Naktī no 14. uz 15. martu, Monreālā, Kanādā, absolūtais pussmagā (79.4 kg) svara pasaules čempions, 31-gadīgais Sergejs Kovaļevs no Krievijas, centīsies nosargāt savas WBA, IBF un WBO versiju jostas pret WBC versijas eksčempionu, 32-gadīgo kanādieti Žanu Paskālu.

Par neapstrīdamu favorītu bukmeikeru kantoros tiek uzskatīts čempions Kovaļevs. Tomēr pilnībā norakstīt un neņemt vērā, kā nopietnu oponentu, Haiti dzimušo Paskālu, nedrīkst. Paskāls ir pieredzējis un ļoti bīstams pretinieks. Savu meistarību, raksturu un fizisko spēku viņš nevienu vien reizi ir demonstrējis cīņās pret augstākā kaluma meistariem. Atcerēsimies visnozīmīgākās cīņas Paskāla karjērā.

2008. gadā viņš līdzīgā cīņā piekāpās anglim Fročam. Toreiz Žans acīmredzami nebija nobriedis līdz tiitulcīņai un gluži vienkārši "pārdega". Divas pārliecinošas uzvaras viņš, jau būdams čempions, gūst pār rumāni Diakonu 2009-jā. 2010. gadā seko uzvara ar tehnisko tiesnešu lēmumu 11. raundā pār Čadu Dousonu. Neizšķirts un ļoti apspriežams zaudējums Hopkinsam, 2010-jā un 2011-jā gados. Un visbeidzot pārliecinoša uzvara pār supervidējā svara eksčempionu Lučianu Buti no Rumānijas 2014. gadā. Kovaļevs, uz doto brīdi, ar tik nopietnām cīņām palielīties nevar. Jā, protams, arī Sergejs uzveica Hopkinsu, bet tas, piekritīsiet, vairs nebija Citplanētietis Bernards, kuru pazinām!

Šobrīd Sergejs Kovaļevs atrodās "uz viļņa", bet tomēr pa īstam nopietnu oponentu pretestību viņš vēl nav izmēģinājis, ja neskaita uzvaras pār spāni Kampijo un augstāk jau pieminēto "veco zēnu" Hopkinsu. Sergejs vienmēr ļoti ātri un agresīvi uzsāk cīņu, bet vai viņš spēs to tik pat strauji turpināt pēc 6-7 raunda pret pieredzējušu oponentu!? Domāju, ka spēs, ja vien viņu nepievils viņa paša zods, pilnā šī vārda nozīmē! Lieta tāda, ka Kovaļevs, vēl būdams amatieris un boksēdams dzimtajā Krievijā, pāris reižu ir nonācis nokautā, un tādā, par kādiem paši bokseri izsakās- "ar iznešanu no ringa"! Tāpēc, kā Sergejs spēs aizvadīt ilgstošu cīņu pret pieredzējušu un fiziski spēcīgu pretinieku, joprojām paliek aktuāls jautājums!

PROGNOZE: Kovaļevs centīsies pabeigt cīņu pēc iespējas agrāk, vai, vismaz, nogādāt Paskālu nokdaunā sākuma raundos. Tādā gadījuma viņš spēs kontrolēt cīņas gaitu līdz pat beigu gongam, ja vien nezaudēs modrību. Savukārt, Paskāls var mēģināt sagaidīt ar pretsitienu Sergeju jau tā sākotnējos uzbrukumos, vai arī nogaidīt pirmo brāzmu, bet vēlāk uzķert Kovaļevu ar spēcīgu sitienu, kad krievs, iespējams, pārāk aizrausies ar uzbrukumu un pieļaus kļūmi aizsardzībā. Jebkurā gadījumā, prognozēt vai cīņa aizritēs visus divpadsmit raundus, vai beigsies priekšlaicīgi, ir gaužām sarežģīti. Es liktu 60/40 uz Kovaļevu!

Vēl šajā ringā, aizvadīt titulcīņas, kāps divi bokseri no postpadomijas. Krievs Vasilijs Ļipihins cīnīsies par vakanto Ziemeļamerikas čempiona titulu pussmagajā (79.4 kg) svarā pret pieredzējušo āfrikāni Aizaku Čilembu no Mali. Bet ukrainis Vjačeslavs Glazkovs centīsies atņemt ASV čempiona jostu supersmagajā (virs 90.7 kg) svarā, WBC un IBF versiju smagā (90.7 kg) svara eksčempionam, amerikānim Stīvam Keningemam.

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­