19. novembrī savu 51. Dzimšanas dienu atzīmē viens no visu laiku pasaules izcilākajiem bokseriem, amerikānis Evanders Holifilds. Bet šo datumu kopumā varētu nosaukt par "Čempionu Dienu", tik daudz izcili bokseri šajā dienā svin savas Dzimšanas dienas!

Evanders Holifilds dzimis 1962. gadā Etmorā, Alabamas štatā, viņš bija jaunākais 9 bērnu ģimenē. Kad Evanderam bija 2 gadi ģimene pārvācās uz Atlantu, Džordžijā, kur 12 gadu vacumā Holifilds uzsāka savas boksera gaitas. 1983. gadā Karakasā, Venecuēlā, Evanders izcīna sudrabu Panamerikas Spēlēs, finālā piekāpjoties pasaules čempionam, Pablo Romero no Kubas. 1984. gadā Losandželesas Olimpiādē socvalstis boikotē savu dalību un Holifilds ir pilntiesīgs līderis pussmagajā (81 kg) svarā. Katru cīņu viņš aizvada ļoti iespaidīgi uzvarot, bet pusfinālā, būdams vadībā pēc punktiem pār Kevinu Bariju no Jaunzēlandes, Evanders sajauc sava un blakus esošā ringa gongus un izdara nokautējošu sitienu pēc komandas "stop" ! Holifildu diskvalificē un viņam tikai bronza!

                                                         

Profesionāļos Evanders uzsāk cīnīties smagajā (toreiz 86.2 kg) svarā un pavisam drīz, savā 12. cīņā izcīna WBA pasaules titulu, 15 raundos pēc punktiem pieveicot amerikāni Dvaitu Muhamedu Kavi. Vēlāk Evanders kļūst par absolūto šī svara čempionu, iegūstot arī WBC un IBF jostas. Pirms pāriet supersmagajā svarā viņš uzvar visus spēcīgākos smagsvarus, ieskaitot; Henriju Tilmenu, Oziju Okasijo, Karlosu De Leonu. Supersmagajā kategorijā Evanders izcīna absolūtā čempiona godu 1990. gada 25. oktobrī Lasvegasā, 3-jā raundā nokautējot slavenā Taisona uzvarētāju, Džeimsu Duglasu. Kopumā Evanders ir piecas reizes kļuvis pasaules čempions divos dažādos svaros. Viņš ir vienīgais boksa vēsturē, kurš ieguvis pasaules čempiona kroni smagajā svarā piecas reizes, tas nav izdevies pat "boksa karalim" Ali! Starp Holifilda pretiniekiem ir tik daudz boksa zvaigžņu, ka tos pat nav vērts uzskaitīt. Evanders ir cīnījies pret ikvienu no 80-to, 90-to un 2000-šo gadu "smagsvaru zelta ēras" spēcīgāko bokseri! Tāpēc arī iemantoja iesauku "Vīrs un Vārds". Ringā aizvadīja 44(29 KO)-10(2 KO)-2-1, beidzamo reizi ringā cīnījās 2011. gada maijā. Šogad Evanderam Holifildam paliek 51 gads, viņš joprojām ir labā fiziskā formā, un, kautgan, oficiāli ir pabeidzis savu karjēru, tomēr ir gatavs izskatīt kādu izdevīgu cīņas piedāvājumu!

Dans Pozņaks dzimis 1939. gadā Tolčokas ciematā, netālu no Belostokas pilsētas Polijā. Vēlāk ar ģimeni pārceļās uz Lietuvas galvaspilsētu Viļņu. Pozņaks uzskatāms par Lietuvas visu laiku izcilāko bokseri un pirmo lietuviešu olimpisko čempionu. Četras reizes Pozņaks kļuva par PSRS čempionu pussmagajā (81 kg) svarā. Trīs reizes uzvarēja Eiropas čempionātos, 1965-jā Berlīnē, 1967-jā Romā, 1969-jā Bukarestē. Bet 1968. gadā ieguva olimpisko zeltu Mehiko. 70-jos gados strādāja par nacionālās Seišeļu salu izlases galveno treneri, bet vēlāk vadīja sporta klubu Viļņā. Dans Pozņaks aizgāja no dzīves 2005. gadā. Šodien viņam paliktu 74 gadi!

