Šo sestdien, 15. novembrī, Vācijas pilsētā Hamburgā notiks cīņa par absolutā pasaules čempiona titulu supersmagajā (virs 90.7 kg) svarā. Tagadējais WBA, IBF un WBO jostu īpašnieks, 38-gadīgais ukrainis Vladimirs Kļičko, centīsies nosargāt savus titulus pret Eiropas eksčempionu, 33-gadīgo Kubratu Puļevu no Bulgārijas.

Šī cīņa bija ieplānota vēl septembrī, bet toreiz Kļičko, it kā, treniņā bija izmežģījis kāju, tāpēc tikšanās tika pārcelta uz novembri. Personiski mani māc šaubas par šīs traumas esamību, bet tas ir tikai mans subjektīvais viedoklis. Protams, Kļičko ir arī šīs cīņas organizātors un tas cilvēks, kurš izmaksās Puļevam honorāru, tāpēc, kā saka, "Kas maksā, tas arī pasūta muziku..." Esmu pārliecināts, ka šis divu mēnešu pārtraukums bija Kļičko komandas iepriekš izplānotā taktika, lai, tādā veidā, izsist Puļevu no ritma un izbojātu viņa sagatavošanās procesu. Un tas ir arī saprotams. Kubrats kļūs par pirmo nopietno Vladimira pretinieku kopš 2011. gada jūlija cīņas pret Deividu Heju. Toreiz pēc astotā raunda, būdams vadībā pēc punktiem, anglis pārstāja jebkādas darbības ringā, pilnīgi atdodot iniciatīvu. Pēc tam, kā mēs atceramies, Deivids visu vainu novēla uz salauzto kājas pirkstu, kurš neciešami sāka sāpēt. Interesanti, ka līdz astotajam raundam Hejs šīs sāpes nejuta. Bet tas jau atkal ir tikai tīri mans novērojums.

Puļevs ir fiziski spēcīgs, gandrīz neatpaliek gabarītos no Kļičko (augums: Kļičko- 198 cm, Puļevs- 193 cm, svars, praktiski, vienāds), bija titulēts amatieru ringā, 2008. gada Eiropas čempions. Atšķirībā no Aleksandra Povetkina ļoti veiksmīgi asimilējās profesionālajā boksā, un pats galvenais faktors, bulgāram ir cīnītāja raksturs un gars, bet no šādiem pretiniekiem, kā rāda prakse, Volodja cenšās izvairīties. Bet katrā ziņā, šīs situācijas visus zemūdens akmeņus mēs, protams, prognozēt nevaram!

PROGNOZE: Ja Puļevs nav "pārdedzis" šajā divu mēnešu neieplānotajā starplaikā un kāps ringā pareizi psiholoģiski noskaņojies, tad, uzskatu, ka viņam ir lielas izredzes uzvarēt šo cīņu. Bulgārs boksē tieši tā, kā tas nepatīk Kļičko- nepārtraukti uzbrūk un spēcīgi sit, turklāt, ir arī diezgan ātrs. Ja pretendents būs spējīgs ringā diktēt savu boksu, domāju, viņš var nokautēt čempionu. Viss ir atkarīgs no manis jau pieminētajiem "zemūdens akmeņiem", kuri, diemžēl, bieži liek sevi manīt šodienas profesionālajā boksā. Ja cīņa aizritēs visus divpadsmit raundus, diezin vai tiks pacelta bulgāra roka, tāpēc es liktu 60/40 uz Kļičko!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­