1966. gada 30. jūnijā dzimis WBA, WBC un IBF versiju pasaules eksčempions supersmagajā svarā, Maiks Taisons

Maikls Džerards Taisons, vēlāk dēvētais par Dzelzs Maiku, piedzima Bruklinā, Ņjujorkā. Viņš kļuva par vēstures jaunāko supersmagā (tolaik virs 86 kg) svara pasaules čempionu, 1987. gada novembrī nokautējot jamaikieti Trevoru Berbiku un atņemot tam jostu būdams tikai 20 gadus un 5 mēnešus jauns. Taisons ir viens no visu laiku ātrākajiem un spēcīgāk sitošajiem smagsvariem, divas reizes kļuvis par pasaules čempionu trijās dažādās versijās un aizstāvējis savas jostas desmit reizes. Tiek uzskatīts par vienu no pasaules izcilākajiem, ne tikai bokseriem, bet visu cīņas sporta veidu pārstāvjiem. Maiks profesionālajā ringā cīnījās no 1985 līdz 2005 gadam, aizvadīja šajā laika posmā 58 cīņas, kurās guva 50 uzvaras, 44 no kurām ar nokautu, 6 cīņās piedzīvoja zaudējumu, 5-reiz būdams nokautēts pats, 2 cīņas pasludinātas par nenotikušām. Neskatoties uz Taisona daudzajiem skandāliem ārpus ringa, viņš bija un paliek ļoti populārs un cienījams visā pasaulē! 30. jūnijā Dzelzs Maikam paliek 47 gadi!

                                                               

Daudz laimes, Čempion!!!


Vēl šajā dienā, tikai 1943. gadā, ir dzimis olimpiskais čempions Dīters Kotišs. Kotišs piedzima Glaivicā, toreiz Vācijā, tagad Polijas teritorijas Glevicē. Viņš triumfēja 1972. gada Minhenes Olimpiādē pirmajā vidējā (71 kg) svarā, pusfinālā uzveicot nākotnes pasaules čempionu profiem, angli Alanu Minteru, bet finālā, sīvā cīņā, Vislavu Rudkovski no Polijas. 30. jūnijā vācu bokseris svin savu 70. Jubileju! Starp citu, savulaik Kotišu nokautēja Latvijas bokseris, tagad labi pazīstams treneris Andrejs Dolgovs!!!

Video galerija

Tributo a Éder Jofre

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­