Pagājušajā sestdienā, 5. jūlijā, Majoru sporta laukumā Jūrmalā, pirmo reizi Latvijas boksa vēsturē notika komandu cīņa starp mūsu valsts un Maskavas izlasēm. Šī paša turnīra ietvaros tika iekļauta arī viena profesionālā reitinga cīņa pirmajā vieglajā svarā.

Pusvieglais svars (56 kg). Dmitrijs Gutmans (Latvija BK Sidneja 2000)-Zoriks Stepanjans (Maskava)

Pirmajā šī komandu dueļa cīņā, rīdzinieks Dmitrijs Gutmans pārņēma iniciatīvu jau no paša sākuma. Gutmans ir četrus gadus vecāks par savu pretinieku Zoriku Stapanjanu, kuram pavisam drīz paliks tikai 19 gadi, un šī pieredze lika sevi manīt. Dmitrijs nepārtraukti uzbruka un piespieda maskavieti pie trosēm. Trešajā raundā Zoriks kļuva agresīvāks un iesaistījās sitienu apmaiņā, bet acīmredzot, Gutmana presings un pārākums fiziskajā spēkā izdarīja savu lietu. Ar vienbalsīgu tiesnešu lēmumu, ar rezultātu 30:28, 30:27 un 29:28, uzvaru guva Dmitrijs Gutmans. Rezultāts atklāts, 1:0 mājinieku labā!

Vieglais svars (60 kg). Artjoms Ramlavs (Latvija, BK Sidneja 2000)-Iļja Bļiņņikovs (Maskava)

Arī vieglsvaru sacensībā scenārijs bija līdzīgs. Maskavietis Bļiņņikovs bija augumā garāks par mūsu Ramlavu, kā arī pieredzes viņam netrūka. Iļja turēja Artjomu distancē un izsitot savas sērijas nepārtraukti novirzījās no pretinieka sitienu amplitūdas, tādā veidā neļaujot rīdziniekam sevi aizsniegt. Otrajā raundā Ramlavs paaugstināja tempu un sāka trāpīt, turklāt, Bļiņņikovam tika atņemts punkts par atkārtotiem sitieniem pēc tiesneša komandas. Pārliecinošs raunds Ramlavam! Trešajā maskavietis, acīmredzot, sāka pagurt, arvien biežāk censdamies noturēt pretinieku klinčā. Gala rezultāts 30:27, 30:27, 30:26, vēl viena pārliecinoša uzvara rīdzinieka kontā! Kopējais rezultāts kļūst 2:0!

Pirmais pusvidējais svars (64 kg). Artūrs Ahmetovs (Latvija, BK Sidneja 2000)-Maksims Akopovs (Maskava)

Rīdzinieks Artūrs Ahmetovs uzsāka cīņu agresīvi, uzreiz pārejot uzbrukumā. Viņa pretinieks Maksims Akopovs, kautgan, lielāko daļu sitienu uztvēra savā aizsardzībā, tomēr gandrīz visu pirmo raundu aizvadīja piespiests pie ringa trosēm. Otrajā raundā maskavietis sāka sagaidīt mūsu bokseri, viņa sitieni bija "šaurāki" un viņš zibenīgi darbojās pretuzbrukumos. Trešajā raundā, iespējams, lika sevi manīt nepietiekamā Artūra aklimatizācija pec atgriešanās no Amērikas, kur viņš aizvadīja vairāk, kā divus mēnešus un atgriezās, burtiski, dažas dienas pirms šīs tikšanās. Ahmetovs turpināja uzbrukt, bet piekāpās savam pretiniekam gan ātrumā, gan precizitātē. Tiesnešu lēmums atkal vienbalsīgs- 30:29, 29:28, 29:28, tikai šoreiz par labu maskavietim- Maksimam Akopovam! Rezultāts kļūst 2:1!

Vidējais svars (75 kg). Vladislavs Jaškuls (Latvija, BK Leģenda)-Iļja Matvejevs (Maskava)

Vidējā svara bokseru cīņa uzsākās diezgan haotiski, laikam dēļ pirmscīņas uztraukuma!? Abi pretinieki pārvietojās pārāk saspringti un pēc kārtas apbēra viens otru sitieniem, dažreiz precīziem, dažreiz nē. Otrajā raundā rīdzinieks Jaškuls pārņēma kontroli un sāka apšaudīt maskavieti distancē, izmantojot savu roku garumu. Trešajā Matvejevs kāpina tempu un iet uz visu banku. Visu raundu maskavietis nepārtraukti uzbrūk, ir precīzāks vidējā distancē un liek rīdziniekam nogurt. Liekas, ka šajā cīņā abi bokseri ir pelnījuši neizšķirtu, bet... Tiesnešu domas dalās, viens atdod neizšķirtu- 29:29, otrs un trešais, attiecīgi, 30:27 un 29:28, abi par labu Vladislavam Jaškulam. Rezultāts kļūst 3:1!

