg) svarā. 2000. gada Sidnejas olimpiskajās spēlēs Simions izcīnīja bronzu pusvidējā (67 kg) svarā, pusfinālā piekāpjoties olimpiskajam čempionam, krievam Oļegam Saitovam. Pēc Olimpiādes Dorels pabeidza karjēru nepāriedams profesionāļos. Dorela vecākais brālis Marians ir 1999. gada pasaules čempions un divu olimpisko medaļu īpašnieks. 13. februārī Dorelam Simionam paliek 37 gadi!

Pasaules čempions amatieriem vieglākajā (51 kg) svarā Roši Vorens dzimis 1987. gadā Cincinati, Ohaijo štatā, ASV. 2004. gada Olimpiādē Atēnās, 17 g.v. Vorens bija jaunākais ASV delegācijas dalībnieks, tomēr pirmo sacensību kārtu viņam pārvarēt neizdevās. Tādas pašas olimpiskās neveiksmes Roši piedzīvoja vēl divās Olimpiādēs, 2008-jā Pekinā un 2012-jā Londonā. Toties, Vorenam izdevās triumfēt pasaules čempionātos. 2005. gadā Mjaņjaņā, Ķīnā, Vorens izcīnīja bronzu, 2007. gadā Čikāgā, Roši kļuva par pasaules čempionu, finālā uzveicot olimpisko zelta medaļnieku Somdžitu Džongdžohoru no Taizemes, bet 2011-jā Baku, Roši atkal paliek trešais. Šobrīd Roši Vorens ir uzsācis savu profesionālo karjēru. 13. februārī viņš svin savu 27. Dzimšanas dienu!

Video galerija

MICHAEL MOORER- 50!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­