Šodien atzīmējam piecus izcilus čempionus. Bet laikam par visspilgtāko personību starp viņiem var nosaukt leģendāro Džordžu Formenu, kurš ir unikāls un veiksmīgs it visā ar ko nodarbojies.

Džordžs Formens dzimis 1949. gada 10. janvārī Maršalā, Teksasas štatā. 15 g.v., pametis skolu, dodās uz Kaliforniju, kur sāk nodarboties ar boksu. 19 g.v., aizvadījis amatieru ringā tikai 15!!! cīņas, ASV izlases sastāvā dodās uz Olimpiādi Mehiko, kur pārliecinoši uzvar četrās cīņās un iegūst zeltu smagajā (virs 81 kg) svarā, finālā nokautējot PSRS izlases bokseri, lietuvieti Joni Čepuli. Formens, jau toreiz, atšķīrās ar milzīgu sitienu spēku. Profesionāļos pirmo reizi par čempionu Džordžs kļūst 1973-jā, Jamaikas galvaspilsētā Kingstonā nokautējot Džo Frezeru. Džo bija vienīgais, kurš uzvarēja pašu Ali, līdz ar to kļūdams par neapstrīdamu autoritāti smagajā svarā, tāpēc piekaušana, kuras divu raundu laikā Formens sešas reizes nokdaunēja Frezeru radīja iespaidu, ka Džordžs ir neuzvarāms. Formens bez pūlēm aizstāvēja savas WBA un WBC jostas divas reizes. 1974. gada 30. novembrī notika cīņa, kura uz mūžiem iegāja boksa vēsturē. Formens tikās pret Muhamedu Ali, Zairas galvaspilsētā Kinšasā. Šī tikšanās tika nodēvēta par Kauju Džungļos. Favorīts bija Formens, līdzjutēju simpātijas bija Ali pusē, kurš arī nokautēja Džordžu 8-jā raundā. Formens aizvadīja vēl sešas cīņas, un pēc zaudējuma Džimijam Jangam, 1977-jā, Džordžs nobeidz savu karjēru.

Tagad Džordžs kļūst par mācītāju Hjūstonā, Teksasā, kur ir ļoti populārs, viņam ir sava baznīca. Bet 10 gadus vēlāk, 1987-jā, viņš atgriežās ringā, lai četrus gadus vēlāk cīnīties par absolūtā pasaules čempiona titulu pret Evanderu Holifīldu....un, diemžēl, zaudēt pēc punktiem. Tas Džordžu neaptur, 1993-jā viņš cīnās par vakanto WBO jostu, bet atkal pēc punktiem piekāpjās Tomijam Morisonam. 1994. gada 5. novembrī Formens, gandrīz 45 gadu vecumā, kļūst par vēstures vecāko pasaules čempionu boksā! Par WBA un IBF jostām, 10. raundā viņš nokautē Maiklu Mūreru. Jostu Džordžam izdodās aizstāvēt tikai vienu reizi, pirms viņš to vakantē. Beidzamo cīņu Formens aizvada 1997-jā, un atkārtoti nobeidz karjēru ar cīņu bilanci 76(68 KO)-5(1 KO). Lielo Džordžu uzskata par vienu no vispēcīgāk sitošajiem bokseriem šī sporta vēsturē!

Tagad Formens sāk reklamēt grilla aparātu, kurš tiek nosaukts par Džordža Formena Grillu. Grills tiek izpārdots vairāk, kā 100 miljonu eksemplāros, kas nesa Džordžam 4.5 miljonu dollāru algu mēnesī veselus divus gadus. 1999-jā, Formens pārdod tiesības tirgot grilla aparātu ar savu vārdu apmēram par 200 000 000 dollāru, kas nes viņam vairāk peļņas nekā visas boksa karjēras laikā. Džordžs Formens tiešām ir veiksmīgs un talantīgs cilvēks it visā, ko iesāk. 10. janvārī Lielajam Džordžam paliek 65 gadi!