Smagais svars (91 kg). Raitis Sinkēvičs (Latvija, BK Madara)-Iļja Fiļipovs (Maskava)

Šajā cīņā tikās divi pilnīgi dažadu stilu bokseri. Nepārtraukti uzbrūkošais tūvcīņas piekritējs Sinkēvičs un "spēlmanis" Fiļipovs. Maskavietis visu laiku boksē ar nolaistām rokām, it kā atdodot iniciatīvu latvietim, bet pats izgāž pretinieku un ir precīzs pretuzbrukumos. Pirmais raunds pieder Fiļipovam! Otrajā raundā scenārijs nemainās, tikai tagad Sinkēvičs kļūst aktīvāks tuvumā, bet Fiļipovs kavējās pie trosēm. Trešajā Raitis nemazina savu presingu, bet Iļja sāk izdarīt sitienus arvien retāk, liekas, viņš ir paguris. Pēc cīņas maskavietis izskaidroja savu nogurumu ar pārāk saspringto sacensību grafiku. Uzvara Raitim Sinkēvičam- 29:29, 30:27, 30:27. Kopējais rezultāts kļūst 4:1, kas nodrošina uzvaru Latvijai!

Smagais svars (91 kg). Nikolajs Grišuņins (Latvija, BK AliRoy)-Dmitrijs Zaicevs (Maskava)

Šī bija abu komandu pieredzējušāko dalībnieku cīņa. Pretinieki uzsāk bez steigas, izlūkojot. Pirmais raunds ir līdzīgs, tomēr aktīvāks ir Grišuņins. Otrajā Zaicevs kāpina tempu, iespējams, viņš ir nedaudz precīzāks, tomēr kopumā cīņas kopskats nemainās. Trešajā raundā cīņas gaita vēl vairāk saasinās, raunda vidū daži veiksmīgi uzbrukumi izdodās maskavietim, tomēr tā izskaņā Nikolajs trāpa spēcīgu kreiso taisno, turpinot sitienu sēriju pie trosēm, un gandrīz sūtot savu pretinieku nokdaunā! Nikolajs Grišuņins uzvar cīņas izskaņā un gūst vēl vienu vienbalsīgu uzvaru- 30:29, 30:28, 30:27! Gala rezultāts kļūst 5:1 Latvijas izlases labā!

Profesionālā cīņa pirmajā vieglajā svarā (59 kg). Vagrams "Karalis" Vardanjans (Latvija)-Antons "Androids" Bekišs (Baltkrievija)

Cīņa uzsākās aktīvi, bet pirmā raunda izskaņā, kādam no bokseriem priekšroku atdot ir sarežģīti. Otrajā un trešajā raundos Bekišs kļūst aktīvāks, viņa sitieni nevienmēr sasniedz mērķi, tomēr viņš izdara tos biežāk un vieglāk. Savukārt, Vardanjans bieži aizstāvās uz vietas un cenšās aizsniegt savu pretinieku ar vienu spēcīgu sitienu. Ceturtajā un piektajā raundos Vardanjans kļūst agresīvāks. Arī viņš nevienmēr ir precīzs, lai gan pāris reižu Bekišs ir tuvu nokdaunam. Beidzamajā, 6-jā raundā, abi pretinieki iesaistās atklātā sitienu apmaiņā. Abiem asiņo sejas, Vardanjanam deguns, Bekišam ir brūce uz kreisā vaiga kaula. Vagramam vairākas reizes izkrīt kape, par ko viņš saņem brīdinājumu no ringa tiesneša. Līdzīgā spēkošanās nonāk līdz beigu gongam! Tiesnešu lēmumi dalās. Viens atdod uzvaru Vardanjanam- 57:55, otrs par uzvarētāju nosauc Bekišu- 59:58, trešais tiesnesis tiesā neizšķirti- 58:58. Neizšķirts! Vagrama Vardanjana bilancē šī ir pirmā cīņa, kurā viņš neuzvar, viņam tagad 9(5 KO)-0-1. Savukārt, Antonam Bekišam šis arī ir pirmais neizšķirts, viņam 5(4 KO)-11(2 KO)-1.

Video galerija

THE TRIBUTE TO MIGUEL COTTO

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­