22. oktobrī, savu Dzimšanas dienu svin pirmais bijušās PSRS pasaules čempions profesionāļiem Jurijs Arbačakovs. Svinētāju pulkam pievienojas arī divi olimpiskie čempioni.

Jurijs Arbačakovs dzimis 1966. gadā Ustjkezesā, Kemerovas apgabalā, Krievijā. Pēc tautības Jurijs ir šorietis. 1989. gadā Arbačakovs sasniedz amatieru boksa virsotnes, vieglākajā (51 kg) svarā kļūstot, gan par Eiropas čempionu Atēnās, gan par pasaules čempionu Maskavā, finālā pieveicot pasaules čempionu Mauricio Reijesu no Kubas. 1990. gadā, kā viens no pirmajiem bijušās PSRS bokseriem aizceļo uz Japānu, kur uzsāk profesionālo karjēru. 1992-jā, savā 13. cīņā, izcīna WBC versijas pasaules čempiona jostu visvieglākajā (50.8 kg) svarā, Tokijā 8. raundā nokautējot Muangčaju Kitikasemu no Taizemes. Arbačakovs kļūst par pirmo, bijušās Padomju Savienības, čempionu profesionāļiem. Arbačakovs izpelnās lielu popularitāti japāņu publikas priekšā, viņš izskatās, kā aziāts, ir precējies ar japānieti un runā japāņu valodā. Jurijam izdodās deviņas reizes aizstāvēt savu titulu pirms viņš to zaudē pa punktiem Čatčajam Sasakulam no Taizemes, 1997. gada novembrī. Pēc zaudējuma Jurijs pabeidz savu karjēru ar cīņu bilanci 23(16 KO)-1.  Pašreiz Arbačakovs ir atgriezies Krievijā un šogad svin savu 48. Dzimšanas dienu!

Žans Depo dzimis 1915. gadā Parīzē, Francijā. 1936. gadā Berlīnē viņš kļuva par olimpisko čempionu vidējā (72.6 kg) svarā, finālā pieveicot Henriju Tilleru no Norvēģijas. Profesionāļos Depo kļuva par Francijas čempionu. Žans Depo nomira 1989. gadā 73 gadu vecumā, šogad viņam paliktu 99 gadi!

Antons Josipovičs dzimis 1961. gadā Baņjalukā, Bosnijā un Hercegovinā. Pēc tautības Josipovičs ir horvāts. 1984. gadā, Dienvidslāvijas izlases sastāvā, Antons kļūst par olimpisko čempionu Losandželesā pussmagajā (81 kg) svarā. Par pussmagās svara kategorijas līderi tika uzskatīts Evanders Holifilds, bet viņš tika diskvalificēts pusfinālā, un Josipovičs kļūst par turnīra uzvarētāju bez cīņas finālā. Profesionāļos Josipovičs nesasniedz augstus rezultātus. Pašreiz Antons Josipovičs dzīvo Horvātijā, 22. oktobrī viņš svin savu 52. dzimšanas dienu!

Video galerija

Tributo a Éder Jofre

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­