Naktī uz 8. jūniju Ņujorkas Medisonskvergardenā notika cīņa par WBC versijas čempiona titulu vidējā (72.6 kg) svarā. Par bukmeikeru favorītu tika uzskatīts čempions, argentīnietis Serhio Martiness, un to, ka cīņa nobeigsies tā, kā nobeidzās, paredzēt varēja tikai retais. Tomēr pretendents uz titulu, 4-kārtējais pasaules eksčempions, Migels Kotto no Puertoriko, lieku reizi pierādīja, ka ir dzimis kareivis un ka bokss ir ļoti neprognozējams.

Cīņa varēja pabeigties tā arī lāgā neiesākusies, tāds bija pirmais raunds, kurā Kotto, ar kreiso āķi, trīs reizes sūtija Martinesu nokdaunā. Puertorikānis izkliedēja stereotipu, ka kreiļi ir jāsit ar labo roku, kā uzskata vairums treneru un pašu bokseru. Kreili vajag sist tieši ar kreiso! Brīnums, ka pēc trešās nokdauna atskaites ringa tiesnesis neapturēja cīņu, kā arī Martiness, kurš brīnumainā kārtā noturējās līdz gongam. Otrajā raundā Martiness vēl nebija pilnībā atguvies, tādēļ arī raundu zaudēja. Sākot no trešā raunda čempionam palēnām izdodās ievirzīt cīņu sev vēlamajā plaknē. Nākamajos četros raundos čempions daudz pārvietojās, "izrausta" pretinieku un pretuzbrukumos izdara asus un precīzus ordinaros vai dubūltsitienus. 8-jā, Kotto atgūst sākuma agresiju un 9-tā raunda izskaņā, atkal ar kreiso roku, sūta Martinesu uz ringa dēļiem- ceturtais nodauns! Apspriežoties stūrī, Martinesa sekundants nolemj cīņu pārtraukt!

Nevar viennozīmīgi apgalvot, ka šodien Martiness bija sliktāks. Iespējams argentīnietis plānoja nogurdināt, bet pēc tam nokautēt Kotto. Līdz cīņai Serhio apgalvoja, ka nokautēs Migelu devītajā raundā, bet realitātē pats izstājās pēc devītā. Bet jebkurā gadījumā spīdošu sniegumu nodemonstrēja Kotto! Kā vienmēr, viņš bija agresīvs un neatlaidīgs, un šis kreisais āķis nebija netīšs, Migels ar savu treneri, slaveno Frediju Rouču, to gatavoja speciāli Martinesam! Tādā veidā Migels Kotto kļuva par pasaules čempionu jau piekto reizi, ceturtajā svara kategorijā, viņa cīņu bilance pašreiz izskatās šādi- 39(32 KO)-4(2 KO). Savukārt, Serhio Martiness jau otro reizi šķirās no savas jostas, viņa jaunā bilance ir 51(28 KO)-3(2 KO)-2.

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­