Pagājušo divu nedēļu laikā Latvijā notika uzreiz divi starptautiski junioru (1999-2000 g. dz.) turnīri, kuros guva panākumus Fighter Elvis Promotion biedrības jaunais bokseris, 15-gadīgais Iļja Smoļins.

30. un 31. maijā, Ozolniekos, notika 1. "Ozolnieku Kausa izcīņa", kura pulcēja jaunos sportistus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas. Iļja Smoļins startējot svarā līdz 64 kg izcīnīja divas uzvaras un kļuva par turnīra uzvarētāju. Pusfinālā, ar rezultātu 2:1, Iļja uzveica Viļu Kibertu no Lietuvas pilsētas Telšiem. Lietuvietis katru raundu uzsāka ar spraigiem uzbrukumiem, bet ilgāk par 30 sekundēm tie neturpinājās, un visu trīs raundu izskaņas pārliecinoši piederēja Smoļinam. Finālā Iļja tikās ar savu vienaudzi no Ventspils, Robertu Rožkalnu. Savā turnīra pirmajā cīņā Rožkalns nokautēja pretinieku jau pirmajās 20 sekundēs un izskatījās noskaņojies uz tikpat pārliecinošu uzvaru arī finālā. Tomēr Iļjas spēcīgais sitiens pa aknu, pirmajā raundā (nokdauns!), manāmi atdzesēja ventspilnieku. Otrajā raundā, ar kombināciju "kreisais ķermenī/labais galvā", Iļja atkal satricina Rožkalnu. Ringa tiesnesis atklāj nokdaunu, bet Roberta sekundants izmet dvieli. Uzvara!

5. un 6. jūnijā, Jūrmalā, notika kārtējā ikgadējā "Jāņa Roviča Kausa izcīņa". Šoreiz bez bokseriem no Baltijas valstīm, turnīrā piedalījās arī sportisti no Baltkrievijas. Pirmajā cīņā Smoļins gūst pārliecinošu uzvaru, ar rezultātu 3:0, pār baltkrievu Andreju Tkačenko. Finālcīņā Iļjam pretī stājās Valentins Kotosovs no Jelgavas. Kotosovs uzsāk cīņu agresīvi un pārņem iniciatīvu pirmajā raundā, taču vēlāk sāk pagurt un atdot savas pozīcijas. Tomēr, Iļja Smoļins nespēja ievirzīt cīņas gaitu sev vajadzīgajā gūltnē, praktiski visa divcīņa pagāja haotiskā sitienu apmaiņā. Kaut gan, cīņas izskaņā, Iļja izskatījās mazāk noguris un nepārtraukti uzbruka, tomēr sānu tiesneši saskaitīja 2:1 par labu jelgavniekam. Šoreiz sudrabs!

Video galerija

Tributo a Éder Jofre

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­