5. oktobrī, Oļimpijskij sporta kompleksā Maskavā, 37-gadīgais ukrainis Vladimirs Kļičko nosargāja savas trīs pasaules čempiona jostas supersmagajā svarā, WBA Super, IBF un WBO versijās, pārliecinoši un "bez jautājumiem" uzveicot 34-gadīgo krievu Aleksandru Povetkinu.

Neapgalvošu, ka Kļičko bija ļoti labs, Vladimirs vienkārši darīja to, ko dara parasti- "izmeta" taisnos sitienus, lauzās un grūstijās tūvcīņā. Neko jaunu neparādīja arī Povetkins- kā parasti, nogura jau trešajā raundā, bija saspringts, vienveidīgs un nestabils. Diemžēl jāatzīmē, ka bokss smagajā svarā strauji un mērķtiecīgi regresē, pietiekami ir atcerēties čempionus 25 gadus atpakaļ, Taisonu, Holifīldu, Bouvu, Lūisu, varam atgriesties vēl senāk, 35-40 gadus- Ali, Formens, Holmss... Atminoties šos bokserus, nav sarežģīti saprast, ka šodienas "līderi" diezin vai kļūtu par čempioniem toreiz!

Otrajā raundā Saša izskatās labi, bet 20 sekundes līdz gongam nokļūst nokdaunā pēs kreisā āķa pa deniņiem, raunds neizšķirts! Tad viss aizrit pēc Kļičko scenārija, Povetkins ir pārāk saspringts lai mainīt cīņas gaitu. Septītajā raundā ukrainis trīs reizes sūta krievu nokdaunā, pietam tīri sitieni saskatāmi nebija, Vladimirs drīzāk grūstija un bakstīja Aleksandru. Trešais nokdauns bija pa visam strīdīgs, tāpēc ringa tiesnesis arī ļāva cīņu turpināt. Visu beigu daļu pārliecinoši, bet bez manāma pārsvara noteikumus diktēja Kļičko. 11-jā raundā Vladimiram tiek atņemts punkts par atkārtotu pretinieka noliekšanu klinčā, bet tas vairs nekādi nespēja negatīvi iespaidot Kļičko sniegumu. Visi trīs sānu tiesneši atdeva uzvaru ukrainim ar 15! punktu pārsvaru- 119:104!

Kļičko šī bija 15-tā pēc kārtas titula nosargāšana, viņa bilance tagad ir 61(51 KO)-3(3 KO). Savukārt Povetkins piedzīvoja savu pirmo sakāvi profesionālajā ringā, viņam 26(18 KO)-1. Bez šaubām, Saša bija augstākā mēroga bokseris amatieru ringā, bet par īstu profesionālo bokseri viņam tā arī nav izdevies kļūt, un izskatās, ka vairs neizdosies!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­