No 29. novembra līdz 8. decembrim Armēnijas galvaspilsētā Erevānā norisinājās 17. Jauniešu (līdz 18 g.v.) Pasaules Čempionāts Boksā. Sacīkstēs piedalījās 386 jaunie bokseri no 68 pasaules valstīm. Skatieties, kas ieguva medaļas un lasiet nelielus komentārus par aizvadītajām cīņām.

visvieglākais svars (49 kg)

1. LU Bins (Kīna)

2. Muroddžons AHMADALIJEVS (Uzbekistāna)

3. Lalita POLIPALLI (Indija)

3. Džeids BORNEA (Filipīnas)

Kā jau ir ievērots pēdējos gados, ceļot boksa popularitāti Ķīnā, ļoti lojāli pret šīs valsts bokseriem ir kļuvuši AIBA tiesneši. Neapstrīdami, ķīnietis Lu ir ļoti pieredzējis un labs bokseris, bet tomēr finālcīņā pret uzbeku Ahmadalijevu viņš neizskatījās pārāks.

vieglākais svars (52 kg)

1. Olivers SIMPSONS (Anglija)

2. Heibjers SINTRONS (Puertoriko)

3. Kurts VOKERS (Īrija)

3. Horhe KORDERO (Kuba)

Londonas Olimpisko Spēļu vicečempions, 17-gadīgais puertorikānis Sintrons, tika uzskatīts par pārliecinošu favorītu šajā čempionātā, ko arī pierādija no cīņas uz cīņu. Bet finālā anglis Simpsons nodemonstrēja milzīgu raksturu un gribu, un burtiski izrāva puertorikānim uzvaru beidzamajās 3 minūtēs.

pusvieglais svars (56 kg)

1. Aleksejss GIBERTS (Kuba)

2. Magomedrašids DŽABRAILOVS (Krievija)

3. Fredijs ORTIZS (Puertoriko)

3. Omars ELHAGS (Vācija)

Kubietis Giberts pārliecinoši aizvadīja visu čempionātu un pat tas, ka viņa pretinieks finālā degestānietis Džabrailovs, bija aizvadījis par vienu cīņu mazāk un tāpēc bija svaigāks, netraucēja viņam gūt acīmredzamu uzvaru.

vieglais svars (60 kg)

1. Huseins BAISANGUROVS (Krievija)

2. Rauls KURIELS (Meksika)

3. Sofians UMIJA (Francija)

3. Luiss TORESS (Venecuela)

Krievijas bokseris Baisangurovs pārliecinoši uzsāka čempionātu uzvarot savus pretiniekus pirmajās kārtās, bet jau pusfinālā jutās jaunā čečēņa nogurums. Finālā Huseins atklāti zaudē cīņas nobeigumu meksikānim Kurielam, bet uzvaru atdod tomēr viņam. Jāsaka, ka Huseins ir cienīgs sava brālēna Zaurbeka Baisangurova, pašreizējā pasaules čempiona profesionāļiem, panākumu sekotājs.

pirmais pusvidējais svars (64 kg)

1. Kevins BRAUNS (Kuba)

2. Lesters MARTINEZS (Gvatemala)

3. Džošua KELLIJS (Anglija)

3. Parvizs BAGIROVS (Azerbaidžāna)

Kevins Brauns tika nosaukts par čempionāta labāko bokseri, kautgan, ne pret angli Kelliju pusfinālā, un ne pret gvatemalieti Martinezu finālā, nenodemonstrēja labāko sniegumu. Savukārt, Lesteru Martinezu droši var nosaukt par Gvatemalas izcilāko bokseri, jo nekad vēl neviens šīs valsts bokseris nav izcīnījis tik augstu sniegumu.

otrais pusvidējais svars (69 kg)

1. Akmazbeks KOSIMOVS (Uzbekistāna)

2. Artjoms SOLOVJOVS (Ukraina)

3. ČANGS Čidi (Ķīna)

3. Osmans AIDINS (Turcija)

Viennozīmīgi, uzbeks Kosimovs ir pelnijis šo titulu. Katrā no cīņām viņš izcīnīja uzvaras arvien pārliecinošāk.

vidējais svars (75 kg)

1. Aleksandrs HIŽŅAKS (Ukraina)

2. Magomeds MADIJEVS (Krievija)

3. Daulets BAIGABATOVS (Kazahstāna)

3. SANDĪPS (Indija)

Arī ukrainis Hižņaks pārliecinoši izcīna pasaules labākā vidējā svara jaunieša nosaukumu pelnīti. Kā pierādijums tam, pārleicinoša uzvara finālā pār pieredzējušo Madijevu.

pussmagais svars (81 kg)

1. Nikols ARUTJUNOVS (Armēnija)

2. Skots FORESTS (Skotija)

3. Idriss ŠAHMANOVS (Krievija)

3. Aleksandrs DOKVADZE (Gruzija)

Vienīgo zeltu mājiniekiem atnesa Arutjunovs pussmagajā svarā. Par visgrūtāko cīņu armēnim varētu nosaukt pusfinālu pret čečēni Šihmanovu.

smagais svars (91 kg)

1. Andrejs STOCKIS (Krievija)

2. Pāvels VEŽBICKIS (Polija)

3. Džejs Tapu OPETAJA (Austrālija)

3. Daniels VILJAMSS (Anglija)

Pēc daudzu ekspertu domām, tieši Stockis bija pelnījis čempionāta labākā boksera balvu. Pēc uzvarām pār pērnā gada čempionu uzbeku Šaripovu un š.g. olimpieti austrālieti Opetaju, cīņa finālā, Andrejam izskatījās, kā pastaiga parkā.

supersmagais svars (virs 91 kg)

1. Hjuijs FJŪRIJS (Anglija)

2. NARENDERS (Indija)

3. Nareks MELKONJANS (Armēnija)

3. Florians ŠULCS (Vācija)

Kā jau parasti, supersmagajā svarā bija vismazākā, kā arī vispieticīgākā konkurence. Kategorijas favorītus, krievu Ivanu Kabatovu un kubieti Jojandi Tuaraku, nekaunīgi notiesā ceturdaļfinālā pret indieti Narenderu un vācieti Šulcu attiecīgi, tādā veidā atvieglojot ceļu uz zeltu mājiniekam Melkonjanam. Bet arī šo bonusu armēņu bokseris nespēj izmantot, finālā piekāpjoties, nepārtraukti bēgošajam, anglim Fjūrijam.

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­