Šī gada 10. septembrī savas Jubilejas atzīmē uzreiz divi izcili ringa meistari. Tie ir divi slaveni kikbokseri un jaukto cīņu meistari, kuri savu slavu iekaroja netikai ringā, bet arī uz kinoekrāniem.

Donalds Glens Vilsons, pasaulei vairāk pazīstams, kā Dons Drakons Vilsons, dzimis 1954. gadā Kokoabīčā, Floridas štatā, ASV. Savu aziātisko izskatu Dons iemantoja no mātes, kura pēc izcelsmes ir japāniete. Tīņa gados Dons aizrāvās ar karate un kunfu, bet līdz ar pirmajiem sasniegumiem uz tatami, jaunietis saprot, ka lai iekarotu patiesu atzinumu, kā cīnītājs, viņam jāpārkvalificējās uz pavisam jauno, bet Amērikā jau tik populāro ciņu paveidu- kikboksu. Kā profesionālis, Vilsons izcīnīja 11 pasaules čempiona titulus dažādās kikboksa versijās, cīnoties vidējā (78 kg), pussmagajā (83 kg) un smagajā (88 kg) svaros. Viņa cīņu bilance kikboksā ir 72(47 KO)-5-2. Dons ir aizvadījis cīņas ar tādiem atzītiem meistariem, kā Deniss Aleksio, Branko Cikatičs, Mareks Piotrovskis un Kešs Gils. Vilsonu uzskata par vienu no izcilākajiem kikbokseriem sporta vēsturē.

Paralēli cīņām ringā, Vilsonu uzaicina filmēties Holivudā. Dons ir nospēlējis lielākas un mazākas lomas 45 kinolentēs. Par viņa titullomu kļuva galvenā varoņa loma sēriju filmā Asiņainā Dūre. Tāpat Vilsons piedalījās arī tādās filmās, kā Betmens Uz Mūžu un Vokers: Teksasas Reindžers. Vilsons ir, iespējams, vienīgais Holivudas filmās uzņemtais reālais cīnītājs. 10. septembrī Dons Drakons Vilsons svin savu 60. Jubileju!

 

Vēl šajā dienā, bet gan 1974. gadā, Privlakā, ciematā, kas atrodas pašos Horvātijas austrumos, dzimis viens no visu laiku izcilākajiem K-1 kikbokseriem un MMA cīkstoņiem, Mirko Filipovičs. Bērnībā Mirko uzsāk nodarboties ar teikvondo, vēlāk pāriet uz kikboksu, bet dienējot armijā trenējās arī klasiskajā boksā. Filipovičs trīs reizes uzvar nacionālajos boksa čempionātos supersmagajā svarā, kā arī Horvātijas izlases sastāvā piedalās vairākos Eiropas un pasaules čempionātos, kur ringā tiekās ar vairākiem slaveniem bokseriem. Būdams karadienestā, Mirko iestājās horvātu policijas speciālo uzdevumu vienībā, no šejienes arī ir cēlusies viņa iesauka- KroKops, jeb Horvātu Policists (angl. CroCop-Croatian Cop).

K-1 profesionālajā ringā Mirko debitē Japānā 1996. gada, kur tiekās un pieveic slaveno francūzi Žeromu Lebannē. Ringā Krokops ir ticies gandrīz ar visiem pasaules spēcīgākajiem K-1 kikbokseriem. 2012. gadā viņš kļuva par pasaules Gran-Prix uzvarētāju. 2001. gadā Mirko paralēli sāk piedalīties arī cīņās bez noteikumiem, kur joprojām tiek uzskatīts par vienu no pasaules vadošākajiem cīkstoņiem. Par vienu no Mirko nozīmīgākajām cīņām tiek dēvēta 2005. gada duelis pret izcilo krievu cīkstoni Fjodoru Jemeļjaņenko. Toreiz Japānā Krokops piedzīvoja zaudējumu pēc punktiem. Mirko Krokops ir vienīgais, kuram ir izdevies uzvarēt gan K-1, gan PRIDE versijas cīņu bez noteikumiem pasaules čempionātos. Kā arī, viņš ir viens no diviem cīnītājiem, kurš ir kļuvis par K-1 un MMA pasaules čempionu, otrs ir holandietis Alisters Overīms. 10. septembrī Krokopam ir Jubileja- 40 gadi!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­