Džo Ganss kāpa ringā vairāk, kā 100 gadus atpakaļ. Viņš cīnījās vieglajā svarā. Neskatoties uz to, ka kopš tā laikā šajā svara kategorijā bijuši vairāki izcili čempioni, tomēr Vecais Meistars tiek uzskatīts par visu laiku izcilāko vieglā svara bokseri.

Džozefs Gants piedzima 1874. gada 25. novembrī Baltimorā, Merilendas štatā, ASV. Kad par Ganta uzvarām sāka rakstīt presē, reiz kāds sporta reportieris pieļāva rakstisku kļūdu un uzdrukāja Ganta vārdu, kā "Džo Ganss". Kopš tā laika un līdz šodienai izcilo bokseri sauc tieši tā. Pirmo reizi par absolūto čempionu vieglajā (61.2 kg) svarā Ganss kļuva 1902. gadā, pirmajā raundā nokautējot un revanšējoties par iepriekš piedzīvoto zaudējumu Frenkam Ernam. Pavisam Džo izdevās nosargāt savu titulu 14 reizes sešu gadu laikā, kas ir tiešām izcils rādītājs, ja ņem vērā, ka tajos laikos Ganss aizvadīja vēl arī daudzas netitulcīņas. 1908. gadā Ganss zaudē savu jostu dāņu izcelsmes amerikānim Batlingam Nelsonam, ar nokautu 17. raundā. Divus mēnešus vēlāk notiek abu revanša cīņa un Ganss atkārtoti piedzīvo zaudējumu, šoreiz 21. raundā. Savu karjēru Džo Ganss nobeidza 1909. gadā ar cīņu bilanci 145(100 KO)-10(5 KO)-15.

Tā laika bokseri un sporta kritiķi dēvēja Džo Gansu par nesalīdzināmu visos aspektos. Viņu uzskatīja par unikālu dēļ viņa fiziskajām īpašībām, kā arī par ārkārtīgi gudru un meistarīgu bokseri. Un tiešām, ja palūkojamies Gansa cīņu video ierakstos, varam saskatīt milzīgu atšķirību starp Džo smalki pārdomātajām darbībām ringā un viņa tā laika sāncenšiem, kuri atdeva priekšroku rupjaj sitienu apmaiņai un totālam boksam. Prestižais žurnāls Ring Magazin ir nosaucis Džo Gansu par visu laiku izcilāko vieglā svara bokseri. Diemžēl, 1910. gadā, tikai 35 gadus vecs, Džo nomira no tuberkolozes. Šī gada 25. novembrī Vecajam Meistaram, kā Gansu iesauca ringā, paliktu 140 gadi!

 

Vēl šajā dienā dzimuši:

 

1965. gadā Laredo, Teksasas štatā, ASV, dzimis IBF versijas pasaules čempions vieglākajā (53.5 kg) svarā Orlando Kanicaless. Savu čempiona jostu Orlando ieguva 1988. gadā Atlantiksītijā, 15. raundā ar tehnisko nokautu uzveicot Kelvinu Sībruksu. Vēlāk, sešu gadu laikā, Kanicaless nosargāja savu titulu 15 reizes, pirms to vakantēt. 1995-jā Orlando izsauc uz cīņu WBA pirmā pusvieglā (55.3 kg) svara čempionu, slaveno puertorikāni Vilfredo Vaskesu, bet piekāpjās sīvā 12 raundu cīņā. Kanicaless aizvada vēl vairums cīņu līdz pat 1999. gadam, kad nobeidz savu karjēru ar 50(37 KO)-5-1 cīņu bilanci. Šodien Orlando Kanicaless un viņa vecākais brālis Gabriels (arī pasaules čempions) ir dzimtās Laredo pilsētas goda pilsoņi, viņu vārdā ir nosaukts vietējais boksa klubs. 25. novembrī Orlando nosvinēja savu 49. Dzimšanas dienu!

Divu svaru pasaules čempions Bruno Žirārs dzimis 1970. gadā Bluā, Francijā. Žirārs nekad nav bijis nokautētājs, bet viņam piemita liela izturība un viņš bija ļoti neērts oponents saviem pretiniekiem. Pirmo reizi par WBA versijas pasaules kroni supervidējā (76.2 kg) svarā Žirārs cīnījās 1999. gadā Štatos. Viņa cīņa pret amerikāni Baironu Mitčelu beidzās neizšķirti. Pāc pieciem mēnešiem, nu jau Francijā, Bruno uzvar Mitčelu pēc punktiem un atņem tam jostu. Vēlāk Žirārs titulu vakantē lai 2001. gadā izcīnītu pussmagā (79.4 kg) svara WBA jostu. Aizstāvot titulu divas reizes, Bruno zaudē to alžīriešu izcelsmes francūzim Mehdi Sanunam, 2003. gadā. Tādā veidā Žirārs arī nobeidz savu karjēru ar 42(7 KO)-4(1 KO)-2 cīņu bilanci. Šogad Bruno Žirāram palika 44 gadi!

Video galerija

Tributo a Éder Jofre

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­