Ježijs Kulejs dzimis 1940. gadā Čestohovā, Polijā. Divas reizes kļuvis par Eiropas čempionu, 1963. gadā Maskavā un 1965. gadā Berlīnē, kā arī ir viens no nedaudzajiem 2-kārtējiem olimpiskajiem čempioniem, 1964-jā Tokijā un 1968-jā Mehiko. Tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem amatieru pirmā pusvidējā (63.5 kg) svara pasaules bokseriem, kā arī ir viens no visu laiku slavenākajiem Polijas sportistiem. 2000-šo gadu sākumā bija Polijas Sejma deputāts. Dzīves vēlākos gadus dzīvoja Anglijā, bet atgriezās atkal Varšavā, kur arī aizgāja aizsaulē 2012. gada jūlijā. Šoruden Ježijam Kulejam paliktu 73 gadi!

Horhe Luiss Gonzalezs dzimis 1964. gadā Kubas galvaspilsētā Havannā. Amatieros aizvadīja 233 cīņas, kurās guva 220 uzvaras. Divas reizes uzvarēja Panamerikas Spēlēs, būdams galvu pārāks, gan par Lenoksu Lūisu, gan par Ridiku Bouvu. 1990. gadā migrē uz ASV un apmetās Lasvegasā, Nevadas štatā. Meistarīgs, ar bagātu amatieru pieredzi, 201 cm garšs, Horhe Luiss uzreiz tiek uzskatīts par supersmagā svara uzlecošo zvaigzni. Tomēr par pasaules titulu kubietis cīnās tikai vienu reizi, un to pašu neveiksmīgi. 1995. gadā viņš ar nokautu 6. raundā piekāpjas Ridikam Bouvam par WBO jostu. Pēdējo reizi ringā Gonzalezs kāpj 2002. gadā. Kopā aizvadījis 31(27 KO)-8(7 KO). 19. oktobrī Horhem Luisam Gonzalezam paliek 49 gadi!

Meldriks Teilors dzimis 1966. gadā Filadelfijā, Pensilvānijas štatā. Kā amatieris aizvada 103 cīņas, kurās gūst 99 uzvaras un pārliecinoši uzvar 1984. gada Losandželesas Olimpiādē pusvieglajā (57 kg) svarā. Profesionāļos divus WBA un IBF versiju titulus pirmajā pusvidējā (63.5 kg) un pusvidējā (66.6 kg) svaros. Uzvarējis tādus pazīstamus bokserus, kā Hovardu Deivisu, Badiju Makgērtu, Āronu Deivisu. 1990-jā bija pavisam tuvu lai, kā pirmais, uzvarētu leģendāro meksikāni Hulio Sezaru Čavezu, bet 10 sekundes līdz beigām tiesnesis strīdīgi aptur cīņu un ieskaita Teiloram tehnisko nokautu! Kopā ringā aizvadīja 38(20 KO)-8(4 KO)-1. Meldrikam Teiloram šogad paliek 47 gadi!

Ruslans Čagajevs dzimis 1978. gadā Andižanā, Uzbekistānā, tatāru ģimenē. Amatieros 2 reizes kļuva par Āzijas čempionu smagajā (91 kg) svarā, pārstāvēja savu valsti divās Olimpiādēs, 1996-jā Atlantā un 2000-jā Sidnejā, bet medaļas neieguva. 1997. gadā Budapeštā kļūst par pasaules čempionu, finālā pieveicot slaveno kubieti Feliksu Savonu. Bet tiek diskvalificēts, jo nometnes laikā Savienotajās Valstīs bija aizvadījis trīs profesionālas cīņas. Tomēr, 2001-jā, Bēlfastā kļūst par pasaules čempionu atkārtoti, bet jau supersmagajā (+91 kg) svarā. Profesināļos, kā pirmais pieveic "krievu milzi" Nikolaju Valujevu, atņemot tam WBA čempiona jostu. Vēlāk, veselības problēmu dēļ, titulu vakantē. Savu pirmo zaudējumu piedzīvo no ukraiņa Vladimira Kļičko 2009. gadā, atsakoties turpināt cīņu pēc 9. raunda. 2011-jā zaudējums pēc punktiem no krieva Aleksandra Povetkina par vakanto WBA jostu. Ruslans Čagajevs joprojām ir aktīvs, ringā aizvadījis 32(20 KO)-2(1 KO)-1. Viņam paliek 35 gadi!

Video galerija

THE TRIBUTE TO MIGUEL COTTO

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­