Lielākajai daļai cilvēku Brazīlija asociējās ar trim lietām- karnevālu, sambu un futbolu. Bet no šīs valsts ir nākuši arī daži pirmklasīgi bokseri. Viens no viņiem 26. martā svin savu Jubileju. Ederu Žofre uzskata par vienu no izcilākajiem čempioniem vieglākajā svarā.

Eders Cumbano Žofre dzimis 1936. gada 26. martā Sanpaulu. Viņa tēvam Aristidesam piederēja boksa zāle, kura arī bija galvenais ģimenes ienākuma avots. Tieši tāpēc Edera nākotnes nodarbošanās un karjera tika lemta viņam jau no autiņiem. Šajā boksa zālē nākotnes čempions pavadīja lielāko daļu savas bērnības, spoguļa priekšā atdarinot slavenu čempionu kustības un sitienu kombinācijas, kuras bija noklausījies no cīņu reportāžām pa radio, televīzijas tolaik vēl nebija. Visas karjeras gaitā Ederu trenēja viņa tēvs.

Pirmo cīņu Eders aizvadīja 9 gadu vecumā pret savu brālēnu un uzvarēja pēc punktiem. 1956. gadā Žofre pārstāv Brazīliju Olimpiskajās Spēlēs Melburnā, kur vieglākajā (54 kg) svarā aizkļūst līdz ceturdaļfinālam. 1957. gada martā Žofre debitē profesionālajā ringā. Pirmo reizi par pasaules čempionu Eders kļūst 1960-jā, Losandželosā sestajā raundā nokautējot meksikāni Eloju Sančesu un izcīnot jostu, toreiz prestižajā, NBA (National Boxing Association) versijā. Aizstāvot savu titulu divas reizes Žofre atkal dodas uz Kaliforniju cīnīties par absolūtā čempiona kroni vieglākajā (53.5 kg) svarā. Ar tehnisko nokautu 10-jā raundā uzveicot meksikāni Ermanu Markesu, Eders izcīna titulu, kurš pavisam drīz tiek pārdēvēts par, šodien labi pazīstamo, WBA versiju. 1963. gada aprīlī Žofre dodas uz Japānu lai apvienotu savu jostu ar WBC versijas jostu. Bez grūtībām nokautējot trešajā raundā Kacutoši Aoki, Eders atņem tam titulu. Pēc diviem gadiem un vairākām veiksmīgām titulcīņām, Eders atgriežas Uzlecošās Saules Zemē lai cīnītos pret jauno japāņu zvaigzni, Masahiko Haradu. Japānis ir fiziski spēcīgs un septiņus gadus jaunāks. Saspringtā 15-raundu cīņā, tiesnešu domām daloties, uzvaru piespriež Haradam.

30-gadīgajam Ederam kļūst arvien sarežģītāk saglabāt savas kategorijas svaru, bet tomēr pēc gada viņš atgriežas Tokijā lai aizvadītu revanša cīņu pret Haradu. Viņu atkārtotā cīņa atkal izvēršas ļoti smaga, un atkal roku paceļ japānim. Nākamo trīs gadu laikā Eders aizvada cīņas tikai Brazīlijā un par viņu jau sāk aizmirst boksa reportieri Savienotajās Valstīs un Eiropā. Tomēr, 1973. gadā, rodas vēl viena iespēja cīnīties par čempiona jostu, pietam WBC versijas čempions pusvieglajā (57 kg) svarā, kubiešu izcelsmes spānis, Hosē Legra, piekrīt aizvadīt šo spēkošanos Brazīlijā. Abu bokseru cīņa izvēršas ļoti saspringta. 37-gadīgais Žofre uzbrūk un nepārtraukti cenšas saasināt cīņas gaitu. Trešajā raundā viņš nonāk nokdaunā, bet tas Ederu neaptur. Cīņas nobeiguma stadijā Žofre demonstrē brīnišķīgu aizsardzību, liekot Legras sitieniem aizsvilpt pa gaisu. Divi no trim sānu tiesnešiem atdod virsroku Žofre un viņš kārtējo reizi kļūst par čempionu!

Savu jauno jostu Eders aizstāvēja tikai vienu reizi. Piecus mēnešus pēc tās iegūšanas viņš ceturtajā raundā nokautē leģendāro Visenti Saldivaru, ar ko pieliek punktu meksikāņa karjerai. 1974. gadā WBC atņem Žofre jostu par atteikšanos no cīņas pret oficiālo pretendentu, venecuēlieti Alfredo Markano. Aizvadot vēl dažas beztitula cīņas, Eders nobeidz karjeru 40 gadu vecumā ar cīņu bilanci 72(50 KO)-2-4.

Pēc savas karjeras nobeigšanas Žofre kļūst par treneri. Ringā nopelnīto naudu viņš iegulda biznesā, kurš izrādās veiksmīgs, un šodien Eders ir lielveikalu tīkla īpašnieks. Pateicoties savām uzvarām ringā Žofre iemantoja popularitāti un brazīliešu mīlestību, astoņdesmito gadu beigās un deviņdesmito sākumā viņš tiek ievēlēts valsts Kongresā. Ringā Eders Žofre bija izcils taktiķis, ar nokautējošiem sitieniem abās rokās un perfektu aizsardzību. Būdams izturīgs un spēcīgi sitošs, viņš sagrāva stereotipu par veģetāriešiem, kuriem trūkst spēka. Visu savu sporta gaitu laikā Eders bija veģetārietis. Šī gada 26. martā izcilais brazīliešu bokseris Eders Žofre svin savu lielo Jubileju- 80 gadus!

 

Vēl šodien savas Dzimšanas dienas svin:

 

45 gadi paliek kolumbiešu eksčempionam visvieglākajā (50.8 kg) svarā, IBF versijā, Irenem Pačeko. Kolumbietis izcīnija savu titulu 1999. gadā un piecu ar pusi gadu laikā nosargāja to sešas reizes. 2004-tā gada decembrī Pačeko zaudē savu jostu armēnim Vikam Darčnjanam, ar tehnisko nokautu 11-jā raundā.

Savu 40. Jubileju svin pirmais un vienīgais Haiti pārstāvošais pasaules čempions profesionāļiem, Žoakims Alsins. WBA jostu pirmajā vidējā (69.9 kg) svarā Alsins ieguva 2007. gadā, pēc punktiem pieveicot, līdz tam brīdim nepārspēto amerikāni, Trevisu Simsu. Nosargāt savu titulu Žoakimam izdevās tikai vienu reizi.

Video galerija

MICHAEL MOORER- 50!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­