Šodien, 24. augustā, savu 50 gadu Jubileju svin viens no izcilākajiem profesionālā ringa meistariem, triju svara kategoriju pasaules čempions, Džeimss Tonijs!

Džeimss Nataniels Tonijs ir dzimis 1968. gada 24. augustā Enarborā, Mičigānas štatā. Kad Džeimsam bija 18 gadi, viņu aicināja spēlēt aizsardzībā amerikāņu futbolu veselas divu universitāšu komandas, bet nākamais čempions atteicās, skaidrojot to tā, "Es nebiju īsti komandas spēlētājs un man slikti padevās izpildīt pavēles, tāpēc izvēlējos boksu!" Bet pirms savas profesionālā boksera karjeras uzsākšanas, Džeimsam nācās tikt vaļā no diezgan daudz liekā svara!

Savu pirmo nopietno titulu Tonijs izcīnīja 1991. gadā, 11-jā raundā, ar tehnisko nokautu, uzveicot, līdz tam brīdim 36 cīņās neuzvarēto, Maiklu Nannu, un atņemot tam IBF versijas vidējā (72.6 kg) svara čempiona kroni. Aizstāvot savu jostu 6 reizes, Džeimss pāriet smagākā kategorijā, un 1993. gadā iegūst vakanto IBF jostu supervidējā (76.2 kg) svarā. Nosargājot jauno titulu 3 reizes, Tonijs zaudē to, nevienam citam, kā slavenajam Rojam Džonsam, ar vienbalsīgu tiesnešu lēmumu.

Piedzīvojot savu pirmo zaudējumu, Tonijs paceļas vēl vienu kategoriju augstāk un nākamo divu gadu laikā izcīna vairākus mazāk prestižus titulus pussmagajā (79.4 kg) svarā. 1997. gadā Džeimss pāriet uz smago (86.2 kg) svaru un veselus 6 gadus aizvada cīņas ar "otrā ešelona" pretiniekiem, dēļ kā aizvirzās nosacītā ēnā. Bet 2003-jā Tonijs izaicina IBF čempionu, 31 cīņā nezudējušo Olimpisko čempionu, Vela Bārkera balvas ieguvēju, spēcīgo nokautētāju-kreili, Vasiliju Žirovu no Kazahstānas, un pārliecinoši pieveic to, kā saka, vienos vārtos! Līdz ar to, Tonijs kļūst par triju svara kategoriju pasaules čempionu!

Pusgadu vēlāk, Džeimss, jau, kā supersmagsvars, uzvar leģendāro Evanderu Holifīldu, piespiežot tā sekundantiem izmest dvieli 9. raundā. 2005. gada aprīlī Tonijs, ar vienbalsīgu lēmumu, uzveic Džonu Ruisu un tādā veidā kļūst par četru svaru čempionu. Bet pēccīņas Džeimsa dopinga tests izrādās pozitīvs... Cīņa tiek pasludināta par nenotikušu, bet Tonijam jostu atņem! 2006. gadā Džeims vēlreiz cīnās par titulu, šoreiz WBC versijā, bet spēkošanās ar Hasimu Rahmanu beidzās neizšķirti.

Džeimss turpina iziet ringā līdz pat 2017. gada maijam, kad, nu pat, 49 gadu vecumā, izcīna mazprestižās WBF versijas čempiona jostu. Džeims Tonijs tiek uzskatīts par 20. gadsimta beigu un 21. gadsimta sākuma vienu no spilgtākajām profesionālā boksa zvaigznēm. Ringā Džeimss demonstrēja, tā saucamās vecās skolas boksu, atdodot priekšroku aizsardzības taktikai. Neskatoties uz to, no 77 ringā gūtajām uzvarām, 47 bija priekšlaicīgas! Šogad izcilajam Čempionam paliek 50 gadi!!!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­