Sestdien, 9. maijā, Frankfurtē, notika cīņa par vakanto WBA versijas pasaules čempiona titulu supervidējā (76.2 kg) svarā. 36-gadīgais Felikss Šturms varēja kļūt par pirmo vācieti, kuram būtu izdevies čempiona titulu izcīnīt piecas reizes, bet diemžēl šo panākumu sasniegt viņam liedza mazāk pieredzējušais un titulcīņām nerūdītais, 27-gadīgais Fjodors Čudinovs no Krievijas.

Abi pretinieki cīņu uzsāka apmainoties spēcīgiem sitieniem vidējā distancē, kas, jāsaka, ir neraksturīgi Šturmam, kurš vienmēr ir bijis tehnisks bokseris un centies savus oponentus apspēlēt. Pirmie seši raundi tika aizvadīti augstā tempā un likās, ka vācietis ir aktīvāks un precīzāks. Sākoties otrajai cīņas daļai Šturms sāk savas pozīcijas atdot, savukārt Čudinovs joprojām saglabā augstu tempu un ļoti bieži un viegli izmet jūtamus sānsitienus eksčempiona galvā. Iespējams, ka šajā brīdī lika sevi sajust vecuma un aizvadīto cīņu skaita starpība. Otro cīņas daļu pilnībā kontrolēja krievs. Kaut gan, beidzamajā raundā Felikss vēl mēģināja pārņemt iniciatīvu, tomēr bija redzams, ka bijušais vairākkārtējais čempions ir stipri paguris.

Tiesnešu lēmums bija strīdīgs, divi soģi saskaitīja 116:112 (viens par labu Šturmam, otrs Čudinovam), bet trešais sānu tiesnesis pārliecinoši atdeva priekšroku krievam- 118:110. Tagadējā Feliksa Šturma cīņu bilance ir 39(18 KO)-5(1 KO)-3, un izskatās, ka Feliksam ir pienācis īstais laiks apdomāt savas karjēras nobeigumu. Bet mēs apsveicam jauno čempionu Fjodoru Čudinovu, kurš ir kļuvis par otro krievu, kuram ir izdevies izcīnīt pasaules čempiona jostu supervidējā svara kategorijā (pirmais, 2008. gadā, bija Deniss Inkins). Fjodora jaunā cīņu bilance ir 13(10 KO)-0. Tikai nav skaidrs, ko vēlējās pateikt Čudinova menedžeris Vladimirs Hrjunovs, pēc cīņas uzliekot uz boksera pleciem PSRS karogu!?

Hjūstonā, Teksasas štatā, kārtējo skaisto uzvaru izcīnīja slavenais meksikānis, 24-gadīgais Sauls "Kanēlis" Alvaress. Desmit raundu reitinga cīņā viņa pretinieks bija bīstamais nokautētājs, 31-gadīgais amerikānis Džeimss Kērklends. No paša pirmā gonga amerikānis piespieda Alvaresu pie trosēm un sāka apbērt ar sitienu krusu. Nogaidot pirmo uzbrukumu brāzmu, Alvaress pats atspieda Kērklendu pie trosēm un ar precīzu labo taisno nogādāja to uz ringa dēļiem. Pašā pirmā raunda izskaņā likās, ka amerikānis atkal ir tuvu nokdaunam, bet atskanēja gongs un raunds beidzās.

Otrais raunds līdzinājās pirmajam, bokseri apmainījās spēcīgiem sitieniem, pārsvarā ringa centrā. Trešais īpaši neatšķīrās no pirmajiem diviem, kad raunda otrajā minūtē Alveress ar spēcīgu labo aperkotu sagaida Kērklendu un tas sabrūk. Pēc nokdauna atskaites amerikānis atsāk cīņu, bet manāmi grīļojās. Vienā no epizodēm, kad Kērklends ir pie ringa trosēm un mēģina izsist kreiso āķi, Kanelo viņu apsteidz un ar milzīgu atvēzienu raida labo sānsitienu, tieša pretinieka zodā. Kērklends krītot apgriežas par 180 grādiem! Nokauts!

Mēs gaidīsim jaunas aizraujošas cīņas Kanelo Alvaresa izpildījumā, meksikāņa tagadējā cīņu bilance izskatās šādi- 45(32 KO)-1-1. Savukārt, Džeimss Kērklends cieš savu otro zaudējumu ar nokautu, viņam tagad 32(28 KO)-2(2 KO).

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­