Viņš ir nepārprotami pasaules spēcīgākais supervidējā svarā. Olimpiskais čempions amatieros, tagad viens no pasaules labākajiem P4P reitingā. Līdz šodienai nepazīst zaudējumu garšu un nevienam, no saviem daudzajiem titulētajiem pretiniekiem, nav atstājis pat cerību uz uzvaru. Viņš ir Dieva Dēls!

Andre Vords dzimis 1984. gada 23. februārī Sanfrancisko, Kalifornijas štatā. Ar boksu sāka nodarboties sava tēva, bijušā smagsvara, iedvesmots. Diemžēl tētis Frenks nepiedzīvoja dēla pirmo izcilo panākumu, olimpisko zeltu, aizejot aizsaulē divus gadus pirms Olimpiādes. Līdz šim, katru uzvaru ringā, Andre velta savam tēvam. Jau savā pirmajā dienā boksa zālē Andre uzsmaida veiksme, viņu uzņemās trenēt viens no Amerikas slavenākajiem treneriem, Virdžils Hanters, kurš ne tikai ir blakus Andre visas viņa karjēras garumā, bet vēlāk kļūst arī par viņa krustēvu.

Amatieros Andre aizvada 119 cīņas, kurās zaudē tikai 5. Divas reizes uzvarot ASV čempionātā un kvalifikācijas turnīrā, Vords dodās uz 2004. gada Olimpiskajām Spēlēm Atēnās. Pussmagajā (81 kg) svarā, pirmsturnīra izloze Vordu nelutina, pretinieki ir viens par otru nopietnāki, bet Andre uzveic viņus visus. Pirmajā cīņā tiek pieveikts nākotnes divkārtējais pasaules čempions, itālis Klemente Russo. Tad seko divas smagas uzvaras pār svara kategorijas favorītiem, pasaules čempioniem, Jevgēniju Makarenko no Krievijas un Utkirbeku Haidarovu no Uzbekistānas.Un beidzot, finālā pārliecinoši tiek pieveikts Baltkrieviju pārstāvošais dagestānietis, Magomeds Aripgadžijevs. Vords kļūst par vienīgo amerikāni, kurš uzvar olimpiskajā boksa turnīrā beidzamajos astoņos gados!

Pārejot profesionāļos, Andre, būdams dziļi reliģiozs, pieņem iesauku S.O.G. (Son Of God), jeb Dieva Dēls. Vordam nepiemīt izteikta nokautējoša sitiena, bet viņš ir ātrs, izturīgs un tehnisks. Andre ir apdāvināts ar retu distances izjūtu, kas ļauj viņam stiegraini "apdzēst" visus pretinieka uzbrukumus. Viņš ir ārkārtīgi neērts oponents un jau cīņas otrajā fāzē liek izskatīties saviem pretiniekiem, kā ne savā ādā. No 2009-tā līdz 11-am gadam Vords uzvar Super Six cīņu sērijā, kura tiek aizvadīta starp supervidējā (76.2 kg) svara čempioniem. Pārliecinoši uzvarot savā ceļā četrus pasaules čempionus, Andre iekaro WBA un WBC jostas. Vēlāk Andre nokautē pussmagā (79.4 kg) svara čempionu, Čadu Dousonu. Pašreiz Vords ir čempions ar sešām veiksmīgām titula nosargāšanām un cīņu bilanci 27(14 KO)-0. 23. februārī Andre Vords svin savu Jubileju- 30 gadus!

Šajā pašā dienā, 1947. gadā, Krievijas pilsētā Astrahaņā, piedzima 1972. gada Minhenes olimpiskais čempions, Boriss Kuzņecovs. Olimpiādē, pusvieglajā (57 kg) svarā, Kuzņecovs uzvarēja piecās cīņās, bet finālā, sīvā spēkošanās, uzveica Vela Bārkera balvas ieguvēju, Filipu Varuinge no Kenijas. 1974. gadā, pirmajā amatieru pasaules čempionātā Havannā, Boriss izcīnīja sudraba medaļu, finālā piekāpjoties nākamajam olimpiskajam čempionam un arī Vela Bārkera balvas ieguvējam, amerikānim Hovardam Deivisam. Ringā aizvadījis 249 cīņas, kurās guvis 237 uzvaras.

Čempions pāragri aizgāja aizsaulē 2006. gada maijā, viņam bija tikai 59 gadi. Kuzņecova dzimtajā pilsētā jau vairākus gadus notiek viņa piemiņai veltītais turnīrs. Š.g. 23. februārī Borisam Kuzņecovam paliktu 67 gadi!

Video galerija

Tributo a Éder Jofre

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­