Naktī uz 15. martu, Monreālā, Kanādā, aizritēja boksa vakars, kurā piedalījās vairāki sportisti no bijušās Padomju Savienības valstīm. Par vakara galveno cīņu kļuva spēkošanās, kurā absolūtais pasaules čempions pussmagajā (79.4 kg) svarā, krievs Sergejs Kovaļevs, aizstāvēja savas WBA, IBF un WBO versiju jostas.

Kovaļevu gaidīja nopietns pārbaudījums, kā viņš spēs aizvadit ilgstošu cīņu pret pieredzējušu un samērā jaunu pretinieku, ja viņam neizdosies to nokautēt pirmajos raundos!? Šādu cīņu Sergejam nav bijis pārāk daudz, precīzāk izsakoties, tikai viena, pret leģendāro, bet jau 50-gadīgo Hopkinsu, kura uzdevums no paša pirmā gonga bija vienkārši noturēties līdz galam. Cita lieta, 32-gadīgais Žans Paskāls- bijušais čempions, pieredzējis, fiziski spēcīgs un motivēts. Kovaļevs tika galā ar savu uzdevumu uz visiem 100%, bet par šo panākumu, daļēji, ir jāpasakās arī pašam Paskālam. Pārāk jau nu zemu kanādietis bieži nolaida rokas, bet darīt to ar tik spēcīgu nokautētāju, kā Kovaļevs, ir liela muļķība!

Kovaļevs uzsāka, kā parasti- spēcīgi un ātri. Paskāls, savukārt, nesteidzās, viņš izaicināja krievu uzbrukumam, bet tad pats centās pretuzbrukt, uzreiz kļuva skaidrs, Paskāls centīsies noķert Kovaļevu ar vienu spēcīgu sitienu. Trešā raunda izskaņā Kovaļevs ar dieviem īsiem, spēcīgiem sitieniem trāpa Paskāla galvā, kas īstenībā nav nemaz sarežģīti, jo kanādietis bieži nolaiž rokas turpat vai gar sāniem. Pretendentam saļodzās ceļi, tiesnesis sāk skaitīt nokdaunu, bet gandrīz uzreiz arī atskan gongs!

Ceturtais raunds paiet samērā mierīgi. Piektajā un sestajā Paskāls manāmi aktivizējās, kļūst agresīvāks, seko vairāki viņa efektīvi pretuzbrukumi. Brīžiem, kanādietis pat sāk pārtvert iniciatīvu, divus raundus droši var ierakstīt viņa kontā. Septītajā raundā Paskāls atkal pierimst, zemu nolaiž rokas un izlaiž nevajadzīgus sitienus. Astotajā raundā Kovalevs iespiež Paskālu stūrī un izsit precīzu labo krosu, bet tad paslīd viņa kājas un Sergejs pats nonāk uz ringa dēļiem. Fiksējot šo starpgadījumu ringa tiesnesis nepamana, ka Paskāls manāmi grīļojās un atrodās nokdauna stāvoklī, bet to saredz jau no grīdas piecēlies Kovaļevs, un pat smejoties norāda uz to saviem sekundantiem. Atskanot komandai "Bokss!", Kovaļevs satūvojās ar Paskālu un bez sagatavošanās izsit divus spēcīgus labos āķus. Kaut arī Paskāls nenokrīt, tiesnesis Luiss Pavons aptur cīņu bez nokdauna atskaitīšanas. Kovaļevs uzvar, un viņa cīņu bilanci rotā vēl viens nokauts, tagad tā izskatās šādi- 27(24 KO)-0-1. Žans Paskāls, savukārt, piedzīvo savu pirmo priekšlaicīgo sakāvi, viņa bilance šobrīd ir 29(17 KO)-3(1 KO)-1.

Visīstāko dāvanu no sānu tiesnešiem saņēma ukraiņu supersmagsvars Vjačeslavs Glazkovs. Cīņā par ASV čempiona titulu pret veterānu, bijušo IBF pasaules čempionu smagajā (90.7 kg) svarā, amerikāni Stīvu Keningemu, Glazkovs bija pārāk lēnīgs un nepārliecinošs. Cerība uz to, ka 39-gadīgais Keningems nogurs nepiepildījās, beidzamajos raundos tieši Glazkovs izskatījās vairāk noguris. Savukārt, Keningems, tieši otrādi, bija kustīgs un bieži izdarīja sērijas no vairākiem sitieniem. Cīņa nobeidzās, amerikānis pārliecināti paceļ rokas uzvaras žestā, kā minimums ar četriem punktiem viņam ir jābūt vadībā. Taču sānu tiesneši pieturās pie citāda viedokļa, divi no trim saskaita 116:112, viens 115:113, visi par labu Vjačeslavam Glazkovam, kurš publikas apsvilpts pašapmierināti smaida. Ukraiņa cīņu bilance tagad ir 20(12 KO)-0-1. Stīvs Keningems, maigi izsakoties, izskatās pamatīgi apzagts, viņa tagadējā bilance ir 28(13 KO)-7(1 KO).

Liek vilties arī cits krievu bokseris, 29-gadīgais Vasilijs Ļepihins, kurš cīņā par Ziemeļamērikas čempiona titulu pussmagajā (79.4 kg) svarā ir ārkārtīgi pasīvs. Visus 10 raundus Vasilijs nostrādā, ja to tā var nosaukt, par pirmo numuru, bet viss, ko viņš dara, ir viena vienīgi staigāšana pakaļ savam oponentam, 27-gadīgajam Aizakam Čilembam no Malavi. Visas cīņas gaitā krievs uzņem uz aizsardzību, lai arī ne pārāk spēcīgus, tomēr lielu daudzumu sitienu. Nokdauni šajā cīņā fiksēti netika, tomēr tiesnešu lēmums nevienu neizbrīna, divi saskaita 99:91, bet viens 100:90. Vasilijs Ļepihins piedzīvo savu pirmo zaudi profesionālajā ringā, viņa bilance tagad ir 17(9 KO)-1. Aizaks Čilemba, savukārt, atkal kļūst par reālu pretendentu uz pasaules čempiona titulu, āfrikāņa bilance ir 24(10 KO)-2-2.

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­