Naktī uz 9. novembri, Atlantiksitijā, notika titulus apvienojošā cīņa pussmagajā (79.4 kg) svarā. Pārliecinošu uzvaru pēc punktiem un absolūtā pasaules čempiona titulu guva 31-gadīgais krievs Sergejs Kovaļevs.

Šīs tikšanās aptuvenais scenārijs visiem bija zināms. Bija skaidrs, ka Kovaļevs dosies uzbrukumā un centīsies Hopkinsu salauzt, bet pats leģendārais Bernards pārvietosies un liks lietā savas viltības. Skaidrs, ka jaunība, spēks un ātrums būs krieva sabiedrotie, bet visi, kas šo cīņu novēroja, līdz pēdējam mirklim gaidīja, ka Hopkinss galu galā izmetīs kārtējo no saviem trikiem un spēs pagriezt cīņas gaitu sev par labu. Bet..... Liekas, ka reiz pūlveris ir beidzies arī pašam Citplanētietim! Ar visu cieņu pret izcilo Hopkinsu, bet šī bija viņa visbālākā cīņa.                                                                                                           

Pirmajā raundā Hopkinsam paslīdēja kāja un viņš nonāca uz ringa dēļiem. Ringa tiesnesim likās, ka bija nokdauns un viņš sāka skaitīt, kaut gan nokdauna, protams, nebija. Bet tas neko tāpat nespētu mainīt. Kovaļevs nemitīgi uzbruka un izdarīja sitienu sērijas, kuras diezgan reti sasniedza mērķi, un tas ir arī saprotams! Izrādījās, ka Hopkinsa vienīgais uzdevums šajā cīņā ir aizvadīt visus divpadsmit raundus, un tas Bernardam arī izdevās. Bija raundi, kuros Hopkinss vispār neizdarīja sitienus, bet gan tikai pārvietojās, izvairījās, noliecās un nonira no pretinieka uzbrukumiem. Skaidrs, ka pa tādu mērķi ir ļoti sarežģīti trāpīt. Pats Sergejs ar savu uzdevumu tika galā teicami, viņš nepārtrauca presingot, izdarīja ātrus un spēcīgus sitienus, nekad neiesaistījās haotiskās sitienu apmaiņās un neļāva Hopkinsam satvert sevi klinčā. Īsāk runājot, cīņa pagāja gludi un vienā ritmā. Beidzamajā raundā Kovaļevs sakāpināja tempu un trāpija vairākus spēcīgus sitienus, bet Hopkinsam tomēr izdevās noturēties līdz galam! Sānu tiesnešu pieraksti bija sekojoši- diviem 120:107 un vienam 120:106, visi par labu Kovaļevam, no Čeļabinskas uz Floridu pārbraukušajam jaunajam čempionam!

Tagad Sergejs ir triju, WBA, IBF un WBO, jostu īpašnieks, un ir otrais bokseris no Krievijas, pēc Kostjas Czju, kuram ir izdevies kļūt par absolūto čempionu! Šī bija teicama krievu boksera uzvara, bet tomēr nevajag aizmirst, ka Kovaļevs pieveica netikai izcilu čempionu, bet arī 49 gadus vecu cilvēku! Kovaļeva jaunā cīņu bilance ir 26(23 KO)-0-1, un, kā nākamo, būtu interesanti paskatīties viņa cīņu pret WBC versijas čempionu, kanādieti Adonisu Stīvensonu. Starp citu, Hopkinss joprojām nav paziņojis par savas karjēras nobeigšanu, bet izteica pārliecību, ka Kovaļevs saglabās savas pozīcijas virsotnē vēl labu laiku. Dzīvosim-redzēsim! Tagadejā Hopkinsa cīņu bilance ir 55(32 KO)-7-2.

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­