17. decembrī savu Dzimšanas dienu svin viens no pēdējās dekādes izcilākajiem bokseriem, kurš dēļ savām fiziskajām dotībām, boksera talanta un spilgtās personības ir ne tikai ierakstījis savu vārdu boksa vēsturē, bet arī kļuvis par savas valsts sūtni visā pasaulē. Tā pat, savas dzimšanas dienas atzīmē vēl divi izcili cīnītāji.

Menijs Pakjao, jeb pilnajā vārdā Emanuels Dapidrans Pakjao, dzimis 1978. gadā Kibavē, Filipīnās. Ceturtais sešu bērnu ģimenē, viņš pamet ģimene 14 gadu vecumā, jo māte ir pārāk nabadzīga lai uzturētu visu ģimeni. Pārvācoties uz galvaspilsētu Manilu, Menijs sāk nodarboties ar boksu. Iekļūstot nacionālajā junioru izlasē, Menija istabu un ēdināšanu apmaksā valsts, speciālā sportistiem paredzētā kopmītnē. Amatieros Pakjao ir aizvadījis 64 cīņas, kurās guvis 60 uzvaras.

1995. gadā, 16 gadu vecumā, Menijs debitē profesionālajā ringā. Trīs gadus vēlāk, Taizemē, viņš izcīna savu pirmo pasaules čempiona titulu, visvieglākajā (50.8 kg) svarā WBC versijā, nokautējot taizemieti Čatčaju Sasakulu. 2001. gadā Lasvegasā, Pakjao iegūst IBF versijas pirmā pusvieglā (55.3 kg) svara jostu, sestajā raundā nokautējot Lehlohonolo Lebvabu no Dienvidāfrikas. 2008. gadā Menijs izcīna WBC pirmā vieglā (59 kg) svara troni, sīvā cīņā pēc punktiem pieveicot Huanu Manuelu Markezu no Meksikas. Šajā pašā gadā tiek iegūts arī WBC vieglā (61.2 kg) svara tituls, 9-jā raundā uzveicot amerikāni Deividu Diazu. 2009. gada novembrī Pakjao 12. raundā nokautē Migelu Kotto no Puertoriko un iegūst WBO pusvidējā (66.6 kg) svara jostu. Bet tieši gadu vēlāk Pakjao kolekcijā nonāk arī WBC pirmā vidējā (69.9 kg) svara tituls, šoreiz pēc punktiem tiek uzvarēts Antonio Margarito no Meksikas. Pavisam Menijs ir ieguvis sešas prestižākās jostas septiņās dažādās svara kategorijās un vēl divos svaros mazāk prestižu organizāciju jostas, kopumā gandrīz 20 kg diapazonā, kas pats par sevi ir unikāls, nebijis un grūti izskaidrojams fenomens! Nav nozīmes uzskaitīt visus ar kuriem ir cīnījies un kurus ir uzvarējis Pakjao, viņi visi ir mūsdienu boksa spilgtākās figūras. Bet par trim dramatiskākajiem Menija pretiniekiem, pret kuriem viņš ir cīnījies vairākkārtīgi, var nosaukt meksikāņu trijotni- Marko Antonio Bareru, Ēriku Moralesu un Huanu Manuelu Markezu, no pēdējā, viņu ceturtajā savstarpējā cīņā, Menijs nokļūst smagā nokautā. Uz doto momentu Pakjao bilance ringā ir 55(38 KO)-5(3 KO)-2, un ņemot vērā to, ka Menijs ir atgriezies ringā pēc pēdējā zaudējuma teicamā fiziskā formā un jau ir guvis nozīmīgu uzvaru, visa pasaule turpina gaidīt iespējamo megacīņu pret amerikāni Floidu Mejvezeru. Notiks tā vai nē, kas to lai zin!?

Ko lai nenolemtu darīt tālāk Pakjao, viņš ir un paliks viens no visu laiku izcilākajiem pasaules bokseriem. Dzimtenē Menijs ir pasludināts par visu laiku izcilāko filipīniešu sportistu, viņš tika uzaicināts iznest Filipīnu karogu 2008. gada Pekīnas Olimpisko Spēļu atklāšanas ceremonijā. 2012. gadā Pakjao kļuva par pasaules visapmaksātāko sportistu, gada laikā nopelnot 68 miljonus dollāru. Ārpus ringa Menijam pieder plašs aptieku tīkls visās Filipīnu salās, kā arī viņš ir Sarangani apgabala kongresmenis. Menijs Pakjao, ar savu sievu un četriem bērniem, dzīvo savā dzimtenē Santossitijas pilsētā. Šodien Pakmens svin 35. Dzimšanas dienu!!!

Čaks Lidels, jeb pilnajā vārdā Čārlzs Deivids Lidels, dzimis 1969. gadā Santabarbarā, Kalifornijas štatā, ASV. Lidels, jeb Ledus Cilvēks, kā viņu iesauca ringā, ir viens no visu laiku izcilākajiem un visapmaksātākajiem MMA cīkstoņiem. Jaunieša gados sācis nodarboties ar karatē un kikboksu, vēlāk apmācījies arī brazīļu džiu-džitsu, Čaks bija cīkstonis, kurš bieži nokautēja savus pretiniekus un bija spējīgs izturēt pats spēcīgus sitienus. Lidelam pieder visvairāk uzvarēto cīņu pussmagā (93 kg) svara rekords un visvairāk izdarīto nokautu šajā pašā svara kategorijā, kā arī otrais nokautu rekords visā UFC vēsturē. No 1998. līdz 2010. gadam Čaks ir cīnījies gandrīz ar visiem pasaules spēcīgākajiem cīkstoņiem. Lidels joprojām dzīvo Kalifornijā, kur viņam pieder MMA suvenīru veikals, kā arī Čaks ir divu bāru īpašnieks Linkolnā, Nebraskas štatā. Ledus Cilvēks ir pievērsies arī kinematogrāfam un ir uzņēmies vairākās Holivudas filmās. Šodien Čakam Lidelam paliek 44 gadi!

Rovšans Huseinovs ir dzimis 1975. gadā Jegegnadzorā, Armēnijā. Viņš ir pirmais azerbaidžāņu bokseris, kuram ir izdevies amatieru ringā izcīnīt visaugstākā mēroga starptautiskus panākumus. Bērnībā Rovšans ar ģimeni pārvācās uz dzīvi uz vecāku dzimteni, Azerbaidžānas galvaspilsētu Baku, kur Rovšans arī sāk nodarboties ar boksu. 1993. gadā Huseinovs kļūst par Eiropas čempionu gan starp jauniešiem (līdz 18 g.) Salonikos, Grieķijā, gan starp pieaugušajiem Bursā, Turcijā, vieglākajā (51 kg) svarā. 1994. gadā Bangkokā, Taizemē, tiek izcīnīts Pasaules Kauss. 1996. gadā Rovšans kvalificējās Olimpiādei Atlantā, bet nokļūst autoavārijā, kurā iegūst nopietnu kājas traumu un tādēļ uz Štatiem neaizbrauc. Savu olimpisko startu Huseinovs realizē tikai 2004. gadā Atēnās, startējot vieglajā (60 kg) svarā, kur ceturdaļfinālā piekāpjās slavenajam kubietim Mario Kindelanam. Pašreiz Rovšans Huseinovs ir iecelts par Azerbaidžānas Boksa Federācijas viceprezidentu, kā arī ir starptautiskās kategorijas tiesnesis. Šodien Rovšans svin savu 38. Dzimšanas dienu!

Video galerija

THE TRIBUTE TO MIGUEL COTTO

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­