10. janvārī 48 gadus vecs kļūst  Kenedijs Makkinnijs, ar iesauku Karalis. Makkinnijs uzvarēja 1988. gada Seulas Olimpiādē, pirmajā pusvieglajā (54 kg) svarā, finālā uzveicot Aleksandru Hristovu no Bulgārijas. Vēlāk, profesionālajā ringā Kenedijs divas reizes kļuva par IBF un WBO versiju pasaules čempionu pirmajā pusvieglajā (55.3 kg) svarā, piecas reizes šos titulus aizstāvot. Par Makkinnija slavenāko cīņu uzskata dramatisko dueli pret meksikāni Marko Antonio Bareru, 1996-jā. Kenedijs Makkinnijs piedzima 1966. gada 10. janvārī Ernando, Misisipi štatā, ASV. Šobrīd viņš ir boksa treneris dzimtajā pilsētā.

Savu 41. Dzimšanas dienu 10. janvārī svin puertorikāņu superzvaigzne Felikss Tito Trinidads. Dzimis 1973. gadā Fahardo, Puertoriko, Trinidads tiek uzskatīts par vienu no šīs valsts izcilākajiem bokseriem un leģendārākajiem sportistiem. Saglabājot IBF pusvidējā (66.6 kg) svara troni 6 gadus un 3 mēnešus, Tito uzstādīja šīs svara kategorijas čempiona rekordu. Kopumā, Feliksam pieder pieci WBA, WBC un IBF tituli trijos dažādos svaros, pusvidējā, pirmajā vidējā (69.9 kg) un vidējā (72.6 kg), kurus viņš ir aizstāvējis 17 reizes! Uzveicot tādus, kā Kamačo, Vitekers, de la Hoija, Rīds un Vargass, Felikss piedzīvo pirmo zaudējumu tikai savā 41-jā cīņā, 2001. gadā no Bernarda Hopkinsa, par absolūto titulu vidējā svarā. Nākamo septiņu gadu laikā Trinidads aizvada tikai četras cīņas, visas pret bijušajiem pasaules čempioniem- nokautē alžīrieti Šerifi un nikaragvieti Majorgu, un pēc punktiem piekāpjās amerikāņiem Ronaldam Raitam un Rojam Džonsam. 2008. gadā Tito nobeidz savu karjēru ar 42(35 KO)-3(1 KO) cīņu bilanci.

38 gadi, 10. janvārī, paliek vienam no visu laiku izcilākajiem kikbokseriem, holandietim Remi Bonjaskim. Dzimis 1976. gadā Surināmas galvaspilsētā Paramaribo. Kad Remi bija 5 gadi, viņa vecāki pārceļās uz dzīvi Tilburgā, Holandē, kur 18 g.v. viņš sāk nodarboties ar taizemiešu boksu muaj-tai. Pabeidzot ekonomisko fakultāti, Remi strādā bankā, bet vēlāk nolemj nopietnāk pievērsties kikboksam. Trīs reizes Bonjaskim ir izdevies uzvarēt K-1 Pasaules Grand-Prix, 2003-jā un 2004-jā finālā pēc punktiem pieveicot japāni Musaši, bet 2008-jā, finālcīņā pret Bonjaski, par aizliegtu sitienu tika diskvalificēts Badrs Hari no Marokas. Dēļ savas sitienu tehnikas ar ceļiem lēcienā, Bonjaskis tika iesaukts par Lidojošo Džentlmeni. Šobrīd Remi pieder savs kikboksa klubs Bonjasky Academy.

Bet 32 gadus vecs šajā dienā kļūst IBF versijas pasaules eksčempions pussmagajā (79.4 kg) svarā, amerikānis Tavoriss Klauds. Dzimis 1982. gadā Tallahasi, Floridas štatā, Tavoriss izcīnīja čempiona jostu, kā vakantu, 2009. gadā, pēc punktiem uzveicot angli Klintonu Vudsu. Četras reizes Klaudam ir izdevies šo titulu aizstāvēt, pieveicot tādus meistarus, kā amerikāni Glenu Džonsonu un Gabrielu Kampijo no Spānijas. Pašreizējā Tavorisa Klauda cīņu bilance ir 24(19 KO)-2(1 KO).

Video galerija

MICHAEL MOORER- 50!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­